bugün

(bkz: ocak 2023 salgın hastalık)

Milletin ecdadını gondikliyor bu salgın. Kimse de çıkıp korona morona diye üfürmüyor bile.
Sözlük artık fakirleşti. Zengin ayrıldı aramızdan. Zalımsın sözlük!
ben zenginim sıkıntı yok.
Oğlumu okula bırakmaya gitmiştim. Bugün albüm için fotoğraf çekimi yapılacak sınıfta. Velilerle koridorda konuşuyorduk.
Bir öğretmen sinirle tüm sınıfını koridora çıkardı. Yan yana dizdi çocukları karşılıklı. Sonra bir hışımla yanımıza geldi; "Allah kahretsin! Çocuk kustu sınıfa. Annesi terk edip gitmiş. Babası işte. Babaannesi yaşlılıktan merdiven inip gelemiyor. Böyle insanlar neden çocuk yapıyor! Yapmayın Allah kahretsin yapmayın!" Dedi. Bir an yutkunamadım bile. Bunların hepsini gözlerimin içine bakarak söyledi.

Ben o çocuk için üzüldüm. Hasta olmuş ne yapsın! Annesi ölmüş de olabilirdi. Öğretmenin Böyle tepki vermesi üzdü beni sözlük. Çocukların ne suçu var ki! Bu kadar sinirlenilecek bir şey mi ki bir çocuğun hasta olup kusması.
Öğretmenleri biz gözümüzde çok büyütüyoruz, cocukluktan kalma bir aliskanlik olsa gerek. Hiç hata yapmazlar , sevgi , şefkat ve bilgi içinde her söylediği emir gibi görüyoruz. Oysa o da insan . Hataları olabilecek bir insan. Cocuk hasta olmuş her çocuk olabilir. Bizde olabiliriz . Iste burada öğretmenin sakinliğini koruması gerekirdi. Allah herkesi merhametli ve iyi insanlarla karşılaştırsin , özellikle çocuklarımızı.
açık konuşacağım kadınlar... Cumartesi bir kadınla tanıştım aman allahım! Ne kadındı ama... Bu kadın benim kaderim dedim, kederim oldu. iki üç gün evinde kaldım, sonra eşyalarımı toplayıp gitmemi istedi yalnız kalmak istediğini söyledi e tabi ki bu yalnız kalma bahanesinin asıl anlamını hepimiz biliyoruz hatun kısaca seni artık istemiyorum dedi.
Ulan madem sadece takılıp bırakacaksın niye beni kendine bu kadar bağlıyorsun hanım abla?
sevmeyi bilmeyen birine yapılabilecek en büyük kötülük, sevmeyi öğretmek. özgürlüğü öğretip köle etmek gibi, şaraplar tattırıp haram kılmak gibi. mutsuz insan kötülük etmek ister, bense müfredattan bu dersi kaldırıyorum. dimağıma kazınmış olan öğrendiklerimi kimseye öğretmek gibi bir niyetim yok, asla da olmayacak.
Çok istediğim birşey olmadığında üzülürüm. Ama üzüntüm çabuk geçer.
güncel Önemli Başlıklar