bugün

bana acil divan şiiri lazım. yazabilecek koca yürekli var mı?
bazı insanlara karakter nakli gerekiyor...

Söyleyemek istediğim bugünlük bu kadar.
Birçoğunuz aşkı ve sevgiyi yanlış anlamış. insanları sıkmak romantiklik olmuş, hayatı zehir etmek çok sevmek olmuş... yapmayınız.
duyguları hissedemiyorum, 20 senedir varmış gibi yapıyorum, kırılmak, değer vermek, nefret etmek, sevmek gibi şeyler olmuyor; tek bildiğim şey her zaman daha fazlasını almak.

Bir yakınınız öldüğünde üzülememek daha kötüsü neden üzüleceğinizi anlayamamak soyutluyor beni aile ve ikili ilişkilerden.

Senelerdir içimde tutuyordum burada patladı sonunda.
annemle babam tartıştı. Babamı haksız buldum kafayı yedi. Bi daha eve dönme diye rest çekti. Çektim gittim ben de. Dünyanın öteki ucunda yaşadım o kadar, evine mi kaldım lan. Kel kafalı.
boşuna debeleniyorsun geçmiyor endişelerin.

bir daha kusursuz, kusurlu insanlara bulaşma. kimse seninle uğraşamaz, uğraşmaz, uğraşmak istemez.

bak yine aynı şeyler, hep aynı şeyler, aynı şeyler, şeyler.

tırmanıyorum ama uçurum aşağı!
nabıyon?
seni tanıyan son insan da öldüğünde hiç yaşamamış olacaksın.
iyi dileklerim tüm insanlığa Din, dil, renk, ırk gözetmeksizin. Kötü ve zalimlere tez zamanda akıl ve fikir.
iyi geceler.
devekuşuna uç demişler ben deveyim demiş o zaman koş demişler ben kuşum demiş. Velhasıl herkes işine geldiği gibi.
Perşembe kar geliyor kar.
Yine donacağız.

Düz kadın samiye bildirdi.
zaman daralıyor gibi gelse de uykumdan, yemeğimden, oradan buradan kısıp zaman yaratacağım. bir şekilde halledeceğim, en iyisini yapacağım. günde en az 12 saatimi harcayacağım buna. sonunda kazanacağım. okuduğunuz için teşekkürler.
Yeter be artık.
Biraz mabadınızla değil aklınızla düşünün.
Kendiniz gibi düşünmeyen demiyeceğim çünkü bunlar akıl işi değil, papağan gibi tekrar etmeyen ve düşünen insanları yargılamayın.
Bir şey üreten insanlara yfta vurmayın.
Tükendik, kalmadı.
Bazı insanların pisliği ayağının altına kiremit koysan kiremit eriyinceye kadar su döksen yine de temizlenmez. Böyle de şerefsizler var.
hiç bu kadar susmak istememiştim!

gözlerim yağmur damlalarını sayarken kapansa.
düzde oluşan 'yaş-(ı)' yağmuru görmesem.
çiğneyip geçsem tüm biriktirdiklerimi.

arsız bir bilge oluversem aynı zamanda sildiğimde ıslak yanağımı!!
yks bir geçseydi de, bütün öğrenciler rahat bir nefes alsaydık keşke. sayısalcısı ayrı, eşit ağırlıkçısı ayrı, sözelcisi ayrı ders belki ama dert aynı.
son bir haftada çarpıntı, nefes darlığı, inme tehlikesi, sol gözde batma ve kapanma, boğazda uyuşma ve yoğun iltihaplanma yaşadım. ölmeye o kadar yakınım ki.
anlatsam basit kalacak sussam ise meçhul.
Son zamanlarda sigarayı biraz azalttım. Günde bir pakete yakın içiyordum 2 gün önce eski sigaram olan rothmansdan aldım ve hala 4 dal var. Belki uzun olduğundan ve geç bittiğinden kesiyordur ama tütün de oldukça geç bitiyordu.
Neyse sikerim şimdi sigarasını benim canım sıkılıyor. Boş boş tavana bakıyorum. Ben galiba odamda bir kediyle birlikte yatmaya alışmışım sözlük. Böyle üstümde başımda pofuduk pofuduk yatmaları, mırlamaları falan beni aşırı rahatlatıyor. Şu an kendimi fazlasıyla yalnız ve huzursuz hissediyorum.
Biraz ümidim olsa ömür boyu beklerdim.
Etimle kemiğimle bu cağdan nefret ettim.
Yeni telefon aldım. eski telefonu anneme verirken sıfırladım. Ve az önce bir not alacakken eski notlarımı aktarmadığımı hatırladım. Şiirlerim yazılarım küçük notlarım hepsi gitti. Biraz üzüldüm. Aslında çok üzüldüm ama yapacak bir şey yok. Yenilerini yazacağım mecbur. içelim.
bu kadar da bitmeyen sıkıntı olmaz ki be. hangi birini aşacağımı şaşırdım. biraz rahat yüzü göremedim. ilaçlar da olmasa ne yaparım bilmiyorum.
Bu hikayede yanan ben oldum.