bugün

"Türkiyeli bebekler aç uyumasın" diye olması gereken önerme. Biz olduk da suriye'yi düşünücez, oldu, çerez de alır mısınız?
Komşunun bebeği açken tok yatan bebekler bizden değildir. Bebekler üzerinden arap beslemekse desteklemediğim, şayet gerçekten bebeklere faydası olacaksa iki tane bol sütlü inek göndererek sonuna kadar destekleyecğim yardım kampanyasıdır.
Türkiyede aç insan kalmadığını düşünen kesimce desteklenen kampanya.
o bebeklere gönderilen yardımlar transit özgür suriye ordusuna cephane olarak ulaşmayacaksa yapılması gereken yardım.

ancak benim anlamadığım uzun süredir savaşla pençeleşen suriye'de, hala nasıl bebek doğuyor anlamak çok güç.
ulan uçkurunuzu iki dakika tutun be!!!
herkesin destek vermesi gereken kampanya. Allah "her kim zerre kadar iyilik ederse karşılığını mutlaka görecektir" diyor. Siz yine de karşılık beklemeden yardım edin. Kötü zamanlarınızda da Allah size yardım edecektir.
uzun zamandir turkiyede olmadigim icin bazen olan biteni gazeteden izliyorum. ama ortalik bunca karisikken de actigim turk gazetelerinde mansetlerde "dekoltesi ile geceye damgasini vurdu". turu haberlerden de pek hazetmiyorum. hayatimin bir bolumunde afrikada yardim ucuslarinda gorev almistim..orada ilk defa "buyuyunce bize karsi savasmasin diye" elleri kesilmis cocuklar gormustum..cocuk lan bu ne bilecek o yasta savasi mavasi..unutamadigim goruntulerden birisi de ,karni bir sekilde boydan boya yarilmis bebeginin karnina yesil bir masrapayi kapatip, bizim merkeze bir umut yasarmi diyerek getiren kadin idi...anne yuregi. bagirsaklarin ustune masrapayi kapatmis. bir umut yardima kosmus. (kendisi de yarali idi)..(o cocuk sinir tanimayan doktorlar orgutunun kurdugu basit cadirda yapilan ilk mudehaleden sonra yasadi. ve kanadaya gonderildi)..konuyu nerden nereye getirdim....diyecegim yardim islerinde taraf ayird etmeden her iki tarafada yardim yapmak bas kuraldir..ortada bir insanlik drami yasaniyor...ve burda cocuklarin bir kabahati yok...elde imkan var ise ozellikle cocuklara yardim esirgenmemelidir...
bebeğin suriye'lisi türk'ü olmaz. onlar melek. bu konuda saçma sapan ırkçılık yapmak zalimliktir.
kampanyaya destek olsun. şimdi bir mesaj attım.
Tamam çok iyi gerçekten güzel lakin Türkiyedeki bebeklerin çocukların hali ne olacak? Biz daha kendi ülkemize yetemiyoruz (bkz: acı gerçek) Bende isterim hiçbir bebek aç uyumasın.
peki ya vandaki bebekler? sen önce kapının önünü temizle komşuya temizliğe sonra gidersin'dir.
suriyeli bebekler aç uyumasın...

bunun yerine türk bebekler aç uyusun. öyle değil mi? istediğiniz bu...

(bkz: türkiye de doğan 6000 suriyeli bebek)

savaştan kaçıp mağdur olanlar ülkemizde çatır çutur sikişiyor ve ürüyorlar. biz de bunların tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. dünyada bizim kadar kendini siktirmekten, aptal yerine koydurmaktan zevk alan başka millet var mıdır acaba?

savaştan mı kaçtınız, yoksa sikişip üremeye mi geldiniz ulan bizim yurdumuza?

evet, bebeklerin bir günahı yok, onlar masum. ama eve lazım olan camiye haramdır.
hic bir bebek aç uyumasın.
önce türkiye'deki bebeklerimizi doyuralım, iş bulamadığı için ailesiyle birlikte her gün aç uyuyanları, karınlarını doyurmak için evlerindeki kanepeleri satanları gördükçe/duydukça kesinlikle desteklemediğim kampanyadır. zaten onlara harcadığımız parayı önce kendi insanımıza harcasaydık ilk başta şu an o bebekleri doyurmak için her şeyi yapabilirdik.
bunu diyenler biraz olsun suriye halkını düşünmeyenlerdir aslında.hani şu ellerini kalorifere dayayıp çayı elinde ''allahım bu soğukta dışardakilere yardımcı ol'' diyenler varya bunlarda onlardan işte.
haklı bir serzeniştir. ülkenin gidişatını ele alınca ise tekrar düşünülmesi gereken kampanyadır.

(bkz: 4500 ahıska türkü nü vatandaşlığa geçiremem/#18207007)
(bkz: cumhuriyet tarihinin en büyük kredisinin batması)

bu denli siyaset arenasına çıkmış hükümetin yürüttüğü kampanyadır.
Memleketimde cocuklar insanlar açken elin Suriyelisine sırf müslüman diye acıyanların kurduğu cümledir.
hükümete bağlı ; belediye, il ve ilçe başkanları yedikleri rüşvetlerden bir kısmınıda bunlara

göndersin yazıktır, hemde seçimler yakındır, bu gün verirsin yarın sandıkta fazlasıyla toplarsın.

zaten bu hükümet kurcalamayaydı, o bebekler ve onların ana ve babaları da, kendi yurdunda sıcacık

yuvasında oturuyor olacaktı, n'olur yani belediye başkanları yedikleri rüşvetlerden bir kısmını

bunlara aktarsa, hem sevaptır öte tarafta ''duble bonus'' ilaveten zafer çağlayan da kim olduğu

bilinemeyen ama var olduğunu iddia ettiği faiz lobisinden kopardığı paraları bunlara aktarsa

yedi sülaleleri ihya olur.
Kendimiz bittik elaleme kaldı dedirten. Akpliyim ama yeter lan. Geldiler çöreklendiler ülkeye zaten amına kodumun yerinde. Iyiden iyiye sinir olmaya başladım. Bana ne lan elin arabından?
gene ihh, gene indira, işin içinde ihh varsa suriyeli bebekler bir hayli süre aç uyuyacak demektir.
vandaki insanlar da soğukta uyumasa mı? önce bi kendi yangınımızı söndürsek de ondan sonra suriyeye yardım etsek?
(bkz: bebeye bak la)
(bkz: suriyeli bebekler yüzünden sözlükteki fatihler üzülmesin)

üzülsün lan, bu sefer de üzülsün.
medya ağzıyla konuşan şebekler üzülsün.
reyhanlı'da patlayan bombayı görmeyip, çiçek çocukculuk yapanlar üzülsün.
öso'nun paravanlığını yapan sahte hayır kurumları üzülsün.
ideoloji karmaşası yaşayan denyolar üzülsün.
ayran içip sarhoş olan koyunlar bu seferlik üzülsün.
güncel Önemli Başlıklar