bugün

hayalleri, eski anıları, umutları bu gecelik bitirelim.Artık uyumam lazım.Yoksa yarın kim işe gidecek.
hayallerimden çok uzaktayım. yeni hayaller inşa etmem gerek kendime. yeniden kalkmak başarmak, kendimi bulmam gerek.
Yoruldum. Yalnız kalmaktan, insanlara laf anlatmaktan, sevilmemekten, gerçekleşmeyecek hayaller kurmaktan ...

Birinin elimden tutup, "ne olursa olsun hep yanındayım" demesini istiyorum ...
Kalbimin çarşısından geldim betim benzim attı
Ben hangi kavrama tutunsam orda kan patladı
Kabuk attı
Birlikte yürüdüm hangi marşı kendime reva gördüysem
Her defasında yeniden ayaklandım beni kendim kaç kez gömdüyse.
Söylemek istediklerimi defalarca söyledim, defalarca dile getirdim duygularımı ama olmayacak biseydi
Bende vazgeçtim artık
enrtylerimizde yazdıklarımızdır.
Her şeyi batırmaktan bıktım.
Uzun entryleri okumuyorsunuz.

Biliyorum.
umudun olduğu bir dünyada, çaresizlik diye bir şey olmamalı. yeter ki sevin, her şey yerli yerine oturur.
Her şeye rağmen umut var.Hayata sımsıkı sarılın.Mevlam ne eylerse güzel eyler.
Bu hayatta insan kimseye güvenmemesi gerektiğini er ya da geç öğreniyor. En dost bildiklerimiz bile bir gün el oluyor. Aile kalıcı. Aile candır.
görsel
Yine bir tarkovski filmine yapılmış “entel gözükmek için müthiş film yazıp durmayın dünyanın en boş filmi” yorumlarına denk geldim.

Tarkovski: Eyvallah reis ne diyim bu iltifata layığımdır inşallah*
iki yüzlü insanlara çok yüz vermeye gelmez, onlara fazla gelir.
YKS ye hazırlanmak mı? Ulu'da entry avlamak mı?
Bir çocuğun ayakkabısı denize düşer, kaybolur. Sahilde kumların üzerine şöyle yazar..

"Bu deniz hırsızdır."

Biraz ötede bir balıkçı ağına yakalanmış çok miktarda balığı kıyıya çeker ve kumlara şöyle yazar...

"Bu deniz cömerttir."

Bir genç denizde boğulur..
Acılı, ağıt yakan annesi kumlara şöyle yazar..

"Bu deniz katildir."

ihtiyar bir balıkçı koca bir inci barındıran istiridye çıkarır denizden ve kumlara şöyle yazar..

"Bu denizin gönlü çok zengindir."

Bir dalga gelir, sahilde yazılı tüm yazıları siler.
Deniz sükunet ve huşu içinde seslenir;

"Eğer deniz olmak istiyorsan başkalarının söylediklerine çok da önem vermeyeceksin!
.......
baharda kışı,
kışın da baharı özler insan.
ne uzaksa onu özler...
kavuşmak şart mı? boşver,
bazı şeyler yokken güzel.
çok seviyorum, aşık oldum. allahım ne olur sonumuzu da hayırlı ise nasip et, ne olur.
Son zamanlarda gerçek anlamda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu farkedip bu durumu kabullenmemekte inat ediyordum.. Zor da olsa idrakına vardım bi çok şeyin.. Ve artık daha belirgin her şey.. Gülmeye ağlamaya sevmeye ya da sevilmemeye.. Kısaca her şeye Teşekkürler..
Cumartesi pazar da çalışan biri olarak hayattan bıkmışlık... Dün hastalandim, bugun rapor aldim, sabah beni arayan müdür yardımcısı bir geçmiş olsun bile demedi. Çalışanlara makine dişlisi muamelesi, hizmet verdiğimiz kişileri de müşteri gibi gören ticari kurum olduğu için, değerli bir ogretmenini ne kadar öğüttügunu pek sallamiyor tabii. Yazıklar olsun ya. Dün havale geçirdim neredeyse.
Susadım su içeceğim. Ulan karıyla da kavgalıyım, körün kızı getirmiyor. Mutfak bana kars kadar uzak görünüyor. Yakın birileri varsa bir bardak su getirse, vallah ölmüşlerinin ruhuna değer.
Duygularımın bu kadar kolay değişkenlik göstermesinden nefret ediyorum. Nasıl bir lanet bu..
Vakit dar..
Sözlükte adam gibi muhabbet edecek kimse yok mu.
incitmeden, yürekten, dokunarak da hissederek de seviyorum. allah sonumuzu hayırlı eylesin. acele etmeden biliyorum. her şeyin en hayırlısı olsun. söylemek istediklerim bunlardı teşekkürler.
güncel Önemli Başlıklar