bugün

yazarların uğuruna inandıkları ve muhtemelen yanlarından hiç ayırmadıkları eşyalarıdır.

(bkz: yüzük)
(bkz: uğur mu uğur da ne uğur ne arar la step back te)
saatim. hayatta saatsiz yapamam. uğurum halini aldı.
ilkokul 3. sınıfta okumaya başladığım, canım öğretmenimin hadiyesi olan nutuk. sokakta yanımda taşımasamda, evde her gün muhakkak bir sayfa okurum. beni ve değerlerimi diri tuttuğuna, hayat ve müCadele edilmesi gereken herşey karşısında bana güç verdiğine inanıyorum.
tiki: oyuncak ayıcığım.
onsuz uyuyamam. hatta öss sınavına onunla gitmiştim. kapıda çanta kontrolü yapan güvenlik görevlisi bana pis pis sırıtmıştı. unutamam. *
gitarım. o olmasa herşeyim ters gider.
üzerinde 3 adet 5 rakamı bulunan bilekliğim.
iyi geçmesini istediğim bir günse siyah gömleğimi giyerim.
şahsen evdeki büyük gardrop bana uğur getirmektedir.
şöyle ki:
geçen gün evden çıkarken ''gardrobuda yanıma alayım bana uğur getirir'' dedim, sonra bir hızla kucaklamaya çalıştım, fakat belim sakatlandı. doktora gittim doktor belimi iyileştirdi, ardından tam hastahaneden çıkarken hayatımın kadınıyla tanıştım, oda bana gülümsedi. sonra tekrar eve gelip gardropla beraber hastahaneye gitmek istedim fakat gardrobu kaldırmaya çalışırken gene belim sakatlandı. bu sefer hastahanede yattım o kızda 1 gün başucumda kaldı, 1 gün bakıştık...''

işte şans budur. işte uğurlu eşya budur. gerisi fasa fiso.
bulunduğun yere göre uğur getirme ihtimali olan eşyalardır. önünde hitler hakkında olumlu yazılar yazan bir t-shirt her yerde uğur getirmez.
Genelde pahalıya aldıgım şeyleri şanslı ilan ediyorum. O kadar para vermişim bırak da bi yararı dokunsun gibisinden. Şimdilerde yeni aldıgım çantamı yanımdan eksik etmez oldum. Ugura ihtiyacım var yalan yok.
tespih. taksim otobüs durağını kullananlar bilir oradaki tesbih satan amcayı. tesbihlerrr bir liraaa der. ondan almıştım yıllar evvel sınava giderken, çok deli geçtiydi. ne zaman şanslı olmayı istediğim bir gün olursa yanımdan ayırmıyorum.
pensan kalemim. kesin bir sınav vardır ve onunla girersem iyi yaparım.
ağaçtan yapılmış kalpli bilekliğim. genellikle kişiye gelen hediyeler uğur getirir derler ama bilekliğimi kendim aldım ve hiç çıkarmıyorum. *
yaklaşık bir aydır kullandığım rujum. hayır bitince ne yapacağım hakkında bir fikrim yok, ve sürmeden dışarı çıktığımda hep kötü bir şeyler oluyor. belki aynısından alırsam yine uğurlu olabilir.
Üzerinde gamalı haç olan, nazilerin wiking birliğine bağlı olan askerlerinde olan yüzüğün koleksiyoncular için yapılmış taklidi. Ne zaman yüzüğümü öpsem, yumruklanacak birini görürüm.
zippo çakmağım,sigarayı bırakmış olsam da hala çantamda taşımaktayım.
askeri künyem. (bkz: daha askere gitmek nasip olmadı ama)
ayıptır söylemesi göz demiri desenli boxerım.
Para eger yanimda yeterince para varsa butun islerim yolunda gidiyor.
üzerinde futbolcu isimleri yazılı beşiktaş 100. yıl formam.
muştam. ne zaman onu kullanarak kavga etsem dayak yemem.
Nikon D800E. Çok uğurludur. Bir elime geçerse daha da uğurlu olacak.
kardeşimin tokası, dedemin saati.

(bkz: anket dolduran öldü de doldurmayan ölmedi mi)
(bkz: doldurun yiğitler)
kolyem.