bugün

sözlükten beklentilerini abartmış asosyal kişi isteği.
Sözlüğü pezevenk bellemiş abaza isyanı.Sözlüğün amaçları arasında pezevenklik yoktur.Bunun içindir ki burayı kerhane zanneten tiplerin derhal sözlükten ayrılıp banyoya girmeleri mümkünse sifonu çekip tahliye suyu ile birlikte delikten en yakın arkadaşları olan sonsuz bok çukuruna bütün banu alkan hayalleri ile düşmeleri en hayırlısıdır.
(bkz: sayin sozluk bana hanimefendi bulur musunuz)
(bkz: sözlüğü çöpçatan servisi ile karıştırmak)
sözlüğü en yakın arkadaşı ilan eden yazar haykırışı.*
sözlükle sıkı arkadaşlık durumudur.
çünkü arkadaş arkadaşın ...
(bkz: ayıp)
(bkz: günah)
(bkz: hem ayıp hem günah)
(bkz: nefes alsın yeter)
(bkz: sözlükten mucize beklemek)
(bkz: bir kanka olarak sozluk)
(bkz: ben buna guluyorum yaa)
(bkz: ekşisözlük özentisi başlıklar)
(bkz: burasi onun icin yanlis yer)
(bkz: asla asla deme)
sözlüğü kompela sananların istekleridir.
yalnız yazarların söylemidir. olsa güzel olur mudur? deneyelim bakalım..
(bkz: sözlük bana koca bulsun)
(bkz: sözlük bana karı bulsun)
(bkz: sözlük bana ev bulsun)
haydi sözlük haydi sözlük haydi tam zamanı tam zamanı şimdi.. *
yakında sözlüğe eklenme ihtimali olan buton olabilir.
(bkz: sozlukle ılgısı olmayan ıstekler)
(ara: sözlük bana)
yonja ile sozluğu karıştıran, tenine ömründe yaz gecesi dokunan dişi sineklerden başka "dişi" dokunmamış abazan, insanımsı organizma deyişi...
sözlüğü bir arkadaş gibi gören kişi feryadıdır.ne de olsa arkadaş arkadaşın pezevengidir.*
sozluk bana kari bul lan allahsiz, sözlük bana maaş bağla, sözlük beni emekli yap, sözlük emekli maaşıma zam yap allahsız. bu ne beleşliktir kardeşim ya. la bu sözlük karıyı bulur sonra siz sözlük beni boşa lan allahsız diye başlık bile açarsınız.
sözlük bana bulduğun karıyla birlikte ol lan allahsız diye devam edebilecek olan "suya sabuna dokunmadan sıçmak" tarzı bir eylemler bütünüdür.

(bkz: yazar postası)
sözlüğün harika bir işlevi olabilir bu. gerçekleşmesi durumunda sözlük yazarlarından gold üyelik aidatı toplanabilir.ayrıca ekşi sözlük karı buluyormuş diyorlar. ben görmedim. *
sozlugu yonja sanan zihniyetin haykırışı.**
sözlüğü çet meydanı sanan; aklı yerinden gitmiş, abazalık katsayısı artmış kimse...