bugün

türk kadının pasif-agresif tavrının; sözlükte vuku bulmuş hali.

şimdi efendim; en çok bayanları ilgilendirecek başlıklar olan; mesela bir bekaret, mesela bir kadına şiddet, mesela bir türk kızı gibi

başlıklara baktığında; buram buram testosteron kokan girilerle karşılaşılmaktadır.

türk kadının hayata bu kadar dışından bakması; onu ilgilendiren konulara bile müdahil olmaması gerçekten düşündürücüdür.

bütün feminen yanımla bu açığı kapatmaya çalışmama rağmen; malesef başarılı olamıyorum. bunda elbette küçükken

amcalarına pipilerini gösteren; şimdi büyüyüp pipisine malzeme için can veren neslinde etkisi tartışılmazdır.

not: yanlış anlaşılmalara sebep olmaması için; cinsellikten hazetmeyen mübarek bir bedenimin olduğunu ifade etmek

istedim.
sözlükteki bayanların terbiyesiyle ilgili olan durumdur. herkes bel altı konularda yazmak zorunda değil.
bu tip başlıkların* kadın avı, ya da sığlık içermesinden dolayıdır.
erkeğim.
sözlükte bulunan sağlam bayan yazarların umrunda dahi olmayacak olan durumdur. bu önermeyi yapan yazarın ilgi çekmek istemesiyle de ters orantılı bir marjinal fayda söz konusudur. (evet, ilgi çekmeyi başardın. görev tamamlandı.)
sözlükte ki bayanların ilgi alanlarına girmeyen konularda yazmamalarıdır. erkekler bel altı konuları açıp konuşuyor diye bayağı bulduğum bu mevzuların altına imzamı atmamak en doğal hakkım diye düşünüyorum.
türk kadınının internetteki etkisizliğine örnektir.
bayan yazar gelir bu tür başlıklara entry girer, sonra bir bakar ki nick altına bir entry girilmiş,bu entry de, bayan olduğunu çaktırdığı için alay edililerek, aşşağılanarak ifşa ediliyordur. işte bu tür davranışlar karşısında doğal olarak kendilerini frenliyorlardır çoğunluğu.
aslında türk kadınlarının sorunudur. kürtaj tartışılırken bizim ülkemizin genç suserleri justin türküyeye gelsin diye taksime çıkarlar.
Sozlukte kı erkekler ılgılenmemelerı gereken konular hakkında atıp tutup assagılayıcı laflar sarfettıgınden berı sozlukte kı kadın yazarların artık umursamamaya karar vermıs olduklarından vuku bulmus oldugunu dusundugum durumdur.
terbiyeyle falan alakası olmayan durumdur. ben bir kadın olarak ayrım yapmadan her türlü muhabbete dahil olmaya çalışıyorum. her türlü konuda entry girip, ısrarcı olunca da aptal ergenlerin "yollu kız" damgasına maruz kalıyorum.

(bkz: bu aşkın ızdırabını)
(bkz: sözlükteki bayanların inanılmaz etkisizliği)başlığına da entry girmeyerek soyunu devam ettirecektir.
bayanların abazan olmaması ve ilgi çekmek için takla atmamalarından kaynaklanan durum. etkisizlik değildir.
(bkz: şimdi sıra kadınlarda)
Gereken yerde söylenmesi yani yazılması gerekeni yazıyorlar zaten etkisiz pasif değiller.
(bkz: yatakta aktif sözlükte pasif)
tartışma yerine *, gülüp geçmeyi tercih ederler. *
sözlükte inanılmaz etkili olduğunu sanan erkeklerin söylemi olabilir, olmayadabilir, olan şey sazan avıdır.
kadını ilgilendiren konuları erkeklerin daha iyi tecrübe ediyor oluşundan kaynaklıdır. hiçbir kız diğer kızın vajinasının nekadar pis koktuğunu götünde kaç parmak kıl olduğunu seviştikten sonra ''ee şimdi biz neyiz'' diye sorup sormadığını, erkeklerin kadında bekarete mi kişiliğe mi önem verdiğini bilemez. ayrıca bu kız sanılanın aksine akıllı bir kızdır. yoru yaparak kendini deşifre etmez ama piyasa araştırması sonuçlarınıda yakından takip etmiş olur bu tip başlıklarda dolaşarak.
kadının sözlükte geyik yapmaktan daha yararlı işlerle uğraşı olduğunu düşünmek erkekleri korkutur.
ve sonuçta böyle bir başlık açılır.
cinsiyet belirtmeyen bütün nick sahiplerinin erkek sanılmasından kaynaklanan sözlük yanılgılardan biridir.
(bkz: oltamı attım bekliyorum)
+sözlükte bayanlar çok etkisiz
-etkili olsa napacan nüfusuna mı alacan şirket mi kuracan?
+hayır ya ne alaka ben olta atıyorum kız düşürmem lazım
-bazı insanlar kız düşürcem diye beynini düşürünce böyle oluyor demekki..
Sürekli aynı başlıkların kelime değişikliğiyle tekrar tekrar açılmasından da kaynaklanıyor olabilir.
bu kadar kadın konulu ve çoğu hakaret içerikli yazının arasında normaldir.
(bkz: sözlük bana karı bul lan allahsız)