bugün

Artık öğrendim ki; değer vermemek önemliymiş Uzun yolu göze alamayanla kelebek olunmazmış. Nefesi yetmeyenle dipte hazine aranmazmış. Aşkın ibadetini bilmeyene bayram bağışlanmazmış..
kolay kolay kimseye güvenilmemeliymiş.
sana adım bile atmayacak birine koşarak gitme.
Sansini ancak kendin yaratabilirsin. Kadere guvenmemek gerek. insanin karsisina ne cikartacagi belli degil.
geldik gidiyoruz bi sikim öğrenemedik. evet.
yazarın en ufak ilgiye aşık olduğu mal gibi bağlandığı sonra unutmak için çok sayıda şişe devirdiği gerçeği.
bir şeyler elde etmek istiyorsan, biraz gürültü yapsan iyi olur.
Sizin için zerre kadar önemli olmayan bir sözcüğün karşınızdaki kişi için inanılmaz derecede etki edebileceğini hatta hayatını değiştirebileceğini öğretmiştir.

Dumbledore reyizin dediği gibi "kelimeler bana kalırsa herzaman sınırsız bir büyü kaynağımız olagelmiştir. Hem insanı yaralayabilir hem de iyileştirebilir."
tevazu zararlı.
görsel
herkes tam olarak kendine müslüman.
Sirf sabah erken uyanacaksın diye yanına girerken uyandırmaya kıyamayıp, montunu yere serip, yatağının yanında kıvrılıp sabaha kadar yerde uyuyan kızı uzmeyeceksin.
seni inciten birinden tekrar incinirsen daha yolun başındasın demektir.
aynı hataları defalarca yapacağımı öğrendim.malım ben sözlük.
Hayat herşeye rağmen pişman olacağın bir çaresizliktir.
öğrenmenin yaşının ve sınırının olmadığı.
Bir şeyler yapmak istediğimiz zaman sürekli erteleriz. Ya yarına bırakırız yada daha sonra yaparız diyerek unutup gideriz. Fakat hayat ertelenmeyecek kadar hem kısa hem de fazla sürprizlerle dolu. Her şey vaktinde güzeldir. O yüzden

Bahaneye yer olmamalı.
Çalış çalış çalış ama planlı çalış. Hayatta bir plan programınız ve önünüzde iyi, kaydadeğer bir hedefiniz varsa önünüze çıkan çoğu engeli aşabilirsiniz kendinize güvenin. Esenlikle
kocaman bi online oyun dünyası. hep aynı şeyleri yapmak zorundasınız ve sürekli level atlıyoruz. ama bir anlamı yok.
Sana yapılan 1 doğru için 10 yanlışı görmezden gelirsen , vefan değil aptallığın konuşulur. 10 doğruya rağmen 1 yanlışta kapı dışı sınırını çizeceksin ki herkes adımlarını düşünerek atsın.
Ayrıca insanların iyi insan, vefalı insan, sadık insan vs laflarına takılmamak gerek. iyiliğini düşüneni bikmeye kendini umursamayana yahut katı kuralları olana hayran olmaya hatta bikilmeye pek meraklıdır insanoğlu.
Kendinden ödün verecek kimse olmadığı ve hayatı nasıl mutluysan öyle yaşaman gerektiği.
sen kendini düşünmezsen kimse seni düşünmez.
asla duygusal sebeplerden dolayı hayatı ertelemeyin. veya duygusal kararlar için geleceğinize istemediğiniz bir biçimde yön vermeyin. uğruna karar verdikleriniz gün olur gider, siz pişmanlıklarınıza kadeh kaldırırsınız.
itiraf etmek için, sevdiğini söyleyebilmek için, teşekkür etmek için, sarılmak için 5 dakika bile çok geç. fırsatın varken söyle, sev ve sarıl. herkes için. suyun dibinde nefesini tutabildiğin kadar kalırsın. ama yüzeye çıktığında bazen güneş çoktan gitmiş olur.
Mutluluk veya mutsuzluk. ihtiraslar, arzular, korkular, sevinçler, hüzünler, en acısı sevdiklerini yitirmeyi öğreniyoruz.
Hersey cikar uzerine kuruludur.
Anne ve babaniz buyuyunce verdigi emegin karsiligini sizden ister.