bugün

ted.

http://www.imdb.com/title/tt1637725/

dün izledim ve hayatımda izlediğim en güzel filmlerden olduğunu söylemeliyim. gerçi böyle bir ayıcığın bende ayrı bir yeri var, onun da etkisi oldu ama sizin de çok seveceğinize eminim. alt yazılı izlemeniz önerilir.
tüm mofos filmleri. şiddetle öneriyorum.
Akıl oyunları, Amelie, Milyoner, Siyah Kuğu şimdilik aklıma gelenler.
filmden çok yapım önereni daha bi' hoştur.
hollywood ve bollywood filmlerine arkana bakmadan kaç. avrupa filmlerine yönel.
nacizane gülmekten yerlere sıçacağın bir film de life of brian der kaçarım.
slumdog millionaire
the notebook
akıl oyunları.
kategori etmeden, yazarlara seyredilmesi / seyredilmemesi tavsiye edilen filmlerin bir bilgisidir.

mümkün olduğunca spoiler içermemesi uygun olur.
(bkz: Intouchables) : fransız yapımı bir filmdir. zevkle izleyeceğinizi düşünmekteyim. oyunculuk güzel, konu sıra dışı. bir Fransız

filminden beklenmeyecek güzel bir performans.
(bkz: The Shawshank Redemption) : bu filmi izlememiş olanları arkadaşlık alemine kabul etmiyorlar.
(bkz: fight club) ölmeden izlenmesi gereken bir kaç filmden biri.
izlediğiniz ve önerdiğiniz filmler veya önermeyip olumlu-olumsuz eleştirilerinizi yazabileceğiniz listedir.
film ismi ile açılmış başlıkları aratıp okuyabileceğiniz elşetir!lerdir.
artık herkes elşetirimen olabilir.

edit : başlık düzelmiş (bkz: eleştirmen)
(bkz: yazarlardan film öneri ve eleştirileri)
fight club.*
Ganjini. Kesinlikle izlenmesi gereken bir hint filmi...
scarface. izlemeden ölürsen çok yazık olur. yeşil sokak holiganları bir de.
(bkz: star wars)
(bkz: the usual suspects)
(bkz: scent of woman)
(bkz: 21 gram)
(bkz: trainspotting)
(bkz: go)
(bkz: wag the dog)
(bkz: american beauty)
El secreto de sus ojos.
stigmata en başta gelir. izlenesidir.
film önerme listeleridir.
izlenmeye değer, 2 saatini çalıp seni ''nerden de izledim amk'' konumuna getirmeyecek önerilerdir.
ufak bir liste yapmak gerekirse:

the last samurai(defalarca izlenesi japon kültürüne hayran bırakan bir yapıt)
in time (tam tür veremiyorum, vakit nakittir sözü üzerine bir film. ağır bir kapitalizm eleştirisi)
the big lebowski (kaç kere izledim bilmiyorum. komedinin benim için zirve noktası, ha çok mu komik? değil. ama her izlediğimde boşvermeyi hatırlatıyor bana. bir yandan da güldürüyor.)
clockwork orange (çoğu insanın anlayamayacağı bir film. en azından ilk izleyişte. ince mesajlarla dolu.)
the good, the bad, the ugly (iyi çok iyi değil, kötü de çok kötü değil. çirkin, tam çirkin.)
devil's advocate (şeytana sempati duymanıza neden olabilecek bir film. izlenesi.)

usual suspects
big fish
the green mile
300
inception
(bkz: ben efsaneyim)
sözlükte o kadar saçma sapan anket varken bu başlık niye yok dedirtmişti bir zamanlar. nihayet açıldı. heyecanla bekliyoruz.
güncel Önemli Başlıklar