bugün

https://www.youtube.com/watch?v=k_GHTnXQJco
Bir tnk parçası. Eski yaralar kaşınıyorsa sakın dinlemeyin. Kanatırsınız.

Uzun Bir Yaz Geçer
Garip Bir Kuytu Seçer
Durur, Hesaplar
Yağmura Kaç Güneş Var

Yarın Kaldığı Yerden
Bıraktığı Son Heceden
O Son Cümleyle Başlar
Hayat Nasıl Yavaşlar

Söz Ilk Yağmurla Değişecek Hayatımız
Belki Akıllanırız.. Büyürüz Kim Bilir

Söz Ilk Yağmurla Kurtuluruz Bu Düşten
Belki Bir Yol Bulunur, Döneriz Kim Bilir

Uzun Bir Yaz Geçer
Uzak Yakın Ne Farkeder
Aklım Durur, Hesaplar
Yağmura Kaç Güneş Var

Elimi ayağımı bağlamasa bir söz, bir dakika bile durmazdım.
Hem ağlatıyor hem güldürüyor. Diziye yeni başladım, 3. Bölümdeyim ve bir bölüm 2 küsür saat sürüyor. Millet o kadar süreye film yapıyor aq gerek var mıydı bu kadar emeğe.
Sona ermiş dizidir. Asker konulu bir diziydi ve star tv de pazartesi günleri oynamakta idi.
biraz toparlamışlar diziyi.
en güzel söz, zamanında söylenendir. hüseyin kayabaşı
güzel prim yapılıyor bu dizide oyna devaam.
"Beşik tabiatın rüzgarları ile sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurları ile yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu; Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Heyecanlı bir Sezon finali vermiştir.Genel olarak 2.Sezon Yavuz ve Askerlerinin Çolak ve dermanla.Mücadele.üzerine geçti.
Dizinin 13.bölümünden 36.bölümüne kadar Çolak baş dusmanken
37.bölümden 51.bölüme kadar ise Derman baş.düşman olmuştur.
verildi mi tutulması gerekir.
45 bölümde Yavuz Üsteğmen Bir şekilde Maskeliler tarafından kurtulacağı dizidir.
En son Çolak Rolüyle Serhat Kılıcı ondan önce de Hafız Karakteriyle Mustafa Yoldirani Kadrodan Çıkarmıştır.(1.si Oksijen wPatlaması sonucu yanarak can verdi.2mşehit oldu.
bozmadı bu dizi. baştan beri hep kötüydü hala kötü. bizim ülkede militarist, milliyetçi dizi yapabilen çok az kişi var.
insanların milliyetçi duygusunu sömüren ve bu sistemle para kazanan kapitalizmin bi parçası olan diziler. Yapmacık bulan bir ben miyim? Bir de ülkenin bu zamanlarında bu tür konuların daha çok oluşu bilemiyorum bence yapmacık.
Hayat önceden kıymetli değildi bu kadar. Yaşamanın hiçbir anlamı yoktu, önemi yoktu. Sonra sen çıktın karşıma, üstüne bir de seni kaybetme korkusu çıktı. Ben hayatımda hiçbir şeyden bu kadar korkmadım. Hiçbir düşünce bu kadar ürpertmedi içimi. Düşüncesi bile aklımı başımdan alırken, yaşanmışlığını düşünemiyorum. Varlığın sevgilim, varlığın en büyük dua sebebim. Seni düşündükçe içimin ısınması, yüzümdeki gülümseme seni ne kadar sevdiğimin en büyük kanıtı. Varlığın hiç eksik olmasın hayatımdan, ömrüm boyunca hep yanımda ol. Beraber yol alalım, sen hep yanımda dur, elimden tut, bırakma.

Ben aşk neymiş sende gördüm sende yaşadım. içim seninle doldu, taştı. Ben ben olmaktan çıktım tamamen sen oldum. Seni düşündüğümde daha da güzelleşiyor dünya. Hayat daha yaşanabilir geliyor. Gözlerine baktığımda anlıyorum yaşadığımı. Zerrelerime kadar hissediyorum varlığını. Yokluğun aklıma geliyor bazen.. nefesimin kesildiğini hissediyorum. Düşüncesinin tüylerimi ürperttiği bir şeyi yaşama ihtimalimi düşünmek bile hayattan vazgeçmeme neden olabiliyor. Varlığını sürekli hissettiğim, senin gülüşünle geçireceğim günler yaşama hevesimi arttıran tek şey. Gel sevgilim benim ol, senin olayım. Birlikte mutlu sonsuz olalım.
Hafızın Şehit olması içimizi yaktı.Colakta birkaç bolum sonra öelecek

--spoiler--

--spoiler--

Sezon Finalinde Tim Dağıtılıp yeni Görevlere sokulacak.
--`
Hafız kardeşimizin şehit olduğu dizidir.
Her ne kadar kurguda sıkıntılar olsa da hayatta karşılığı olan bir şeyleri sembolize ediyor ve insanın içini de sık sık acıtıyor.
Her izleyisimde ordumu,devletini, bayrağımı, masumlari yeniden hatirlar ve onlar için dua ederim, en azından böyle bir işlevi var.senin sikindirik yazarken harcadığın zamandan daha gereksiz degil benim diziyi izlemem.
Sevmeyen pkklı, ypgli, amerikali, rus filandir ayrıca.
dinlenesidir. https://www.youtube.com/watch?v=r9cEZGZ2Pj0
Son zamanlarda yayınlanan neredeyse hiçbir bölümünü kaçırmadığım en iyi Türk dizisi diyebilirim. Son bölümündeki Afrin operasyonuna verdikleri destek ile de gönüllerde taht kurmayı başaran dizi.
sürekli ya bahar'in ya da yavuz'un kaçırıldığı dizi, senaryo artik baydi.
izleyenlerin zeka seviyesinden şüphe duyulmamalıdır.

beyin yok çünkü. şüphe duymaya gerek yok.
Bu ve bu gibi diziler tsk'nın itibarina bir gölge gibi düşüyorlar.
Çok saçma bir olay direk nikah mantıklı olanıdır.
(bkz: söz dizisi nin kore çakması olması)
milliyetçiliği sömüren dizidir. *