bugün

Başladınızmı bırakılmayan yiyecek.
wasabi olmadan birşeye benzemeyen japon yiyeceği.
Asabi olmadan bir şeye benzemeyen japon yiyeceği. Sinirlenince çok güzel oluyor.
çinlinin, korelinin ve japonun elinden yiyip sevemediğim yiyecek.
iftar vakti bu başlığın sol çerçevede görünmesi orucunu suşi ile açan var mı? sorusunu akla getirdi.
midye dolmanın asya versiyonudur.
Cocoon sarkisi.
yememiş içmemişler, istanbuldaki tüm sushi restoranlarının listesini yapmışlar.
http://harbiyiyorum.com/i...ranlari-listesi-25-mekan/
herkesin damak tadına uymayan yemek. yerken her şey iyi gidiyordu, ta ki yemekten kalkar kalkmaz lavaboya koşana kadar.
Sushi sevenlerin aşık olacağı mekanlar: http://harbiyiyorum.com/i...ranlari-listesi-25-mekan/
Çig balık yiyecegime bokumu kurcalarım daha iyi dedigim başlıktır.
en pahalısı tokyo'da yapılan, fakat istanbul'da da güzel birkaç yerde bulunabilen enfes ötesi şey.

Ben çok seviyorum, sevgilime de zorla yedircem.
Somon-avokado maki, philedelphia roll favorilerim.

Yiyemeyenler için gerçekten çok üzülüyorum.

Haz.
(bkz: bagırsak kurdu mu konustu)
çiğ balık.

geçenlerde çinli birinin tüm vücudunun kurtçukla dolmasına neden olan yiyecek. çok tüketimi sağlık açısından pek faydalı değildir. kişisel yorum gerekirse öyle övecek bir tadı yok. bizim mutfağımızın en kötü yemeği bundan daha güzel.
Ön yargıyla yaklaşılmaması gerektiğini düşündüğüm yiyecek, malzemelerini bulursanız kesinlikle evde de deneyin zira sushico vb yerlerde birazcık pahalı, Türk insanı mantığıyla "buna o kadar para vereceğimize 5 kişi iskender yerdik bee" olacağından diyorum. Çiğ olması sizi korkutuyorsa hafif kızartılan çeşitleri var denemelisiniz, tarifler youtube'da zaten var. Çok sık yemeyeceğimize göre arada bir yendiğinde gayet hoş oluyor.
Dün rüyama girip aklıma düşen yiyecek. Roll isimlerini bilecek kadar konuya hakim olmasam da somonlu, avokadolu ve Tunalı olanları güzel. Tunalı yazınca da Tunalı Hilmi gibi oldu. *

Hayır yani bulunduğum şehirde de bulunan bir şey değil, en yakın sushi restoranına gitmeye kalksam belki 100 küsur km yol gitmem gerekecek. Neden aklıma düşen yiyecekler hep bulunması zor yiyecekler oluyor hiç anlamam.
yemek sepetinde hep indirimi çıkan yemek. banane lan sushiden dürüme indirim yapsanaza.
Bir ısırık alip çöpe attiğim yemektir efendim.
Japonca’da “ekşi pirinç” anlamına gelen yiyecek.
Çiğ balık olarak bilinen bir tür yemek. Esasında çiğ balık değil pirinç pilavıdır. Balık opsiyoneldir yani balık dışında malzemelerle de Sushi yapabilir veya yiyebilirsiniz.
Türkiye de bir türlü istenen seviyeye gelmemiş, tutmamış japon yemek türü.

Tutmamasının 2 nedeni olduğuna inanıyorum;

1.si sushiyi yedikten sonra şöyle bir sigara yakayım olmuyor. Ters düşüyor konsepte.

2.si yemeği yedikten sonra garson a kardeş 2 çay versene bize diyemiyorsun.

Daha ne olsun!? işte bu yüzden tutmuyor bu meret.
hmmmmm yanında da vasabi, ooooo iğrenççççç.
yosuna sarılmış çiğ balıklı pirinç denince pek bi havası kalmayan yiyecek. tadını seviyorum orası ayrı konu tabi.
Dışarıda 6 tanesine 36 TL para vermek istemiyorsanız napıyorsunuz? Benim gibi, yapmasını öğreniyorsunuz. Nori, prinç, elma sirkesi, surimi, somon, ton, karides, salatalık. Gerisi pirinci tutturup güzelce sarmaktan geçiyor. Sushico indirim kuponları da dolapta yatıyor böylece.