bugün

ergen gibi yıllar sonra gökhan tepe dinlememi sağlamış harika bir şarkıdır.
gümüştür.
(bkz: söz gümüşse sükut altındır)
verilmesi başka şey vermeye benzemeyen şeydir.
ağızdan çıktığı anda o ağzın sahibini esir alan kelimedir.
o nasıl güzel bir şarkı. Nasıl güzel sözler, nasıl müzik, nasıl söyleyiş. insanın içini yakıp yıkıyor. ağzına sağlık gökhan tepe.

alışığım düşmelere ama yine yürek bu dayanmak istiyor...
tutunabilirse rüzgarlarına kara kışa kaderine kafa tutuyor...
"Tut elimi sıkıca sarıl bana
Daha iyiyiz biz yan yana
Bana bir güvensen, şu kışı geçirsem
Söz daha güzeliz baharda"
gibi güzel bir nakarata sahip olan gökhan tepe şarkısı.
Sertab Erener'in 12 Nisanda müzik marketlerde yerini alacak sade albümünden bir parçadır. Orijinali için (bkz: why this kolaveri di)
doğru söz
yanlış
anlaşılmaz.
Söz Ola Kese Savaşı
Söz Ola Kestire Başı
Söz Ola Ağulu Aşı
Yağ ile Bal Ede Bir Söz

Kardeşlerim. Sözlerime Yunus Emre’nin dörtlüğü ile başladım, Bu mısralarda bir şeyler gizli. Ya hu nasıl görmezsin iyi bak oku bir daha. Sözde saklıdır her şey. Tabi ya söz deyip geçme. Bin düşün bir söyle demiş atalarımız. Bir kelime büyük kavgalara yol açabilir. Bunun için kişi konuşmadan önce düşünmelidir.Hele hele bu kişi bir mümin ise iyice düşünmelidir. Yanlış bir yerde iblisin vesvesesiyle mümin kardeşimizi kırabilir üzebiliriz. Karşınızda bir kardeşiniz var. Konuşurken onu kıracak bir sözü söylediniz ister istemez diye düşünelim. Ne yapacaksınız? Zamanı mı geri alacaksınız? Yoksa çıkan sözü elinizle ağzınıza mı tıkacaksınız? Durun söyleyeyim ne yapacağını. Pişman olacaksın başın önüne eğilecek ama iş işten geçmiş olacak. Kırılan kalbin onarılması çok güçtür. Hatta imkansız diye de biliriz. Söz kişinin aynasıdır. Bir insanın sözleriyle onun kişiliğini hemen çözebilirsiniz. Karakteri düzgün olmayan bir insan karaktersizce konuşur. Ağzından küfür eksik olmaz. Allah bizi küfre sapmaktan korusun.

Söz dinimiz içinde çok mühim bir konudur. Çünkü insan söylediği ile sevap kazanır veyahut günah işler. Hz Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: “Resûlullah (sallallahu aleyhi vesellem) buyurdular ki: “Kul (bazen), Allah’ın rızasına uygun olan bir kelamı, ehemmiyet vermeksizin sarf eder de Allah onun sebebiyle cennetteki derecesini yükseltir Yine kul (bazen) Allah’ın hoşnutsuzluğuna sebep olan bir kelimeyi ehemmiyet vermeksizin sarf eder de Allah, o sebeple onu cehennemde yetmiş yıllık aşağıya atar ” Kişinin bir sözü onu cehenneme de koyar cennete de.

Böyle bir zamanda öyle bir söz etmemiz gerekir ki ağulu aşını yani zehiri bala yağa çevirsin. Müslüman konuşmadan önce sözün Şeriata uygun olup olmadığını düşünmelidir. Ve ardından söyleyeceği mekanın uygun olup olmadığına bakmalıdır. Keza kötü sonuçlara yol açabilir. Sürç- i Lisan ettiysem affola.
bilirsiniz, sözümde hep durmuşumdur, duracağım.
sevgilime söz verdim ben yirmi yıl yaşayacağım.
düşmanlarım sevinmesin yirmi yol sonra yok diye;
belli değil yirmi yıla ne zaman başlayacağım.
insanları kendileri ifade ederken kullandıkları kelimelerden oluşur. Söz üzerine bir çok atasözümüz vardır.
şimdilerde coca cola nın aç bi kolaaaaa reklamında ki şarkıyı daha önceden sertap ın alıp coverladığı halidir.

https://www.youtube.com/watch?v=_zJUgtOnjhM

herkes birbirinden arak amk. nasıl bir sanat lan bu
Söylemediğin sözün hakimi, söylediğin sözün mahkumusun.
hz. ali (ra)
ağızdan çıkmalı.*
Kalbe değer veya kalbi kırar..
Bazen hayatı zehir eder.
Dervişe sormuşlar:
En zor olan nedir diye?
"SÖZ"dür. demiş
Anlatması da zor, anlaması da...
Eski zamanlar sıkça tuttuğum şuan ise umrumda olmayan yapacağım dediğim herşey (bkz: futbolcu olucam (sakatlandı) ).
Cinsiyet ayırt etmeksizin adama yakışan kavram. Adam gibi adam. Söz. Geri basanlar söz değil. Evet.
bağıra bağıra eşlik etme isteği uyandıran neyse şarkısıdır.

https://youtu.be/b8E8p_mCcGg

söz ver düşüne yoldaş olayım
hüznü halimi aleme sayayım
Sonra beni de dinlerler, diye çok dinledim.
Iki sevdicek arasi iliskinin adinin koyulmasi adina aileler esliginde yapilan kucuk capli tören.
verilmesi değil tutulması güzel olan söz'dür.
dağ 2 çakması dizi.
dağ filminin 2.si tutunca 3 kanal birden asker dizisi çekmeye başladı. herhangi birinin iyi olacağını düşünmüyorum.