bugün

izlenmesi caiz olmayan filmdir.

ulan bu nasıl film? neymiş "en buyük kızı bir müslümanla, ikinci kızı bir yahudiyle, üçüncüsü ise bir çinliyle " vay vay vay. bu nasıl bir fantezi bu nasıl bir cinsel seks anlamadım ben bunu.

40 yıldır birleşmiş milletler temsilcisiyim bu yazdıklarını ben bile bir araya getiremedim.

Liseliler çok rahatsız, defolun lütfen bu sözlükten.
AŞKIN MUCiZESi, NiKAHIN KERAMETi VE FELEĞiN SiLLESi

Philippe de Chauveron’un yönettiği, 2014 yapımı Sürpriz Damatlar’da [Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?] yukarıdaki soruların hemen hepsine cevap veren bir şaheser.

--spoiler--
Filmde, Mösyö Verneuil [Christian Clavier] , yıllar süren bir sabır sınavına maruz kalıyor. Hayatı, tabir caizse “ilahi bir kamera şakası”na benziyor. Kaderin tüm cilvesi Mösyö Verneuil’e sanki! Adamcağız, feleğin şamaroğlanına dönüyor.
Olay şu: Elemanın tam dört kızı var. istiyor ki kızları mutlu olsun. Fakat üç kızından biri bir Müslüman’la, biri Musevi’yle, biri de Çinliyle evlenmiş. Hiç anlayamadığı, açıkçası pek de hazzetmediği heriflerin kayınpederi olmak, Mösyö Verneuil’i epey yıpratıyor. iyi kalpli baba, çocuklarının huzuru için, şu ahir ömründe dünyanın en hoşgörülü, en açık fikirli, en demokrat adamı olabilecek mi? Hiç değilse küçük kızının Hıristiyan bir Fransız’la baş göz olduğunu görebilecek mi?..
--spoiler--

Sürpriz Damatlar’ı mutlaka izleyin derim. Hem şahane bir hikayesi var, hem de ziyadesiyle komik.
Ve sanırım, bizi ilgilendiren konular da ihtiva ediyor. Politik, toplumsal konulara kurmaca hikayeler üzerinden bakmak ufuk açıcı ve ferahlatıcı olabilir.

Murat Menteş
izlediğim en iyi filmlerden biridir. fransa yapımıdır. tatlı bir komedide barındırır içinde.

https://www.hdfilmcehenne...urpriz-damatlar-izle.html