bugün

(bkz: sözlüğe babam gelse tanımam)
çaylak moddan yeni çıkmış yazarların * başına gelen durumdur. sinir bozucudur.
nick altında sadece hoşgelmiş yazar yazan yazardır. çevre yapmak içinde entryleri bahane ederek muhabbette girilir. bu sayede bir çevre edilebilir.
bazen en iyisidir, özel mesaj yazmaktan entry giremiyorsunuz. iyidir iyi boşver...
sözlüğün asıl amacı birileriyle tanışmak olmadığından* pek takılmaması gereken bi şeydir.

(bkz: otur entry gir)
(bkz: nedir yani)
sözlük ortamındaki yazarlardan kimseyle bir bağlantısı, ilişkisi olmayan kişinin içinde olduğu durumdur.

eğer kişi için bir sorun teşkil etmiyorsa; durmak yok yola devam.

eğer kişi için bir sorun, üzücü bir durum olarak görülüyorsa; tanışmaya hevesli bir sözlük yazarı bu durumu ortadan kaldırmaya vesile olabilir:

(bkz: gelecegin bi yuzyil sonrasi)**
kolay birşey. ben kimseyi tanımıyorum. kimse beni tanımıyor. bazen yok muyum lan ben aslında, dememin dışında bir sıkıntı da yaratmıyor.
mal mal bakınıp entry yazmak. gelen mesajlara da hönk diye cevap vermektir.
doğal bir durum. benim gibi yeni gelenler kimseyi tanımaz.
hiçbir sözlük yazarının nick altında entry bulundurmamaktır.
-selamın aleyküm hilmi emiceyi bakmıştım?
(bkz: yalnızım dostlar) *
işte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen entry girmektir!dikkat!hazır ol!
Herkes tarafından tanınıp entryleri dikkate alınmayan yazardan daha hoş ve gizemli bir duygudur.
(bkz: gelin canlar bir olalım)
sözlükte yazar olması durumunda alihan'ı tanımanız gerekmektedir...
(bkz: alihan in ajdar i dovmesi)
(bkz: ben bu adamı tanımıyorum)
yeni bir mahalleye taşınan, sokak da yalnız gezen, yeni bir okula gidip, teneffüs de tek arkadaşı ayran-simit olan insan psikolojisidir.
tanınmayanı kovmuyorlarsa problem teşkil etmeyen olaydır.
(bkz: iyidir iyidir) *
içinde bulunuyorum . hayır hafif bi zevk almıyo da değilim.
bazen fena sıkılmaktır. zirvesini yapalım dedik, ankara'lı bir kız ben yapayım dedi, kaldı öylece.

(bkz: sözlükte tanıdığı olmayan yazarlar zirvesi)
insanları görmeden sadece yazdıklarına bakarak yorumlamayı sağlar. hayatta insanları dış görünüşüne göre yargılamamayı öğretir. insanın giydiklerine bakmamayı bildiklerine bakmayı sağlar. sahip olunabilecek en yüksek objektifliği kazandırır. bu açıdan iyidir. ama arkadaş aramak için sözlüğe girildiyse iş zordur.
(bkz: yazar burada tanışalım mı demek istemiş)
yeni yazar olmak demektir. zamanla alışılır.*
neredeyse 2 yıl olmasına rağmen herhangi bir yazarla ele avuca gelir bir muhabbeti olmamış yazardır. belkide çok uzun ara sözlükten kopukluk yaşamasıda buna sebeptir. ancak sözlükte hüzünlü bir yanlızlık hissetmektedir. *
nedendir bilinmez özelliklede bugün...

(bkz: yazarın hüzünlenmesi)