bugün

bir zamanlar euro truck da daha tırların lisansı alınmamış iken scania tırın çakma markası.
bir soyadı.

(bkz: taylor swift)
Öğrenmeye uğraş verdiğim vakit ayırdığım apple'ın porogramlama dili. Yorumlar şuanlık iyi gelecek vaat ediyor öğrenücüyük inşallah.
apple'ın geliştirdiği yeni bir programlama dili. ben de bu dili mac programcılığı için öğrenme kararı aldım. ios kitapları ile mac programı da yazabilir miyim acaba?
objective-c dilinin zorlukları yüzünden apple'ın yeni geliştirdiği yazılım dili. objective-c dilinin eksiklerini kapatmakla kalmayıp daha üstün hale getirilmiştir. açık kaynak kodlu olması ve objective-c'ye göre yazılan uygulamanın ekstra uğraş gerektirmeksizin mac'ten linux'a bir çok platformda çalışması ve kod yazmadan bile isteyen herkesin uygulama geliştirebilmesi sebebi ile daha çok sevilmekte.

bellek işlemleri objective-c'de geliştirici tarafından yapılmaktayken swift ile önemli bir ölçüde artık arka planda yapılıyor.

playground ile build etmeye gerek olmadanda gerçek zamanlı olarak uygulamanızı görebilirsiniz.

syntax olarak objective-c'ye göre çok daha kolay.
hatta c# yada java gibi diller ile benzerdir.
mesela:

string adSoyad; //c# ile değişken tanımlamak
int sayi = 5;

var adSoyad: String //swift ile değişken tanımlamak
var sayi = 5

swift'de tüm değişkenler "var" ile tanımlanır. atanan değere göre değişken tipi arka planda belirlenir.
javascript'tede aynı durum söz konusudur ama tabiki javascript bir yazılım dili değil.

Ayrıca swift'de her satır sonuna noktalı virgül gelmez.

eğitim soranlar olmuş, henüz ben swift'in uzmanı olmadım ama eğitim almak için tavsiyeler sonucu http://www.bilginc.com/eg...ft-ile-ios-yazilim-uzmani eğitimine kayıt oldum.
''sw verir misin'' deki sw nin açılımıdır. swift
bankacılık yaptığım dönemlerde yurt dışı bankaların ara ara bir hal olunup bulunamayan kodlarıdır.

banka lafı geçti bak yine tüyler diken diken. ne çileli günlermiş.
objective c den syntax açısından gömlek gömlek üstün olan dildir. ne var ki geç kalınmış ve henüz tam işe yaramayan dildir. ama faydalı görünüyor.
objective-c kadar güçlü olmayan programlama dili. ama çok iş yapar bir dildir ve gelecek vaat ediyor.
öğrenmeye merak salmamla beraber her yerde kaynak/tutorial aradığım, apple'ın yeni programlama dili.
syntax'ı muhteşem olduğu için yazması çok eğlenceli bir scripting dili. objective c'yi sikmiş atmış zaten.
osmanlı imparatorluğu'nun satın aldığı ilk buharlı geminin adıdır.
bankacılık ve finans dilinde internet bankacılığı döviz transferi işlemleri için kullanılan kısa ve ingilizce olan isimdir. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication'ın kısa adı olmakla birlikte dünyadaki tüm bankalar arasında para transferi sağlar. 8 veya 11 haneli bir koddan oluşan ve tüm dünyada genel geçer bir koddur aslına bakılırsa.
apple'ın yeni programlama dilidir. objective-c denen antikanın yerine gelmiş fonksiyonel bir programlama dili. xcode 6 üzerinde geliştirilebilecek ki o beyefendi de daha beta aşamasında. şuradan ücretsiz kitabına ulaşılabilir;

https://itunes.apple.com/...anguage/id881256329?mt=11

yalnız objective-c öğrenmeye yeni başlayıp baya da ilerleme kaydedenler varsa şimdi delirmiştir.
çevik demektir. batıda iyi sevişen kadınlar bu soyadı kullanır.
hızlı bir kuş. (bkz: çobanaldatan)
2012 yılında, iran ı sistemden çıkararak ; yaptırımlarla dibe vurma noktasına gelmiş olan iç piyasanın yanına bankaları da ekleyen emperyalizm direktifli kuruluş.
'' AB ile ABD arasında yıllardan beri süren bir kavga geçtiğimiz hafta iyice su yüzüne çıktı. Bu kavganın hem AB-ABD ilişkilerindeki rahatsızlıkları, hem de AB'nin iç sorunlarını açıkça ortaya koyan bir niteliği var. işin temelinde yatan, ABD ile AB arasında imzalanan bir anlaşma. Anlaşmanın adı swift Anlaşması. Basında çıkanlara bakılacak olursa, olay ABD'nin AB içindeki bankalar arası işlemler hakkında bilgi sahibi olmasına izin verilmesinden ibaret. Oysa iş daha karışık. Tüm uluslararası havaleler, 70'li yıllardan beri SWiFT adlı kuruluş tarafından yerine getiriliyor. Merkezi Belçika'da olan SWiFT bu operasyonları ABD'deki bir server üzerinden gerçekleştiriyor. Hemen söyleyelim, SWift'in elinden geçen para değil. Ama her havale hakkında en ayrıntılı bilgiler bu server üzerinden aktarılıyor. 11 Eylül'den beri ABD, topraklarındaki bu bilgisayar merkezinden geçen tüm bilgileri kopyalıyor. Bahane: Terörle mücadele. ''
http://taraf.com.tr/makale/8517.htm
(bkz: taylor swift)
tasarımıyla ve özellikleriyle oldukça güzel bir suzuki modeli. *
Society for Worldwide interbank Financial Telecommunication'ın kısaltması olan kelime. uluslararası bankacılık haberleşme kodlarına verilen ad.
Tüm Dünya Bankalararası Mali iletişim Topluluğu... Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication
(bkz: robert swift)
euro track simulator'deki tirlarin markasidir.
ing. çevik, hızlı, süratli, çabuk geçen, çabuk, tez canlı, eli çabuk.