bugün

kürt düşmanlığı değil bölücü düşmanlığıdır. bu durumda kürt kardeşlerimiz kendini sorgulamalıdır.
Batıdaki şehirlerimizi istila etmelerinden dolayıdır.

Bir de devlet baba çok yüz verir oldu bunlara ve Arap kardeşlerine.
olay dil mil değil seksenlerde rusyanın doksanlarda abd nin provokasyon amaçlı desteklediği örgüte bir propaganda kıyafeti lazımdı önce yetmişlerdeki irili ufaklı marksist örgütlerden bir örgüt kuruldu ama cılızdı ancak yabancı desteğinden sonra donanım bulup eylemler başladı sonra taban yaratmak için argümanlar yazılmaya başladı.
devletin bu örgüte bakışı daima yabancı ülkelerle yaptığı siyasal işbirliği üzerinden oldu kimse kürt halkını örgütün yaşam sebebi olarak görüp toptan cezalandıralım onları her şeyden mahrum edelim aymazlığı ile hareket etmedi. önce bu iftiranın önünü alalım.
tabii ki de bu katliamcı örgütün iğrenç eylemleri sonucu sempatizanlarına karşı ister istemez antipati oluştu ki bu dünyanın neresine gitseniz böyle olurdu..
buna rağmen türk insanı hala aklıselimini yitirip yukarda görüş belirten cahil kürtler gibi diğer halkı aynı kefeye koymuyor.. öyle olsa tıpkı onların askere polise öğretmene yaptığı gibi batıda da bir katliam dalgası başlardı kürtlere karşı bu olmadı ise sorunun yapay sebeplerden üretildiğini türk kürt çoğu insanın bildiği içindir.
senin dil dediğin argüman o kadar boş bir söylem ki pkk lılar ve siyasi uzantıları kürtçe açıklama yapmıyor çünkü onları çoğu anlamıyor ortada tüm halkın bildiği bir dil olmadığı sadece kısmen farsça kısmen arapça ordan burdan kırpık bir şeylerden üretilmeye çalışılan yöreye göre değişen lehçelerden müteşekkil bir dil olduğu için...
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
sözlükte kürtlere karşı nefret kusulması durumudur.

arkadaşlarım, kardeşlerim, ağabeylerim, ablalarım...
sizin zorunuz, alıp veremediğiniz nedir? bir topluluk ne diye her fırsatta bu kadar aşağılanır? ne diye sürekli "cahil, bir şeyden anlamayanlar" olarak dile getirilir?

tamam bazılarına karşı siniriniz olabilir hatta öldüresiye nefret de edebilirsiniz ama bu nefreti kürtlere değil o bölücü dediğiniz teröristlere karşı duyun, devleti elinden geldiğince sömürmeye çalışanlara, hizmet yapmaya çalışanlara engel olanlara karşı duyun.

sözlüğün içinde olduğu duruma kısa bir süreliğine de olsa elinizden geldiğince tarafsız bir gözle bakın. kürtlere karşı hakaret dolu yazılar, başlıklar dolu. artık sırf hakaret etmek için içeriksiz, saçma sapan başlıklar açan bir sürü yazar var. kendisine karşı söylense sinirden ne yapacağını bilemez duruma geleceği hakaretleri, hiç düşünmeden tüm kürtlere karşı eden yazarlar var.

ben kürt değilim, milliyetçilik duygum da birçoğunuzunkinden daha az olabilir. ama en azından kendimce sağduyulu düşünmeye çalışıyorum.

bu yazdıklarımdan sonra düşünüp, içinde olduğunuz durumun farkına varmanızı umuyorum. eğer tüm bunlara rağmen yine de içinizdeki o nefret veya kızgınlıkta en ufak bir azalma olmazsa, "ben ne yapıyorum?" diye düşünmezseniz ya sizin nefretiniz artık körelmeyecek kadar bilenmiş demektir ya da ben nefret etmeyi bilmiyorum demektir.

yanlış olan benim birilerine karşı nefret beslemiyor olmamsa, ben bu durumdan hiç rahatsız olmam. aksine hiç kimseyi üzmemiş, incitmemiş olurum. ama yanlış olan sizin dinmeyen nefretinizse, bunun sonunun nerelere varabileceğini düşünün.
hastalıktır. evet, hiç tanımadığınız insanlara, seçemedikleri bir şeyden dolayı düşmanlık duymak hastalıktır.
neden lazlar yada çerkezlere değilde kürtlere düşmanlık diye sormak lazım aslında.
tek bir açıklaması vardır; yazılarındaki başarısızlıklarından ötürü yazar sıfatına ulaşamamış yazarımsıların sözlükte prim yaptığını bildikleri insanların değerlerine, kökenlerine saldıran entrylerle dikkat çekmeye çalışmalarıdır. ve evet; gerçek yazarlar böylesi ergenleri dikkate almazken bu entrylerle trolleri peşlerinden koştururlar.

öğrenin artık; insanlık kürtlükle, türklükle, renkle, cinsiyetle, parayla olmaz; önce saygı; değerlere ve insanlığa saygı.

edit: sende mi trollcük?* dediğim gibi, bu tür "başarısız yazarımsılar" ya seri eksiye bağlar ya da ona buna çamur atar; bir bitmediniz ki rahat edelim.*
Kürtlerin kendi kendilerine oluşturdukları düşmanlıktır. Düşmanlıklar öyle durup dururken ortaya çıkmaz.

her türlü çağ dışı olayı gerçekleştir çocuklara tecavüz et, din terörü yap, etnik terör yap, tarlama inek girdi de 45 kişiyi öldür, kaşının üstünde göz vardı de cinayet işle, ekmek yediğin yere her türlü hainliği yap, uyuşturucu patronluğundan tut torbacılığına kadar her türlü pisliğe asker ol sonra deki "bizden ne istiyörsizz"... ulan sizden ne isteyeyim biran evvel imha olun başka bir bok istemez bu dünya sizden!

nefretin ta kendisi sizsiniz! ondan nefret ediyoruz!

konuşmanızdan! kendinizi bir bok zannetmenizden! içinde bulunduğumuz çağda su ve sabun denen şeyi hala keşfedememiş olmanızdan! kızlarınızı eşya gibi satmanızdan ona buna köpek olup sonra kuyruğunuza basıldığında viyaklamanızdan! nefret ediyoruz!

nefret!
zaten türk doğamamış, üstüne bir de kürt doğmuş insanların bu da yetmez gibi 30 yıldır evlatlarımızı öldürmesinden kaynaklıdır.
gereksizdir.
alabildiğine saçmadır.
kürt, bu üzerinde ki kara lekeyi temizlemedikce boyle devam edecektir.
sekiz on tane hesabın ırkçılığıdır. muhtemelen birbirinin fake idir zaten bazıları.
milliyetçilik hastalığına yakalanmış çaresizlerin son çırpınışlarıdır.
sözlüğü kirleten içi kara irin pislikle dolu kafatasçı başka hiçbir meziyeti olmayıp bi ihtimal ırkından dolayı övünebilmeyi uman en kalitesiz insanların yapacağı düşmanlıktır. bi insan ırkçılık yaptığı için nasıl olur da utanmaz aklım almıyor. ruhu fahişeleşmiş mahlukat.
kürt teröründen ve kürt ilkelliğinden doğan düşmanlık olabilir.

ona buna çemkirmeden önce kendi kabilenin yaptıklarına bak sonra konuşalım bu düşmanlığı. Şimdi "hr krt pkk lı değl bi kre tmm mı" demede...
kürt değil bölücü pkklı düşmanlığıdır. edebiyle yazan nankörlük etmeyen kürtlere lafımız yok.
kürt düşmanlığı falan yapan yok efendim yok 40 milyon kürt ayaklansa ülke kalmaz yok kürtçe serbest olsun yok kürt vergileri geri iade edilsin düşmanlik yok benim de var adam gibi adam kürt arkadaşım adam si gibi ağlımiyo ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyim diyo böylelerine laf yok yani böyle gote böyle yarrak.
empati yapmaktan uzak aslen vicdan düşmanı yapan insanların yaptığı düşmenlıktır. kendisinden pek haz etmesem de bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
http://forum.memurlar.net/konu/405379/
"sözlükteki kürt" diyerek ayırımcılık, bölücülük yap. sonra vay efendim bizi ötekileştiriyorlar, bizi ikinci- üçüncü insan muamelesi yapıyorlar, yok bize düşmanlar, vıdı vıdı vıdı vıdı.. ya bırakın kardeşim bu oyunları bırakın. Bizi bize bıraksalar, sizin o beyninizi yıkamasalar bunların hiçbirini konuşuyor olmayız. Eğitim şart abi eğitim şart. bu sistemle olmasa da..
Bir insan durduk yere kimseye düşman olmaz. Bir yerde birilerine düşman olanlar varsa kendine düşman yaratan birileri de vardır. insan gibi yaşamak varken nedir amk derdiniz?
Olması gerekendir.
sebebi sözlükteki gerizekalı ırkçı kürtlerdir.
(bkz: kürt halkından toplanan vergiler geri iade edilsin)
ulan hala daha yok kürtler zamaninda iyi koymuş yok su yok bu..

ülkede cocuklara tecavuz eden cikar bakarsin kürt..
erken yaşta cocuklarini evlendirirler bakarsin kürt..
ensest iliski yaparlar yine kürt...

dahasi Türkiye Cumhuriyeti nde yaşayıp yediği kaba sıçan yine kürt..

pardon da abicim ben senin neyini seveyim?
ulan kürt. biz iki milletiz birbirimizi biliriz heleki sen kendini daha iyi bilirsin sebebini bildiğin şeyi gerizekalı gibi hala neden soruyon.