bugün

büyük bir bilim adamı kendini zaman gibi mehtap tv gibi garip yerlerde gösteriyor. ilginç...
sınavlarda verdiğiniz cevabın doğruluğundan ziyade anlatım gücünüze bakıp ona göre puan veren hocadır. kıymetlidir.
keşke daha fazla yazsa, kendini tekrara düşmeden yeni yeni kitaplarla okurlarını selamlasa dediğimiz entelekt.
gerçek bir entelektüel. siyasi görüşü ne olursa olsun, bütün öğrencilerinin hayran olduğu ender akademisyenlerden.

taraf' da neşe düzel' e verdiği ropörtajını okuyunuz...

http://www.taraf.com.tr/n...-buyuk-sans-kurt-turk.htm
maltepe üniversitesine geçtiği yönünde haberler var, umarım doğru değildir.

edit: kara haber tez duyulur, hoca seneye uludağ üniversitesinde olmayacak. hepimizin başı sağolsun!
uludağ üniversitesi kamu yönetimi bölümü öğretim üyesi
(bkz: ali yaşar sarıbay)
iibf nin en kayda değer, aynı zamanda en sağlam ayar veren hocası olması yanı sıra türkiye'nin dalında en kendini geliştirmiş, en entellektüel hocasıdır.
1. sınıfta okutulan politik bilim'e giriş kitabı liseden yeni çıkmış tazelere noluyoruz dedirtir. dersi ancak 3. sınıfta verebilen bir şahsiyet olarak bile kendimi şanslı sayarım. **
önümüzdeki sene uludağ üniversitesi'nde olmayacağını, yaz okulu son dersi itibariyle bildirmiş, öğrencileriyle vedalaşmıştır.. istanbul'a gideceğini söyledi..
yaz okulunda son dersine ben de girdim fakat bizimle vedalaşmadı. daha bu yıl kamu yönetimi bölüm başkanı olmuştu nereye gidiyor ya. gerçekten çok üzücü bir haber. derslerine girdiğim için en gururlandığım hoca, tpy den 3 kez kalmama rağmen. keşke gitmese.

bir yandan da gelecek sene yüksek lisans jürisinde olmayacak demek oluyor ki, buna da sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
maltepe üniversitesindeki görevine uluslararası ilişkiler ve ab bölüm başkanı sıfatı ile başlamıştır.*
maltepe üniversitesindeki paralı arkadaşları uludağ üniversitesi kamu yönetimi bölümü öğrencileri olarak tebrik ediyoruz ... Türkiyenin yetiştirdiği en büyük siyaset bilimcilerin birinden ders alma şerefine nail olacaksınız kıymetini bilin. bizde kıymetini bilmeyen çok zihin fukarası vardı.
modernleşme salgınına öyle panzehir düşünceler serdeder ki bu vesile ile siz hem modernleşmeyi derk eder hem de geleneksel müslüman yaşam biçiminin ne kadar kıymete haiz bir örnek olduğunu kavrarsınız.
an itibariyle ntv canlı yayınında oğuz haksever'in konuğudur.
Üniversitede iken girdiği 6 dersin finallerinden 6 kere 0 çektiğim, değeri sonradan anlaşılan ney ustası, iyi bir sigara tiryakisidir.
zehir gibi bir adam. uzlaşmasız. o kadar uyanık ki dersine girdiğimde iktisatçı olduğumu her halimden anlamış ve iktisattan atıp tutmaya başlamıştı: iktisat iktisatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur. tıpkı tarihin yalnız tarihçilere bırakılmaması gerektiği gibi. bakın destanlara ilk metinlere. edebiyat nerden geliyor? ilk yazılı eserler...sizler bizler sıradan insanlarız. ne yapabiliriz dünyayı değiştirecek? peki ya van gogh? o başka biri. o yaptı....aaa ders bitmişşş
uludağ üniversitesi kamu yönetimi bölümü mezunudur.
http://www.milatgazetesi....iz-pink-floyd-ve-erasmus/
bir zamanlar uludağ üniversitesinin kayda değer ender hocalarından biriydi. kamu yönetimi bölümünün medar ı iftiharıydı. halihazırda maltepe üniversitesinde görevini sürdürmektedir. muhterem ders anlatırken vaktin nasıl geçtiğini anlamazdınız. ancak makalelerinin aynı cezbediciliğe sahip olduğunu söyleyemem. ortalama bir makalesini zeki olarak addedebileceğimiz bir kimse bile 3 kez okursa belki zihninde birşeyler canlanabilir.

sınavları ise tam bir polisiye film gerginliğinde geçerdi. adam zaten iki soru sorardı hep, onlar da dersin ta anasının dini yerinden gelirdi. 40ı geçmek için kasardık da kasardık.
örnek s.s. sorusu: makyevalin pragmatist siyasi düşüncesini bağlamında 21. yy özgün totaliter rejimlerin meşruiyet algısını açıklayınız. öğrenci dumuurdur bu soruyu görünce. zaten çoğu kişi o esnada bağlamın sözlük manasını çözmeye çalışırlar.
anlatımı akıcı ve etkileyicidir. iz bırakır zihinde fakat verdiği okumalar göt siker. kendisinin de bu okumaları anlamadığına kanaat getirdim. zamanında verdiği okutmalardan yaptığı sınavda soruyla ve okutmalarla alakasız cevap verip ab almıştım.

dedim bu adam da verdiği okutmaları anlamıyor. ha belki benim bildiğim alakasız şeyler bile olsa hoşuna gitmiş olabilir de her sınavından böyle not alınca iş değişiyor tabi.

velhasıl iyi adamdır, kibirlidir, elitisttir. itici bir tavrı vardır ama iyi niyetlidir.
referandum öncesi neşe düzel e verdiği röportajda; hükümetin referandumdan hayır çıkarsa daha da sertleşeceğini iddia etmiştir. ona olan derin saygıma ve itimadına rağmen o gün yanıldığını anlamıştım. çünkü türkiye de sağ seçmen demokrasiye pek itibar etmez, sağ partiler de demokrasiye pragmatist bir anlayışla bakarlar. referandum sonrası akp nin şımarıklığı bu gerçeği gözler önüne sermiştir.

--spoiler--
"Referandumdan evet çıkarsa kavga yatışacak. Hayır çıkarsa kavga büyüyecek. Devlet daha sertleşecek. BDP ve PKK hayırları güçlendiriyor. Bununla yüzleşmek zorunda kalacaklar"
--spoiler--
futbol siyaset ilişkisi hakkında yeni şafak'ta köşe yazısında yaptığı şu tespit oldukça çarpıcıdır.

--spoiler--
futbol, tarihinde olmadığı kadar ciddiyete; siyâset ise tarihinde olmadığı kadar gayrı ciddiyete savruluyor.
--spoiler--

http://yenisafak.com.tr/Y...2&y=SuleymanSeyfiOgun
yenişafak gazetesinde sağcılığa enfes bir eleştiri getirmiştir.

--spoiler--

modern sağcılık, tıpkı solculuk gibi sözkonusu kopukluğun doğurduğu boşlukta nemalandı. Dindarların dünyası hızla sağcılık tarafından kontrol edilir hale geldi. sağ'ın karanlık sicili ise malûm. Yaşanan dünyaya hiçbir doğru düzgün tahlil getiremeyen, tarih felsefesi ve sosyolojik metodu olmayan, soğuk Savaş'ın rüzgârlarıyla taşra korkularını büyütüp saldırganlaştıran berbat bir sicildir bu.
--spoiler--

http://yenisafak.com.tr/y...2&y=SuleymanSeyfiOgun
ilk tanışmamın üzerinden geçen birkaç yıl sonra artık iyice kanaat getirdim; bu adam bir kent bilgesi, ermiş bir insan.
Mısır'da yaşanan olaylar dahilinde sürekli televizyona çıkan, bunun akabinde de sözlüklere, "acaba hakkımda neler yazmışlar" diye giren, girdiğinde de kendisi ile ilgili karşıt bir görüşü bizzat sözlük moderasyonuna başvurarak sildiren akademisyen, prof.

kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. elitistliği rahatsız eder, dediğim için binlerce kez özür diliyorum. kendisine ve otoritesine biat ediyor ve beni affetmesini diliyorum.

türkiye'nin gördüğü en büyük akademisyen, sen çok yaşa. recep tayyip erdoğan da çok yaşasın. biz sefiller sizi ne hakla eleştirebiliriz? ne hakla size, afedersiniz, "göt yalayıcısı" diyebiliriz. sümme haşa.
herif geldi bir karizma gidiyor bir karizma. koy mafya dizilerine aga babası diye oynak on numara karizma dübüldeksi ses tonu keskin bakışlar.
(bkz: elitist)
güncel Önemli Başlıklar