entry'ler (11)

rte seçimi kaybederse akpliler ne yapıcak

Kisa he net; tek tek YARGILANACAKSINIZ, en ufagindan, end buyuyugunuze kadar,

uludağ sözlük olarak erdoğanı destekleyelim

aktrollerin tutuşmuş popolarını, sigaramı yakıp, zevk ala, ala içerek izliyorum. Hepiniz tek, tek yargılanacaksınız, ondan bu korku. Kaç paraya buradan oy çekmeye çalışıyorsunuz? söyleyin la pabucumun hırsızları.

eşinizi evde biri ile bassanız ne yaparsınız

eşim değil. Ama beraber yaşadığım sevgilimi basmıştım... aldattığı kişi de en yakın arkadaşımdı hiçbir şey yapmadım onlar yatakta üzerlerine yorganı çekmiş bana bakarlarken ben sadece gidip dolaptan kıyafetlerimi tek tek çıkartıp bavula ekleyip çıkıp gittim yatan şaşkın, yatılan şaşkın, aldatılan şaşkın. O gün şunu öğrendim ki bazen en ağır cevap sessizlik oluyor, sessizce çekip gitmek oluyor. Daha sonrasında bana çok ulaşmaya çalıştı özür dilemeye çalıştı hala da deniyor ama üzgünüm, bir daha kendimi salak yerine koymam.

hiç kocasını aldatan bir türbanlı olmaması

başlığı açan arkadaş seni çok üzerler be... bazı siteler var girince anlarsın türbanlılar aldatıyor mu? aldatmıyor mu? en büyük kanıtı oralarda .

uludağ sözlük büyük 2023 seçim anketi

Şu an bana en yakın gelen aday Kemal Kılıçdaroğlu'dur hoş ya, onunla da görüşlerimiz, ideallerimiz pek uyuşmuyor ama bu sefer bizi malum kişiden kurtaracak tek ışık kılıçdaroğlu'dur ayrıca inşallah "gelen gideni aratmıyor" dedirtmezler bize.

pizzanın evrimi 4 milyar yıl

evet, hatta mısırlılar piramitleri yaparken ameleler öğle yemeğinde pizza yiyormuş.

vejetaryen olmak çok sebze mi az et yemek mi

zengin olmak çok para olması mı az fakirlik mi? bu ne absürt soru la?

gereksiz bir bilgi ver

benden önce yazan var mıdır? bilmiyorum keza okumaya da üşendim.
Allaha yakın bana uzak olsun demek Allah canını alsın da Allah'a yakın olsun, ölsün, benden uzak olsun manasına gelmektedir.

kadınlar ne ister

aslında geniş bir çerçeveden bakıldığı vakit kadınların istediği çoğu şeyi bizlerde istiyoruz liyakat, para, güç, şöhret/ün ya da sadece anlaşılmak.

geriye dönseniz neyi değiştirirdiniz

her zaman bakkala giderdim. Babama her zaman "Hamza yapamaz, Hamza bilemez" diyen anneme karşı çıkıp bakkala giderdim

sözlük yazarlarını üzen şeyler

açık konuşacağım kadınlar... Cumartesi bir kadınla tanıştım aman allahım! Ne kadındı ama... Bu kadın benim kaderim dedim, kederim oldu. iki üç gün evinde kaldım, sonra eşyalarımı toplayıp gitmemi istedi yalnız kalmak istediğini söyledi e tabi ki bu yalnız kalma bahanesinin asıl anlamını hepimiz biliyoruz hatun kısaca seni artık istemiyorum dedi.
Ulan madem sadece takılıp bırakacaksın niye beni kendine bu kadar bağlıyorsun hanım abla?
sevmeyi bilmeyen birine yapılabilecek en büyük kötülük, sevmeyi öğretmek. özgürlüğü öğretip köle etmek gibi, şaraplar tattırıp haram kılmak gibi. mutsuz insan kötülük etmek ister, bense müfredattan bu dersi kaldırıyorum. dimağıma kazınmış olan öğrendiklerimi kimseye öğretmek gibi bir niyetim yok, asla da olmayacak.