bugün

ingiltere milli takımı teknik direktörüdür. yaklaşık 5 senedir başında oldugu milli takım teknik direktörlüğü görevini 2006 almanya dünya kupası sonrası yardımcısı steve mclarene bırakacak
ingiltere milli takımının 2006 dünya kupasını kazanamaması halinde yine, yeni, yeniden suçlanacak olan isveçli teknik patron. bir nevi şenol güneş tir.
manchester city ile anlastigi resmen aciklanan isvecli teknik direktor.*
google a danıştık, meğer ismi şu imiş:

(bkz: Sven Goran Eriksson)
asıl ismi Sven Goran Eriksson olan isveçli teknik direktör. futbolculuk hayatı pek başarılı geçmese de teknik direktörlük döneminde efsaneleşti. sırasıyla Degerfors, Göteborg, benfica, as roma, Fiorentina, benfica*, Sampdoria, ss lazio ve ingiltere milli takımını çalıştırdı. teknik direktörlük döneminde sayısız başarıya imza attı ve pek çok kupa kazandı. 1983, 1984 ve 1991'de benfica'yı 3 kez, 2000'de de ss lazio'yu 1 kez şampiyon yaptı. ingiltere milli takımını bıraktıktan sonra Manchester City'nin başına geçen teknik direktöre 50 Milyon Poundluk bir transfer bütçesi verildiği iddaa ediliyor.
kadrosunda rolando bianchi,valeri bojinov,emile mpenza,georgios samaras,darius vassell gibi forvetler varken * * ve üstelik takımını da tek forvet düzeninde sahaya sürerken ara transfer dönemi için yana yakıla forvet arayan teknik direktör. michael owen ve peter crouch'tan sonra diego milito için de harekete geçtiği ingiliz gazetelerinde yazmakta.
bugün middlesbrough'ya deplasmanda 8-1 mağlup olarak manchester city tarihinin en ağır mağlubiyetlerinden birine imza atan isveçli teknik adam.büyük ihtimalle takımının başında çıktığı son maç olacaktır bu maç.
trabzonspor un bomba hoca adaylarından birisi. bir hafta önce samet aybaba yı düşün, bir hafta sonra erikkson u.
(bkz: allahım sana geliyorum)
Eriksson in the frame for Trabzonspor as Souness turns down TurksSven Goran Eriksson is in contention for the manager's job at Trabzonspor after Graeme Souness turned them down.

Turkish delight? Sven Goran Eriksson could be the next manager of Trabzonspor

Souness held talks over the weekend with the Turkish side but has opted against the move. His would-be assistant Tugay, however, is likely to still take up a role as player-coach with Eriksson.

Footbal.mail
trabzonsporum ile görüşen duayen hoca. transfer gerçekleşirse türkiye ve avrupa'da büyük ses getirecektir. işin en keyifli tarafı ise tugay gibi tecrübeli bir ismin yardımcılığını yapacak olması.

sadri Şener ve eriksson aynı karede :

http://www.haber61.net/images/news/eriksoonn.jpg
şu sıralar leicester city'nin başında manchester city'e zor anlar yaşatan teknik direktör.
Eriksson,2009/2010 sezonunda ingiltere'nin 2. Lig ekiplerinden Notts County F.C. Kulübü'nün Sportif Direktörü oldu. 2010 FIFA Dünya Kupası öncesinde Fildişi Sahili Milli Futbol Takımı'nın başına teknik direktör olarak geçti.

http://galeri.uludagsozlu...om/g/sven-goran-erikkson/
Telegol'e göre Galatasaray'ın yeni hocası.
bir zamanlar başarılıymış. ben hatırlamıyorum.
ingiltere ikinci ligi takımlarında leicester city'den de kovulmuş teknik direktör. kariyer basamaklarını hızla iniyor. bu gidişle yakında mezitlispor'a transfer olur.
söylentilere göre beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olmuştur.
beşiktaş'ın yeni teknik direktörü.
kartalbakisi.com'a göre beşiktaş'ımızın yeni teknik patronu.
cep telefonu markası gibi isim.
beşiktaşımızın başına geçeceği söylenen teknik adam. hakkında pek bilgim yok ve sözlüklerde hakkında olumlu beyanata rastlamadım henüz. evet birazda yaşlı ve günümüz futboluna ayak uyduramamışa benziyor kariyerinin son zamanları. inşallah faydalı olur ne diyelim lakin ben genede başka birisinin teknik adamımız olacağını hissediyorum sağ gösterip sol vurmak gibi.
beşiktaşla anlaştığı açıklanan isveçli teknik adam. 64 yaşında.
eğer beşiktaş ile anlaştıysa sezon sonunu göremeyecek olan teknik direktördür.
(bkz: #13490112).
mezitli'ye değil beşiktaş'a geliyor.
Siki tuttuğumuzun resmi bu adam.
ingiltere milli takımını izlerken uyuduğumuz yıllar var ya,2002,2004,2006 turnuvaları,hah işte onun müsebbibi.
ibrahim altınsay gibi bir adamı kendisi için harcamaları da yönetimdeki fosil tayfanın beşiktaş'ın ebesini sikmeye devam edeceğinin en büyük kanıtı.
besiktas tarafindan odenecek* sozlesme fesih tazminat oranlari iddaa tarafindan aciklanmistir:

2 milyon euro: 14.00
5 milyon euro: 7.00
8 milyon euro: 2.25
10 milyon euro: 1.05
eğer beşiktaş futbol takımının başına getirilmesi düşünülüyorsa bence yanlış karar olur ki rıza çalımbay, mehmet özdilek gibi yerli teknik direktörler bundan daha iyi iş yapar.