bugün

mükemmel sürati ile göze çarpanlar olur bu eylemi gerçekleştirirken.sol el baş parmagı ile sol burun deliği yandan bastırılır ve güçlü nefes verilir.peçeteye gerek yoktur.
genelde toplum içinde yapılması hos karsılanmayan "aayyyy,ıgggg,ööööggg" gibi sanki daha az igrenc oldugu zannedilen bazılarının bu eylemi gerceklestirirken beyincigini peceteye cıkardıgı özellikle gripli hallerde yapılması şiddetle tavsiye edilen hadise
içine çekipte ''yutmaktan'', mideni yeşil bir sıvıyla doldurmandan daha iyi kardeşim
fenerbahçeli servet'in her maç kameralara bakarak yaptığı eylemdir.
Bir an geri tepip kulaklarınıza basınc uygulayabilir.
Olayı abartırsanız burnunuz kanayabilir.
tüm sinüslerin hatta beynin ön lobunun burun vasıtasıyla dışarı atılmasıdır...yani soğuk algınlığı ciddi boyutlara ulaştığı zaman öyle oluyor.dışarı çıkılmıyor yahu.
burun ifrazatının sesli biçimde boşaltılması durumu.küçük çocuklara anlatılması zor eylem sümkür dersiniz anlamaz en güzeli hık de dersiniz..hık derler ağızları ile.burun dolu kalır yine .sondajdan başka yapacak bişey kalmaz.
burundaki sümüğün burun yolundan tazyikle fışkıtılmış hava vasıtasıyla dışarı atılması olayına denmektedir.rahatlatır.
rahatlatan ama burunda sümük kalmadığına dair garantisi olmayan sümük temizleme yöntemi. En temizi burna sıkılan spreydir.
(bkz: tatak)
şiddetine bağlı olarak, borozanı andıran sesler çıkarılabilen olay. karar ses genelde soldür. tabi müzik yapmayı denemeniz tavsiye edilmez.
oncesinde tuz cekmenin daha etkili sonuc verdigi eylem.

+ nezleyim lan!
- tuz cek abi salyangoz gibi eritiyor.
+ birak tuzu muzu, kondom getir bana! *
bize cok garip, yabancilara ise oldukca normal gelen; burundan siddetli nefes verme hareketi hani sicsalar daha iyi ..
su ana kadar yazilmadigina hayret ediyorum, bu hareketin turkiye'de yayginlasma sebebi ugur tutuneker'dir. ugur sumkurur sumkurur sonrada formasinin koluna soyle gogsunu gere gere burnunu silerdi, fenerbahceli mujdat ile herkesin topcu olabilecegi kanisi yaratmisti. neyse konu kaydi o zaman ne yapiyoruz: (bkz: ugur tutuneker) ..
beyin yoluyla salgılanan mukus tabakasının burundan şiddetli bir şekilde ittirilmek suretiyle dışa atılması.
servet'le* birlikte yeni bir boyut kazanmıştır. servet devrimci-radikal demokrat tavrını bu alanda da göstermiştir.(başka hangi alanda gösterdi diye üzerime gelme, tükürttürürüm) gel gelelim sabri daha iyi fışkıttırmaktadır burundan. böyle de bir gerçek var.
fransa'da sınıflarda, tramvaylarda, açık alanlarda yapılması yadırganmayan eylem. dersteyim, bir an böyle bir sessizlik oldu. yanımdaki kız bir sümkürmeye başladı ki öyle böyle değil, etrafa baktım. herkes dersi takip ediyor. sıradan bir şey kabul ediliyor buralarda. zira türkiye'de bu olsa pekte olumlu bakılmıyor. kültür farkı.

(bkz: dallama fransizlar)
Türk erkeklerinin yapmaktan zevk aldığı, kadınlar tarafından - ıyyy..! diye karşılık bulan bir tür boşaltma işlemi.
(bkz: sümkürme fetişizmi)

(#8455555)
normaldir, doğaldır. hatta şahane bir olaydır. akabinde gözler kızarır. her cebinden peçete çıkar. ağızdan nefes alırsın. sümkürdükçe sümküresin gelir. hele ki yazın tadından yenmez. kendini nasıl avutacağını şaşırırsın.
(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
(bkz: yazın grip olmak)
simdi hayat tecrubelerime dayanarak yaziyorum; sümkürmek bir toplum icinde oynadiginiz rolü gozler onune serer. sümkurmek kisinin aynasidir. ben toplum icinde sumkuremem ornegin. neden? sumkuremem arkadas alla alla iste o kadar. yapim geregi bu durum bana ters. zira ben sumkurmeyi sanirim cok gec kavradim. evden biri de cikip bana demedi ki; oglum ne dedigini anlayamiyoruz, burnun cok dolu hadi bir sumkur de gel. zira bu bana denseydi ben de donup sumkurmek ne demek derdim ve olaylar boylece gelisirdi ve bende mal gibi ilkokul cagima kadar beklemek zorunda kalmazdim. yine saptim konudan.

evet sumkurmek kisinin toplumdaki yerini acik secik gozler onune serer. sokak ortasinda aniden sumkuren mi dersin, toplum icinde cebinden cikarttigi kumas mendile allah ne verdiyse abanan mi dersin, cesidi cok bunun. ama dur bir dusun. nasil sumkurdugun tamamen karakterinle dogrudan alakali. her yigidin bir sumkurus tarzi ver resmen.

kumas mendile gelisine sumkuren adam ne diyor? sumkurmek benim en dogal hakkim, o yuzden diledigim gibi sumkururum bana kimsa mudahele edemez. vapurda kagit mendile sumkuren genc kizimiz nasil bir mesaj veriyor? ben cok cici bir kizim boyle sumkurmek falan bana gore seyler degil ama el mahkum ne yapicaz, eve gidince pijamalarimi giyip cay iciyorum ben aslinda diyor. hele bir de avcunun icine sumkuren adam var. lan ben zaten sana hicbir sey demiyorum hayvan herif. sen bir ozguven abidesisin. simitciye bile 50 kurus eksigim var, olur mu diyecek yapiya sahipsin zanlimca.
(bkz: sümkürürken burundan kıllı örümcek çıkması)
fena rahatlatan eylem.
bahsedilen fiili gerçekleştirirken gördüğüm başlıktır. tebessüm ettirmiştir.
doğduğumdan beri her gece yatmadan önce ve her sabah uyandıktan sonra musluğun başında yaptığım eylem. ölene kadar da devam edecek.