bugün

böyle gitsin,hiçbişey değişmesin.
girdiğimiz bir başlık eğer yoksa ekşi'de olup olmadığını gösteren bir aparat.
gammazlarla ilgili istatistikler konulsun. ispiyonlanan entrynin akibeti mesaj neyin yoluyla gammaza bildirilsin.

(bkz: daha önce yazılmıs zaten bu)
gammazlarla ilgili olayı bende destekliyorum.. Gerçekten rahatsız olup şikayet ettiğim entrylerin silinip silinmediğini anlamak için aynı başlığı takip etmek zorunda kalıyorum.. En azından "entry'den dolayı rahatsızlığınızı anlıyoruz fakat gösterdiğiniz sebepler silinmesi için yeterli değil ya da endişe etmenize gerek yok yazar uyarıldı" tarzı bir msj gelse fena olmaz die düşünüyorum...
yazarlarımız bir başlık altında tanım yapıyorken sürekli o başlığın asıl tanımına dönmesinler.

öğneğin: türk hava yolları başlığına tanım yapılıyor***.
ilk entryde "türkiye'nin havayolu şirketi" şeklinde bir tanım var.

daha sonraki entrylerde de bu tanım sürekli tekrarlanıyor.

yani; mesela üçüncü ... beşinci ... yirminci enrty: "bilmem kimin yönettiği havayolu şirketi", "ikramları süffer olan havayolu şirketi", "bana kazık atan havayolu şirketi" şeklindeki entryler aslında hep içten içe birbirini tekrarlamaktadır. "zaten yazılmış bu" şeklindeki entrylere meyil etmektedirler.

zaten daha ilk entryde bu kurumun bir havayolu şirketi olduğu vurgulanmıştır, tanımlanmıştır.

tabii ki bu durum formata aykırılık içermemektedir ancak; format dahilinde de olsa göze batmaktadır, okunan başlıktan insanı soğutmaktadır bu tekdüze söylemler. sonraki entrylere de biraz daha özen göstererek pekâlâ entrylerin sonunda tanımın tekrarlanması problemi aşılabilir.
(bkz: zall) bizi discoya götürsün
fonda müzik çalsın...
bir kez daha söylüyoruzdur.
sozlukte her an online mod bulunmalıdır.
bulunmalıdır.
her yazarın kendi en iyileri listesi olsun! zevk zevki tutmuyor ne de olsa, sonra girelim bakalım, hımmm diyelim bu adamın beğendiği entryler bunlarmış! bir de bunlar ben tuşuyla ekranda sıralansın ki tadından yenmesin!
buraya yazılanlar dikkate alınıyor mu, haber verilmesi, gerekirse gelişmelerde duyurulması.
hayır gelişmeler yazarlara kapandı ya hani, o bakımdan. *

[ekleme] dikkate alındığı tecrübe edilmiştir. teşekkür ederim.
caylak arkadaslarimizin ilk 10 entrysi kesinlikle bilgi icerikli entry girme zorunlulugu yapilmali.kesinlikle ankete bulasmamalari lazim.ilk 10 entrysinde anket giriliyorsa ucurulmalidir.sozlugun bu konuda net tavri olmasi gerekir.her onune gelen 40-50 entry girip yazar olmamasi gerekir.10 tane olsun,ama saglam entry olsun.moderatorlerin bu konuda yaptirimlari olmasi lazim.boylece tematik zirveleri de yapma zorunlulugumuz olmaz.caylaklara soyle bir baktigimizda neredeyse entrylerin cogunun anket olarak gormemiz uzucu.eger sozluk boyle bir karar almazsa caylaklardan bir ricam olacak.

caylak arkadaslarim sozlukte sart olmasa bile istirham ederim 10 tane bilgi icerikli entry girin.
aramaya inanmaki zorlaştıran faktörler var. bunlar düzeltilse güzel olabilir. mesela iki kelime yazıyoruz. aratıyoruz. o iki kelime başlıkta olmasına bulamayabiliyor. iki kelimenin bitişik olması lazım bulması için. örnek olarak; sozlukle istekler yazıp aratınca bulmuyor. halbuki bu iki kelime bu başlıkta var. bir de kelime sonuna yıldız koyup aratınca sadece yazdığımız kelime ilk kelimeyse geliyor. örnek olarak; sozlu* yazıp aratıyoruz. sozluk kelimesi ilk kelime değilse gelmiyor. acin uludag solugun onunu* başlığı gelmiyor mesela. bu da aramayı zorlaştırıyor. düzeltilse güzel olur.
çoğu sözlükte olduğu gibi, bizim sözlüğümüzde de * yazarların sozluk formatı kaygısı taşımadan her konuyla ilgili, yazarlarla ilgili yazabileceği bir bölüm olabilir, olmalıdır, olursa tadından yenmeyeceğinin garantisini verebilirim.

ha bunun bir de şöyle bir zararı görülmüştür başka sözlüklerde,
yazarlar artık sözlüğe pek takılmaz olmuşlardır, geyiği diğer taraftan götürmüşlerdir.
fakat orada böyle şeylerin olması bizde de olacağı anlamına asla * gelmez.
ilk entry olarak bakiniz verildiginde otomatik olarak yonlendirme gerceklesiyor bakiniz verilen sayfaya.. tamam bu gayet pratik bir yol.. ama bu durumun kurbanlari da olabiliyor. alakali olmasa da yonlenip duruyoruz..

misal;
hardcore oruc> oruc tutan kisinin karsisinda yemek yemek
elindeki son parayla yazi tura oynamak * > boklu bebek

bunu cozsek mi? **
sözlük'te sırf entrynin yazarına gıcık olduğu için tanım içeren entryler kötülenmesin. yazarlarımıza -"sözlük formatı" ve "konsept limitleri" da ile birlikte- "mallığın sınırları" öğretilsin. ama yine de "yok ben mallığa yeni boyutlar kazandıracağım" diyen çıkarsa da, fonda otomatikman (bkz: tak) adlı güzide parça çalsın bu arkadaşlara!
bizim de ampul abi gibi bir abimiz olsun. bizi uyarsın, bize nasihat versin.
(bkz: elveda orospunun evlatlari)
(bkz: bir kerhane olarak uludag sozluk)

burcix'in actıgı baslıklardır.

sanırım artık yeter..!
her daim online mod bulundurulmalı..!
herhangi bir şekilde(mod olur başka bişey olur bilemem)24 saat yetkili biri bulunsun..!!4 mod 24 saat yetmiyor demek ki..
öncelikle mod bulmakla başlanılabilir mesela. başlangıç için fena sayılmaz hani (!).
saçma sapan işler yapan kişiler (bkz: burcix) direk uçurulmalıdır, çaylaklık seviyesine düşürmek kafi değildir.

edit: her daim online olacak bir moderasyon, bu tür işleri daha başlamadan engelleyebilir.
gizli bakınızlar gizli olsun,ne bileyim iki yıldız gözüksün üç yıldız da olur her neyse şampiyonluk sayısına göre değişsin yazarın.
lütfen sözlüğe faydalı yazarları çaylak yapmayın sevgili yönetim.

not:kötülemezsiniz fatih üreksiniz.
sözlüğün forumu olsun...*
sözlük bana burs versin.
(bkz: anket yapmışız canlar)*
yok yok, çaylıklıktan kurtulma şartları ağırlaştırılsın. mesela (bkz: soru başlığa cevap entry) giriyor mu girmiyor mu diye random 3 tane başlığa entry girsin çaylak kişi. sizli bizli başlık formatı'ylan ilgili de bir düzenleme olsun. de'leri mi'leri ki'leri doğru yazıp yazmadığı kontrol edilsin.
(bkz: ağaç yaşken eğilir)