bugün

Ölmüş onlar bik Bik babaanne.
benim bir balığım bile yok...
görsel
Meşhur balıkçı mastor usta. Raki yok Rocky. Biz alkolik miyiz kardeşim tertemiz bir akşam oh mis.

görsel
Fırında yapmak için aldım ama çok tazeymiş kılçığı çıkmadı mecburen tavaya döndü. Tam yedik mutfağı temizleyeceğim annem hasta olduğu için evde sağlık ekibi geldi. Yüzüm kıpkırmızı oldu ev buram buram balık kokuyor. Sanırım sözlüğün ahı tuttu.
Oltayı attım çekiyorum ama direniyor gelmiyor.
Biraz daha güçlü çekersem yakalıycam kendisini.
Erkolar kapatılsın.
Şimdi ben balığımın görselini atsam saniyesinde sözlüğü kapatırlar. Onun için kalsın atmayım.
Pişirince de at.
sabah somon yapıp hastanedeki babama götürdüm.. adam 4-5 gündür aç.. doktor da daha izin vermemiş, beni kandırdı resmen, "doktor, balık yiyebilirsin gibi bir şey söyledi" dedi, ben de götürdüm.. orada da, kızdım hatta... neyse, nasılsa yiyemez diye üç parçadan birini ben yemeye başladım, bu sefer de babam bana kızdı, "niye yiyorsun sen benim balıklarımı" diye..

doktora gösterdik, adam bildiğin güldü "amca, oğlan iyi bakıyor sana, somonlar falan" diye.. yiyebiliyormuş.. doktoru salavatladığı gibi ne ara iki dilime çöktü, göremedim bile..

fotoğraf günü olduğunu bilseydim çekerdim.. hay allah..
Allah rahmet eylesin diyelim ölmüştür. Tupturuncu ve bembeyaz Habil ve Kabil adında iki minnoş balığım vardı. Bak üzüldüm şimdi..
iki tanedir. Japon balığı.
Pantalon balığı var bende.
poşetin içi çok kalabalık...
görsel
Benim balıklar da öldü. Çok üzülüyorum. Yine balık alacağım galiba.
En otoklavlısından.
görsel
Benimki akvaryumda tek başına arkadaşı ishalden gitti ya uff.
hamsishi mi o...
Hamsi hamsi olalı böyle çile çekmemiştir ehehe.
Pantalon balığı var bende. Resmini atmam ama.
Balığımı paylaşmak için geldim sonra yine giderim.
Aaa bik bik.
Hoşgeldin.

Balık da sanat eseri gibi maşallah.
görsel
Yine yaptık bu sporu arkadaşlar.

görsel
(resim:#2)
görsel
görsel

Tam japonu kesiyordum Poseidon 1 kilo sardalya verdi.