bugün

ölüm var.
Gulebildigin kadar gül.
aslında tam olarak (bkz: yok)
ama bir kaç alt başlık var.
(bkz: belini üşütme)
(bkz: kul hakkı yeme)
(bkz: kabukta ki vitamini unutma)
eğer bir hayat felsefem olsaydı şu an daha farklı konumda onu gerçekleştiriyor olurdum.

(bkz: entry girerken bile felsefe yapmak)
ortada bir sorun var.
çözümü var mı?
var.
o zaman ortada bir sorun yok.

ortada bir sorun var.
çözümü var mı?
yok.
o zaman ortada bir sorun yok.

türkçe meali;

3 günlük dünya. yardır amk.
"kafandaki iyi tanımı ol, gerisine karışma."
her ne işi yaparsan yap fakat en iyisini yap...
Oku, araştırma yap, hayvan sevgin olsun, çevreyi koru.

Kadın ve erkek eşitliğini savun.
Irkçı olma, dogmalara ve akıl dışı şeylere kendini teslim ritme.
gülümse... kötüyü gördüğün yerde, ardına bakmadan uzaklaş... sev; insanları, doğayı, yaşamayı... minnet duy, şükret....
hayatım yok felsefesini sikeyimdir.
aleviyle arkadaşlık et, ama aynı evde durma. kürde selam verme.
''boşveeeer.'' (bkz: boşverinizm)
yemek, barınmak, sevişmek.

kaliteli biçimde olacak tabi. henüz ulaşamadım o ayrı.

Not: hiç birisine.
kendin için yaşayamıyorsan, başkaları için yaşa.
hiç birseyi umursama al eline klavyeni yaşa hayatını .
kimseye sır verme kimseye güvenme. iste ve al....
şikayet etme, sadece yapılması gerekeni yap!
Tecrübelerimle ve bilgilerimle oluşturduğum bir felsefem var. Felsefe demeyelim ya çok sıkıcı geliyor. Platon muyum Eflantun muyum anasını satayım. Bu sözümona dışarıdan görülen "saçmalıklar" sizi hayatınızın nirvanasına ulaştıracaktır. Kendimden biliyorum la. Çok basit aslında. Klişe de gelebilir. Ama kısaca, iki üç dört cümleyle anlatayım.. Hayatı dörtlemek diyorum ben kısaca.

Amor fati. Kaderini sev. Yaraların senin vücudunu oluşturur, onları sevmeyi öğrenmelisin. Kaderini seversen ancak o zaman geleceğini inşa edebilirsin. "Hayat hiç adil değiiil, bana hep kırbacını vuruyüüür" dersen kaybedersin.

Memento mori. Öleceğini hatırla. Hatırla ki her anını dolu dolu yaşa. Hayat başı ve sonu olan kısacık bir ortadır millet. Bunu boktan insanlarla harap etmeyin.

Carpe diem. Anı yaşa. Hayat güzel oğlum. Valla bak. Dışarı çık mis gibi güneş insanın içini açıyor. Denize gidiyorsun dalgarın o sesi, bir çayıra yattığın zaman o böceklerin sesi, teninin toprağa süzülmesi-özüne dönüp onunla bir olması muhtesem şeyler. Ne bileyim yaşlılarla konuş, otobuste yanına oturdugun adamla konuş. en azından selam ver. hanzo olma, yemez seni kimse.

ve sonuncusu da amor amor. Aşkı sev. Kişiler seni yanıltabilir ama aşk gerçektir. Aşkı insanlara bağlama. Aşk zatından alır gücünü, kişiler sadece aracıdır. Eğer aracı kaynağından aldığı aşkı sana veremiyorsa bu aşkın suçu değildir.

Çok zor da değil ki. Kafa yormanıza da gerek yok Bir integral değil. Bir sayısal analiz ne bileyim bir mukavemet değil. Çok basit şeyler. Sadece yaşadığınız da, karşınıza çıktığında bunları uygulayın.
maslow un ihtiyaçlar hiyerarşisini tamamlayıp bedeni ve hazsal ihtiyaçlardan arınıp asıl öz ruha ulaşma uğraşı içerisine girmek .

tabi bu sistemde robot gibi çalışan hatta çalışamayan köleler olarak tüm bedeni ihtiyaçlarının(1. basamak yeme içme cinsellik 2. basamak güvenlik) karşılayamayan bireyler olarak gerçek insani amacıma ulaşmam çok zor galiba standart olarak karnımı doyurmaya çalışırken öleceğim bu sistem böyle sürdüğü sürece.
seveni biperler, bipeni severler.
Kabullenmeyi bilirsen uzulmezsin;

beklentili olmazsan kirilmazsin;

sevmek istemezsen, sevemezsin

fedakar olmazsan, kimseyi anlayamazsin...

diye gidiyor.
uyuyabiliyorsan, uyu.

uyuyamıyorsan, uyuyabileceğin bir yer bul.
(bkz: insanı yaşat ki devlet yaşasın)
ölmeden önce kendin adına iyi şeyler yap !
sus ve izle.En son konuş.