1. 1.
  yaklaşık 20 yıl önce müslüman olan ve müslüman olduktan sonra abu adam ismini alan alman mübelliğ (tebliğ yapan kişi).

  nasıl müslüman olduğunu şu videoda anlatmaktadır: https://www.youtube.com/w...?v=RZyAIdJbPh4&t=328s+

  bu video müslümanların dinlerine uydukları takdirde hiçbir şey anlatmalarına gerek kalmadan çevresindeki insanları nasıl dinine çekebileceğinin açık bir örneğidir.

  suriye'de esada karşı faaliyet gösteren Jaish el-Muhajireen vel-Ensar adlı grupla ilişkili olduğu için gözaltına alınmıştır. sanırım bu gözaltıyı yapan almanya 2011 de esadı düşürmek için nasıl beyanatlar verdiğini unutmuştur.

  bir süre sonra serbest bırakılan abu adam mitingvari bir yerde şöyle bir konuşma gerçekleştirmiştir: https://www.facebook.com/...11943/?type=2&theater

  bu destek verdiği grubun komutanı ise bizzat çeçen mücahidlerindendir ve oradaki savaş sonuçsuz kalınca suriyeye dönmüştür.

  abu adam'ın en çok isminin duyulduğu olay ise şeriat polisi olayıdır. arkadaşlarıyla beraber üstünde şeriat polisi yazan bir üniforma giymiş ve sokaklarda insanlara içki içmemelerini, kumar oynamamalarını telkin etmiştir.

  son olarak alman mahkemeleri tarafından suçlu bulunup 5.5 yıl ceza aldığı açıklanmıştır. lakin almanlar, bir müslümana kafir tarafından verilen hapishane cezasının halvet olarak görüldüğünü bilmemektedir vesselam.
  ... neferi ceysu muhammed