bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Unkapanında servisi gayet yavaş olup etleri çok lezzetli olan bir kebapçı. çevrede pek çok kebapçı dükkanlarda sinek avlarken, orada mutlaka fazlasıyla müşteri vardır. Kendi icatları olan sur kebabı vardır. Tavsiye edilesidir. Saç tava yaparlar, o da tavsiye edilesidir.
  Kendi icatları olan sur tatlısı vardır. Bir kalıp sabun büyüklüğünde dondurmanın etrafına, irmikten yaptıkları sıcak hamurumsuyu sarıp getirirler, lezzetlidir.
  Tatlı dahil her şey ortadan yenilir. Aksini istemek saçmadır. Fiyatları, koyduğu ete göre ucuzdur bile. Fakat çok et koyarlar orası ayrı.
  Oraya gidip de lahmacun yemek abestir.
  Kartvizitteki, yahut dükkanın önündeki kocaman tabeladaki karpuzun içine girmiş çocuk başgarson mehmet ustadır. Mehmet usta oralardayken, aa çocuğa bak karpuza girmiş derseniz, hemen işi gücü bırakır, koşa koşa gelir, gururlu bir şekilde, oradaki çocuk benim der.
  Sonuç olarak sözlükçülerin seveceği bir yerdir.
  ... tevehhum
 2. 2.
  Hayatımda yedigim en güzel cigköfteyi yapan kebapçıdır sur kebap.Kendisine has sur tatlısı ile saç tavası ile sur kebabı ve yüzde yüz yağlı özel ayranı ile 1 hafta kafanızdan çıkmayan tatları yapan,her istanbullunun veya istanbula gezmeye gelmiş günübirlikçinin gitmesi gereken ocakbaşı.Öyle ahım şahım bir mekan değildir hatta kimisine göre dökük bir mekandır içerisi fakat kebap dediğin orda yenir.Ayrıca geçen gün ntv de vedat milör ün gittiğini görünce bana 2. bir şoku yaşatmıştır.
  ... kavalci
 3. 3.
  bir tava yaparlarki akıllara zarar.çok güzeldir.iyidir hostur ama öğrenci adama pahalıya patlar.kişi başı 25-30 tl arası ödetmeden bırakmazlar.
  1 ... jayen
 4. 4.
  şüper ötesi kebap mekanıdır sur dersiniz öyle bir karışık kebap gelir ki yedikten sonra kusmak ve tekrar yemek istersiniz.
  1 ... bado
 5. 5.
  zirve yapılabilecek mekanlardan biridir.

  (bkz: sur kebap)
  ... jayen
 6. 6.
  iki sefer gittim ve ikisinde de yemekleri bana ağır geldi, aynı kebapları başka yerlerde de yedim misal tavacı recep'te falan, ama sur kebabın ki çok ağırdı ve rahatsız etti hee lezzetsiz olduğu anlamına gelmez, gayet iiydi
  ... fatesan
 7. 7.
  eski lezzeti bulunmayan saç tava mekanıdır.
  duvalrlarında yediden yetmişe bütün ünlü simaların fotoğrafı mevcuttur.
  ... bilinen bir sokakta kaybolmak