bugün

insanlardan pahalı yemekler yiyen, insanlardan daha özenli ve pahalı giyinen, kokonaların kucaklarından inmeyen, "hev hev" şeklinde havlayan köpek.
(bkz: fifi)
kendisine yazık olan hayvandır. doğasının dışında m askaralık yüklenmektedir kendisine. beslenmesine ve bakımına kendisinin hiç rızası alınmadan bir sürü masraf edilmaktedir. o masraflara muhtaç çok insan varken üstelik. bu noktada akla şu dizeler gelmektedir:
siz medeni insanlar kedi köpek besleyin
geçin ekran karşısına uyuklayın esneyin...
bu şiirin tamamı çok daha manidardır.
jigolalardır. zengin, yaşlı, gerekli gereksiz insanların yanında tıpkı birer süs köpeği edasıyla sahipleri ne derse onu yaparlarlar. kimilerinin miğdesi daha geniştir ve bu yaşlı ablalarla evlenebilmektedirler.
sözde ''süs'' diye eziyet edilen hayvandır. yazıkdır.
(bkz: endless dream)
bugün cuma çıkışı bir tanesinin saldırısına uğradım. adi şerefsiz 100 metre kovaladı beni. her gün 20 tane azman köpeğin arasından geçiyorum onlar ses etmiyorda bu adi itoğlunun saldırması sürpriz oldu. sen kangal mısın, kurt köpeği misin? etrafta gez şirinlik yap işte. süs köpeği deyip geçmeyin yani ne olacağı belli olmuyor.
terrier, chiuahua, pekinez vb küçük köpekler için yapılan tanım. sesleri diğer köpeklere göre incedir.
görsel
Çoğu genetik değişimlere neden olmuştur. Klinik ortamda değişime maruz kalan bu hayvanlar satılıyor. Kedi yavrusu kadar gördüm geçen. Şaka Maka çokta tatlı duruyorlar nasıl bir genetik kodlama hayret ediyorum.
Çoban köpeği ile benim mamam bir mi diyen elit köpek.
kucakta gezen, oğlum diye sevilendir.
sadece sevimli görüntüleri ve insanlara arkadaşlık etmesi için beslenen, tüylü minyatür hayvanlardır. ince hassas kemik yapılarından ötürü kalça çıkığı gibi hastalıklara yakalanma ve ameliyata ihtiyaç duyma riskleri yüksektir.
adamın bir tanesi "eve benden iyi sahip çıkıyor." demişti hakkında.