Fikirlerinizi sunarken kimsenin sizin hakkınızda bir yargıya, önyargıya sahip olmaması. Sadece düşüncelerinizle var olmak. Dış dünyada önce görüntüsüyle var olmak zorunda olan biri burada sadece iç dünyasıyla var olabilir ve diğer insanların iç dünyalarına, bilinçaltlarına, kafalarının içinde gizli saklı kalmış düşüncelere, haykırmak isteyip sustuğu tüm cümlelere şahit olabilir.
(bkz: Selia)

Ne yazarsam cevap vermiyor.

Bursa da görüştükten sonra korkmuş olabilir. Yazdıklarım da hoşuna gidiyor. Yaşadıklarımız harici bir şey yazmıyorum çünkü.
adam bir nick altında deniz kızına bile hallenebiliyor.

Hapis cezası verilmesi lazım bu ibnelere.
insanların sizin hakkınızda görünüşünüzden önce yazdıklarınıza, düşüncelerinize göre fikir sahibi olması.
olmuş, olacak Her şeyden anında haberdar olmak.
benim gibi bir yazara sahip olması.

(bkz: leyte)
özgürce fikirleri ifade edebilme.
Zamanımı çalması. Buna çok ihtiyacım varmış gibi.
Bazı entrylerin harbiden kahkaha attırması.
anonim olması.
kimseye anlatamadığın ne varsa ulu orta söylüyorsun.
ota boka herkese her şey hakkında yorum yapabilme özgürlüğü.

görsel
yalnızlık çeken bir tek ben değilmişim ona görünce sevindim benden daha kötüleri varmış diyorum.
Sözlük, sosyopat bireylerle aynı mecrayı paylaşarak onları daha yakından tanımamıza ve anlamamıza vesile olur.
internetteki her mecrada olduğu gibi uludağ sözlükte de, zıtlaştığınız bir yazarla aranızda 20 30 yaş olan sizi gerçekte görse pompalıyı kıçınıza sokup ateş edebilecek birine gönül rahatalığıyla sövüp sayabilmenizdir.

Not: bende bunu yapacak bir potansiyel sezmediniz umarım.
Pek çok hayattan kesitlere şahit olmak, hayatın boyunca hiç tanımayacağın bir insanın çok derin bir acısını, çok mutlu bir anını ya da en sevdiği anısını okuyup ona ortak olmak.
kafa dağıtmaya çok yardımcı oluyor. makaranı da yapıyorsun, ciddi yazılar da görüyorsun. uzun zaman sonra sözlüğe bakan birisi olarak hoşuma gidiyor diyebilirim.
Duygusal ve iyiniyet elçisi gibi görünen bazı puşt ve sırtlan tipli ipnelerin her fırsatını bulduğunda ideolojik fikirlerinin ardığına sığınarak osmanlıya dil uzatmasına şahit olmak. en güzel yanı bu işte.

(bkz: anladın sen onu)
kim olduklarını bilmeden insanları kendi yazdıkları ile çözümlemeye çalışıyorsunuz, bir entry'e tüm gününüzü anlatıyor, derde derman bulan yazarlarla tanışıyorsunuz.
sözlüğün en güzel yanı, samimi olması,
ne ekşi gibi eleştiri üzerine kurulu, ne de inci gibi yadi sk linkleri üzerine.
canım her sıkıldığında elimin altında bulunması.
Sağ yanı bildirimler ayarlar orda çünkü.
Görselleri çok eğlenceli. hele sözlük erkeklerinin fotoğrafları başlığı.* Yazmasak sırf görsel paylaşsak daha mı iyi ne.
bilmediğiniz bazı konularda bilgi sahibi olmak. bazen yararlı olabiliyor. evet.