bugün

sözlük yazarlarının daha çok ofis çalışanları olduğunu varsayarsak. inşaat işçilerinin ortam ve zamandan dolayı daha az veya yok olmalarını anlamak mümkündür.
(bkz: ameleler birliği)
gelecekte de sözlükten bir ibrahim tatlıses çıkmayacağına delalet eder.
yanlış tespittir. mesleğini doğru yazdığı ne malum, mesela ben kısa süreli ilişkilerde yanlış meslek dalı söylerim, ikamet ettiğim yeri yanlış söylerim. bunu göz önüne almak lazım efendim.
sözlükte hiç inşaat işçisi olmaması sadece iddia edilebilir bi dusuncedir. olmadigi hicbizaman ispatlanamaz.
yanlıştır. ameleyim olm ben.
olması kuvvetle muhtemel önermedir. genellikle şantiye tarzı yerlerde ikamet eden inşaat işçilerinin internetten uzak olması en önemli sebep olarak gösterileblir.
hayırdır mala mı vurcan dedirten önermedir.
Yalandır. (bkz: ben)
inşaatta çalışmanın ne olduğunu bilmeyen yazarın açtığı başlıktır, hele siz bir gün boyunca çalışın inşaatta bakalım yorgunluktan ters düşüp kalıyorsunuz birde sözlükte millete lafmı yetiştirsin eleman.tabi bu yaptığınız işin ağırlığına göre değişir,boyacı iseniz fazla problem yoktur ama gün boyunca kum ile çimento ile uğraştıysanız helede yaz sıcağında, "sokarım ulan sözlüğünüze" diye içinizden geçen cümleler olur.
(bkz: güldürürken düşündüren başlıklar)*
inşaat işçisinin eğlence ve paylaşım anlayışının farklı olmasından dolayıdır.
Ben tuğlacı çırağıyım. Arada ortalardan kaybolup tuğla üstündeki dizüstümden entry giriyorum.
keşke olsa. mantıklı birşeyler okurduk.
vardır, hatta tanıyorum birini.

(bkz: 41inci karakter)
ben varım ! şeklinde sitem ettiğim tespittir. gayet işçiyim !
amatör olarak benim sayemde bulunmaktadır. her tür sıva, duvar örme, kalıp çakma işlerini başarıyla yaparım. biraz kalifiye kaçtı ama böyle.
demirden anlamam onu da proje olursa beceririm de pratik tarafı olurda onu bilemem diye korkarım.
bunun bir hayıflanma olduğu temennisi ile karşıladığım başlık.
bütün sözlük yazarlarını tanımadan yapılmaması gereken tespittir.
(bkz: 25 yaşındayım ameleyim soruları alayım)
(bkz: itinayla mala vurulur)
Hepimiz astronotuz.
inşaat işçisi yok ama mala vuran çok.
su anda degil ancak kucukken calismistik.. standart para kazanmayi ogrensin tribinde olan baba sayesinde..

la husooo gumu gar la harrj yapacaakk..
hepsinin para babası olmasından kaynaklanan durumdur.
mala vurmaktan vakit bulamadığındandır.
herkesin patron olduğu bir sözlükte inşaat işçisi ne gezer lan??