bugün

entry'ler (39)

ömer hayyam

asıl adı ebul feth ömer bin ibrahim hayyamdır. çalışmaları hükümdar tarafından desteklenir iken rahattı ama hükümdar ölüp yerine bi kadın gelince eskisi gibi olmadı ve ömer hayyam hakkın rahmetine kavuştu efenim.

merve yi tavla

<Merve> Merhaba * Ben Merve, bakalım beni tavlayabilecek misin...
<tursu> götürmez
<Merve> götürürsün demek.
<tursu> hayır
<Merve> anlıyorum
<tursu> beni seviyorsun
<Merve> adeta kalbimden bir parçasın.
<tursu> siktir git
<Merve> Gitmesine giderim de, bu senin sorunlarına çözüm olur mu orası muamma.
<tursu> g*toş
<Merve> bu sözleri oran mı sarfediyor?
<tursu> he
<Merve> evet demeni tercih ederim
<tursu> demiyok
<Merve> pardon telefon çaldı da nerede kalmıştık?
<tursu> g*t
<Merve> aklın orada demek mi bu?
<tursu> beyinsiz
<Merve> Senden daha zeki olma ihtimalim seni korkutuyor mu?
<tursu> salak
<Merve> Ne yalan söyliyim, bu sözler yerine komplimanı tercih ederdim.
<tursu> kompliman sana girsin
<Merve> yine çok şiirsel konuştun. madalyanı teslim alabilirsin *

saol anam, öföf.

öp

öpmek eyleminin emir kipiyle çekimlenmiş hali.*

babanın karizmasının çizildiği an

annenin, babanın penisine küçük demesiyle aynı ana denk gelir. pek yazıktır.

hiroşima

japon çocuklar 1. sınıfa başlarken hiroşimaya götürülürmüş, hatta çok çalışkan olmalarının sebebi buymuş.

tanrı nın gözyaşları

bu kadar soru olursa insanlar da böyle olur, neden böyle yaptım ben ? diye ağlaması muhtemel.

o değil de ben seviyorum galiba onu, ağlamasın.

tanrı olmanın zorlukları

insanlar için daha zor kaç soru üretebilirim, nasıl daha zor soru üretebilirim, nasıl asla çözülmez soru üretebilirim ? gibi beynini kurcalayan oldukça soru olmalı, zor.

not gibi: eksileri bekliyorum, aman geç kalma erken gel

çabuk kırılan şeyler

taşınırken en çok sorun çıkaran iki şeyden biri. diğeri için; (bkz: çok büyük eşyalar)

arkadaşa hitap şekilleri

lan göt, mal, gerizekalııı, salak, beyinsiz, hay beynini s.ktiğim ve diğer hakaretler.

kendisinden büyük adamlarla çıkan kızlar

bu kızlar şöyleler denmemelidir. amaçlarına göre sınıflandırılmalıdır.

1-para avlayan: kişinin o fazla yıllarda kazandığı parayı kişiden fazla önemseyen hanım kızımız.

2-beyinsiz(ergen): en az kendi kadar salak arkadaşlarına hava atmak, kendini bi halt gibi göstermek, kendini de kandırmak için yazıyodur beyimize.

3-sevgili değil baba arayan: genelde aileden şefkat görmemiş, baba şefkatı arayan yavrumuz.

4-bilgisinden yararlanırken sevdiğini sanan: yanılmıştır kızımız, geçecektir. doğru yol gösterilmeli, üstüne gidilmemelidir.

5-kendine uygun insanı bulan: kendine uygun kişiyi bulmuş, kene gibi yapışmak isteyen akıllı, mantıklı; yaştan daha mühim şeyler olduğunu bilen; aşırıya kaçmadığı sürece problem yaratmayacağını da kavramış sevdalı kızımız.

çok acil edit: yanlış anlaşılmasın, ergenlere beyinsiz demiyorum. ama bunu yapan ergenler beyinsiz.

bir kızı becermemek ile tehdit etmek

ancak kendini kontrol edebilen erkeğin yapabileceği eylemdir. eğer kız çok istiyosa, kızdan o anda yolunu gözlediğiniz bir söz, bir izin koparabilirsiniz. veya kavgalarda kızın dikkatli olması sağlanabilir.

-yaa bi gelsenee.
+hayır nermin, istemiyorum.
-neden böyle yapıyosun.. it herif !
+seni bensizlikle terbiye ederim.
-ya hayatım, bebeğim; çok seviyorum ama ben senii. ehehe

yettibe

(bkz: ben dediysem doğrudur)

işimiz izmir gücümüz izmir

"her şehre uyarladınız mı ne yaptınız ya?" dedirten cümle.

(bkz: işimiz mersin gücümüz mersin)

tek bir kişiyle hayatın değişmesi

öncelikle başlık birazcık yanlış gibi. bir kişiyle hayatın değişmesi olduğunda zaten o bir kelimesi tekliği ifade edecektir. neyse konumuz bu değil ki...

pek mümkündür. aslında buna sadece "geldi hayatımı değiştirdi, of çok fena, unutamam." olarak bakılmamalıdır.

düşünün ki dalgınsınız, karşıdan karşıya geçiyosunuz. o da ne?! biri sizi yolun öbür tarafına itiyo. "ne yaptın bilader yeeaa" demek için döndüğünüzde görüyosunuz ki yoldan daha yeni bi kamyon geçmiş. ya o sizi itmeseydi ? hayatınız bal gibi de değişti işte. aslında bu kadar hayati de olmayabilir olay. bi dönüm noktasındayken bi kasiyerin, bi simitçinin sözü size tonla şey hissettirebilir.

korktuğunun başına gelmesi

çok gelir başa. korkmamak tek çözümdür.

telefonu aşkım baksana bana diye çalan insan

o şarkı çıktığından beri ilk defa sevgilisi olan insandır. yazık, içinde kalmıştır, bırakın hevesini alsındır.

sevgiliyi kaybetmemek için tavsiyeler

her insan aynı tip insanı isteseydi nasıl bi düzen olurdu dünyada ? herkes farklı şeylerden hoşlanır. o da sizden siz olduğunuz için hoşlanmadı mı ? e o zaman kendiniz olun efenim. zaten başkası gibi davrandığınız için kalıcaksa rica edicem kalmasın.

sözlükte kimseyi tanımamak

sözlüğün asıl amacı birileriyle tanışmak olmadığından* pek takılmaması gereken bi şeydir.

(bkz: otur entry gir)
(bkz: nedir yani)

ayakta alkışlanacak küfürler

pek yaratıcıdır bunlar. küfürler genelde uzun, alakasız kelimeleri içeren, bazen imalı bazen höt diye söyleyen, genelde güldüren üretici küfürbazlarımızın ürünleridir.

bebeyim

samimiyet şeysi. şahsen bebeğim demek yerine bebeyim demeyi tercih ediyorum. daha bi cıvıtık, daha bi içten. değil mi ama ?