bugün

kendine güveninden midir dünyalıları iplemediği için midir bilmem ama o ne kıyafet öyle;hadi pelerini anladık uçuyorsun yele gibi sallansın arkadan-ki onu da takım elbisenin içine nasıl sokuyorsa nasıl popoda bir şişkinlik yapmıyorsa-ama o tayt o külot hele de külota takılan kemer;ne anladım lan ben, dünyayı kurtarıyormuş yesinler; şuna abi diğerleri uçarken, zıplarken pişik yapıyor ondan tayt giyiyorum eh dal taşak görünmesin belli olmasın diye üstüne de kırmızı külot hani kırmızıyla mavi kontrast yaratıyor ya o yüzden desin ciğerimi yesin...

http://i1.trekearth.com/photos/6582/superman.jpg

http://www.chrisreevehome...ages/superman/s1pose4.jpg

http://www.moviemaze-wall...urns-wallpaper-1-1600.jpg

http://xip.nu/previews/supermen.jpg
moda ve kıyafet tasarımcısının yıldız tilbe olması neticesinde ortaya çıkan durumdur.

(bkz: yıldız tilbe supermen ilişkisi)
bir de üzerine pelerin çekildi mi tadından yenmeyecek hadisedir.zira g**ünüzün kabak gibi gözükmesini önler.*
gavurun kahramanı böyle ibne kılıklı olur diyecem, bizim tarkan ın da pantolon giymediği geldi aklıma
(bkz: süpermen mi gazman mı)
önemli olmayan biseydir. zira çevrenizde kiyafetinize önem vermiyen, her daim vermeye gönüllü bir lois lane vardir. ayrica o tayt ve kirmizi donla, küçük superman oldugundan bile iri gözükmektedir. buda kiyafete göre kelebek sinifina sokulma tezini çürütmektedir.
tayt denen nesne dünya üzerindeki hiçbir erkek bünyeye yakışmayacağı için (axl rose hariç tabii) tiksinç bir görüntü ortaya çıkacaktır.
klişe süper kahraman kıyafetidir, renk değişir; bünye değişir; tarz değişmez... (Batman, Örümcek Adam, Phanton)

bu duruma aykırı 1 Hulk vardır, onun da cüsse değişir, imaj değişir, kıyafetler değişir, ama hangi firma ürettiyse artık; belden patlamayan, süper kahramanken tight olan pantalon parçası vardır..işin ilginç yanı, sıradan adamken de adamın beli kalın değildir.
dikensiz gül olmaz gercegini hatırlatan durum.
aerodinamşik açısından mantıklıdır. hani kumaş pantolon giyse biraz zor uçar. ama donsuz uçsa daha rahat uçardı.
- süperman ! yetiiiiş !!!
+ yetiştim...
- bu ne lan ! bu mudur süperman şimdi ? bırak bırak... ben çoluğuma çocuğuma beni kırmızı donlu, taytlı bi süper kahraman kurtardı diyemem !
+ hö ? !
- bak hala duruyo

(bkz: süper kahramanlar türkiye de yaşasaydı)
gerçek superman için, sahip olunan gücün bedelini ödemektir. geri kalanı için ise ortada ışınlı gözler, basınçlı nefesler falan olmadığı hâlde bunları giymek embesilliktir.
karizma mı yoksa tam tersi mi sorununu beraberinde getirir.
kimilerine göre superkahramanlar ve çizgi kahramanlar bazı düşüncelerin sembolüdür. superman de eşcinsel erkekleri sembolize eden bir süper kahramandır.
yılbaşına denk gelen aktivite.

(bkz: yeni yıla girerken kırmızı don giymek)
(bkz: superman olunmaz doğulur)
ben sana superman olamaz... tamam sustum. fena halde karizmayı cizen durumdur.
kriptonlu olmaktır.
efenim kriptonlular (kriptonions) bilindiği üzre tuman giymezleridi. Süperman diye adlandırılan Kal El de mamafih bu duruma uygun davranırdı.

Lakin süpermanliğinin ilk dönemlerinde yolu çukurcumaya düşen Clark a, "Süper de olsa tuman giymeyen adama adam denmez" diyen esnaf ve ihityar heyeti üyeleri dayak atınca "don giyem o zaman" kararı vermiştir.

Şimdi tabi uçkurlu don giyecek hali olmadığından, slip don giymiş ve fakat giymeyi bilemediğinden içine değil dışına giymiştir.

Esnaf da biraz şaka olsun biraz akıllansın diye ses etmemiştir. Hattızatında mıhtar emmi yeşilköy havalimanında amerikaya gitmek üzere havalanacak clark ın ensesine vurup "afferim ulan eşşoleşşek, baban hariç demiştir".

bu da böyle bir anısıdır.
absürtlükte son noktadır efendim. hem tayt gibi son derece feminen bir kıyafet giyip mevzuya 1-0 geride başlayacaksın hem de süperman apoletini kendinde layık göreceksin, hassiktir derler adama.
kırmızı külot ve tayt giyip süperman olmamaktan daha iydir.
mesela, (bkz: axl rose)
imaj meykırının gayliğinden olsa gerek.
Derin düşüncelere sevg eder.
bide kilodu taytın üstünden giymek var ki, yıllarca bunu kahraman gibi yutturdular. tayt giyen kahraman mı olur?