bugün

sözlük yazarlarının sıklıkla ırzına geçtiğidir.
Boku çıkan güzel kurallar topluluğu.
pişmanlık yasası geçerli mi merak ettiğim kurallar silsilesi.
yemin ediyorum aklıma gelmişti, ama uygulamaya geçirmek için önce bilgisayarın keşfedilmesi gerekiyordu. evet 95 yaşındayım.
sözlüğe cd olmadan format atmaktır. çünkü salak insan çok.
korkulu rüyamızdır. akşamları kaus olarak uykumuza bile gelir.
tanıma gerek yok diyerek entry silinebilen bir haldedir. çok ayıp çok. swh.
geç kalmıştır. (bkz: formatlamak)
bence olmayan formattır. Hoşa giden entryler kalır, hoşa gitmeyenler silinir.
Okuyup üyeliğimin onaylanmasını beklediğim konu başlığı.
sozlukte olmayandir.

vallahi on tane entry okudum. hicbirinde ayri yazilmis baglac gormedim.
biten cumlelerin sonuna iki nokta konmaya baslanmis, hatta aralarinda gulen surat ile bitenler var.

yazik.
Uludağ sözlüğün anayasa madddelerinin bütünü.
herkes övüyor diyorlar. ama ben pek taraftarı değilim. o kadar yazı silinirse ne olcak lan?
Sikilebilen bir şey.

Yine siktim bak.
yazarlar tarafindan hic okunmadigi gibi, moderasyonun bile uymadigi formattir. nedense...
yazarlar tarafindan surekli tecavuz edilen sozluk seysi.
moderatörlerin deli gibi çaylakların uymasını beklediği format. ama haklılar Allah için uyduk, uyuyoruz, uyuyacağız.
bir de çaylak yemini olmalı diye ilavede bulunmak istediğim sözlüğe ait hususi kurallar manzumesidir.

--spoiler--
örnek yemin metni teklifim: "Sözlüğün bağımsızlığını koruyacağıma, sözlüğün menfaatlerine halel getirecek işlerden kaçınacağıma ve sözlük yazarlarının birlik ve beraberlik içinde kavgasız gürültüsüz yazabilmeleri için gerekli huzur ortamını bozmayacağıma..."
--spoiler--
gibi bir metin hazırlanabilir.
ünlüler ile ilgili asparagas ölüm haberlerinin direk silinme sebebi olması gereken kuralı barındırması gereken format.

ulan bu format 82 anayasası gibi kafası güzel hazırlanmış belli.
moderasyon bile daha ne olduğunu çözememiştir.

bazen olur saçma sapan başlıkların altına entry girme isteğim gelir. bakarım o saçma sapan başlığın altındaki entrylere ... hepsi fasa fiso, sırf dalgasına girilmiş, tanım içermeyen entryler. bende aynen böyle bir entry yazarım, tanım bile içermez ama dalga geçer başlıkta bahsi geçen konuyla. sonra aradan 1-2 saat geçer, yan tarafta bi bakarım ki "silik" işareti yanıyor. hemen girerim acaba hangi entry silindi diye, saçma sapan başlığa yazdığım entry silinmiş. gerekçe olarak : "tanım, sözlük formatına aykırı" diyor. sonra başlığa giriyorum, diğer yazarların girdiği tanım formatında olmayan bütün entryler yerli yerinde duruyor. şimdi soruyorum moderasyona ? diğer yazarlarla aynı biçimde entryler giriyorum, onların entryleri silinmiyor da benimkiler neden siliniyor ? bu bir kere olmadı, 3-4 kere oldu şimdiye kadar. neden böyle yani anlayabilmiş değilim.
Vatandaşlık değiştirme şartlarından bir gıdım daha zor olan yazılı kurallar listesi. Sonuna nokta koyduğum ve boşluk bıraktığım gözden kaçmasın endişesi yaratan liste.
saçma sapan ve ne oldunu kimsenin çözemediği bi formattır....tamam tanım formatına uyuyoruzda işin biraz bokunu çıkartmayın isterseniz...zırt pırt entrylerim siliniyo...birileri şikayet ettiği için bu yapılıyo,bunu da biliyorum...bari sözlük formatını filan bahane etmeyin...şikayetçi olan varsa okumasın arkadaş...zorla mı?

kendimizi ona buna yada genel toplum kuralları faşizmine uyduracak yada yarandırcak deiliz...kimse kusura bakmasın...
Sözlüğü tanıyabilmenin en güzel yolu olsa gerek. evet yeniyim ancak uzun süredir takipçisiyim aynı zamanda.
yavaş yavaş öğrenebileceğim formattır. ama önce yazar olabilmem lazım. tozunu attıracağım buraların. bana bir şans verin lütfen.
anladığm kadarı ile noktalama işaretlerine dikkat etmem gereken formattır.