bugün

Bir bardak çay olabilir.
Hava güneşli.
Üzülmek için bir sebebimin olmaması mutlu olmam için yeterli bir sebep.
hiç bir tane yok, para ile bile yok evet.
Dış huzuru bulunca.
Cevabı bulanlar paylaşırsa biz de mutlu oluruz.
yalnızlığa alışınca mutlu olmayı unutuyor insan valla. kendi halimizde hayatımızı sürdürüp gidiyoruz işte.
mutluluk nedir?
Olmuyoruz. sadece mutluymuş gibi görünüyoruz.
Kıçımıza buzlu badem sokarak.

Şaka şaka. Beklentileri düşük tutarak. (Badem yerine mısır tanesi mesela)
Olmuyorum.
Olmuyoruz. Sadece aramayı bırakmak mutsuzluk hissinden kurtulmak mutluluk bence. Mutluluk anlık birşey kalmıyor kimseye. Mutsuzluk da.
önce ne kadar sıkıntılı iş varsa düşünüyorum, çözüm yolu arıyorum, buluyorum, bu çözüm yollarını uygulamak için plan yapıyorum, daha sonra çevredekilere danışıyorum olur mu olmaz mı diye, olmaz derlerse tekrar düşünüyorum, eğer bence yine de mantıklıysa uyguluyorum ve mutlu oluyorum bi süreliğine.
Acili kanat yiyerek.
olamıyoruz.
görsel
Nasıl mutlu olmayayım he? Böbrek taşı ağrısı çekiyorum diye çocuk gibi ağladığını duydum bugün telefonda, kimin içi erimez buna? Şuan muhtemelen bana dua okuyor iyi olayım diye.. Ama ben zaten iyi oldum.
Less is more.
Öyleymiş gibi davranıyoruz ama onun da farkındalığı ile x3 mutsuz oluyoruz.
oluyormuş gibi yapıyoruz.
Birilerine veya birşeylere ihtiyaç duymayı aşmış olarak.
insanları tanımaya çalışarak, içlerindeki ruhu deneyimleyerek.

Siyah, renkli, kaotik ya da sade dünyalar. Zarif ya da leş. Ya da hepsi.

başta kendim olmak üzere herkesten bu kadar çok nefret ederken, zaman zaman mutluluğa, sevgiye ve ilgiye olan açlığımı yine nefret ettiklerimle doyurabilme arayışı içerisine girme paradoksuna yenik düştüğümü itiraf etmem gerekiyor.
zamanla.bu sorunun cevabını fazla buyuk hayaller ve isteklerden arınmak oldugunu anladım. gordugum en mutlu insanlar en sade ve basit yasayan insanlar.
Valla bana sormayın. Ben, Özcan Deniz dön desem dinliyorum.

Sevgilim de var. Kimsenin dönmesini de beklemiyorum.

Smiley was not here.
Kendi isteğimle memleketime geri döndüm. Aile odaklı yaşamaya başladım. Bunun evveliyatını da paylaşmak isterdim lakin orası ayrı bir hikaye. Önceleri arkadaşlarım veya çevremdeki insanlar için çabalarken şimdi ailem için çabalamaya, onlarla ilgilenmeye başladım. Sürekli görüştüğüm bir tane insan var. insaları dertlerim için rahatsız etmiyorum, onları arayıp kafalarını şişirmiyorum. Gerçek şu ki; ailenizden başka kimsenin umrunda değilsiniz. Bu yüzden yegâne tavsiyem ailenizle vakit geçirmenizdir. Bir şekilde huzurlu olduğunuzu fark edeceksiniz.
O L A M I Y O R U Z.