bugün

puzzle koleksiyonum vardı, dağıttım.
anahtarlık koleksiyonum vardı, dağıttım.
tişört koleksiyonum vardı, dağıttım.
kitap koleksiyonum vardı, bir kampanyaya bağışladım.

en son bir ara ilaç koleksiyonu yapayım demiştim. sonrasında oha bu neyin kafası diyerek vazgeçtim. zira gereksizdir koleksiyon yapmak. sevdiğim bir şey gördüğümde ona benzerlerini biriktirmek yerine gördüğümü alıp, bir arkadaşıma hediye etmek çok daha eğlenceli bence.

yalnız şu aralar bardaklara acayip sardım. evimde de kullanabileceğim her türlü bardağı satın almak istiyorum. bakalım sonu ne olacak.*
-farklı ülkelerin eski paraları ( bazılarının ilk üretim parası),
-antika kitap,
-tespih,
-porselen.
dost görünen şerefsiz koleksiyonu.
Maç bileti koleksiyonu çok zevklidir. Gittiğiniz deplasman biletlerine bakıp o günleri anarsınız.
(bkz: dert)
peçete. 3 dolu poşet peçetem var. çeşitli renk ve desenlerde. annem başlatmış, ben devam ettirdim. ama artık misafirliklerde güzel peçeteler verilmiyor sözlük. hatta misafirliğe bile gidilmiyor.
(bkz: böcek) iğrenç olanlarından değil. orjinal ve nadir bulunanlardan. formaldehitte tabi ki.
hayal kırıklıklarımı topladığım büyük bir koleksiyonum var.
kimsenin görmediği, kimseye göstermeyeceğim.
umutlarıma saklıyorum.
hayal kırıklıklarımın yerini alacak olan umutlarıma.
çok sonralara.
belki de hiç sonralara.
fiş koleksiyonu.
gittiğim marka-godoman mekanlarından falan. vay bee ne elitmişim falan diyorum sonra.

evet, kovalak ım. evet görmemişim,size ne?
- uç kutusu*
-deniz kabuğu
-kurumuş gül yaprakları

vs. vs.
sümüklü mendil koleksiyonu yapıy... hapşiiyeeeaa.
baba eve gelene kadar sigara paketi(sigara paketi ile duvara yazı yazan ergen misali), son 2 senedir ise çakmak. ateşsiz kalmıyoruz bu sayede.
-psikolojik gerilim, komedi ve korku tarzlarındaki filmler * *
-her çeşit, renk ve desendeki Clipper çakmaklar
-klasik ama Zippo *
-anahtarlık *
-sigara jelatinleri... * * *
clipper koleksiyonu.**
pul ve kağıt para ve demir para.

ayrıca şebnem ferah konser biletleri bunun yanında tiyatro biletleri, anısı olan gittiğim yerlerin otobüs biletleri.

kalbimi taze tutmak için güzel anılarımı da koleksiyon haline getirdim. açıp aklımın sayfalarını tebessüm ederim.
kırık kalpler ve ıslak umutlar biriktiriyorum.
nerde kuru bir umut görsem hemen suya düşürüyorum.
(bkz: kemik)
çanta koleksyonu.
(bkz: ceset)
peçete koleksiyonum vardı benim. anaokulunda başlamıştım, aklımız ona erebiliyordu çünkü. gittiğimiz her misafirlikte kullanmayıp peçeteleri saklardık. ama şimdi düşünüyorum; 4+4+4 eğitim sisteminde yeni jenerasyon çocukları bebek bezlerinin koleksiyonlarını yapacak gibi geliyor bana...
gidilen her yabancı şehirden alınan kupa koleksiyonu.
tesbih koleksiyonudur.
(bkz: film)
(bkz: zippo)
(bkz: saat)
bardak altlığı.yeni başladım gerçi; efes,tuborg,leffe,guinness,miller,carlsberg,heineken,hoegaarden markalarının bardak altlıkları mevcut.
ikon koleksiyonu, hele 256x256 png formatındakiler candır.
güncel Önemli Başlıklar