bugün

Entelce konuşmak gerekirse hayatımda izlediğim en sıkıcı film. Türü: Psikolojik

Bir ''Özet geç piç!'' adlı film eleştirisi programında daha sizlerle birlikteyim. filmi benim gibi part part izlerseniz daha rahat katlanabilirsiniz bu iğrenç filme, 6part boyunca ha aksiyon gelecek ha diksiyon düzelecek diye diye zor bela sonunu ettim, sonu beklediğim gibi bitti, beklediğimden de iğrenç hatta şimdi yiğidi öldür hakkını yeme, filmin başında bebenin birini yorgan altına çekmiş 2tane katolik ergen var bunlar filmin ana temasını oluşturacak ilerde, bu salaklar kardeşlerini vaftiz ederken acaip pedofili sesler çıkartıyorlar başlarda ''Bu ne lan?!'' diye ürkebilirsiniz ürkmeyin devam edin, bu katolik ergenlerin 2-3dk sonra o.ç. olduğu ortaya çıkıyor anneleri eve gelince, zor bela büyümüşler işte ne hikmese ergenlerden biri Cat Stevens'dan Yusuf islam'a dönmüş gibi bi sakal bırakmış büyüyünce Çeçen militan gibi tipi var başta filmin sonlarına doğru hepten bi Hz. Yusuf triplerine bürünüyor imajı oralara girmiyorum, bu ergen büyümüş body'e falan başlamış, bi gün yine yolda giderken dayak yemiş bi tombik, un çuvalı gibi pis iğrenç bi herif görüyor, çocukluk ark.ımıdır ne zıkkımsa adam sapığın önde gideni, 30yaşına gelmiş afedersiniz ''Vay ben milli olamadım'' diye kafayı şeyle bozmuş, filmde bazı açık sahneler var toplasan 30saniye etmez ama yaaaniii... Herneyse işte o açık sahnelerin 10-15saniyelik bir kısmından doğan bir nedenden ötürü bu tombiğe bi haller geliyor yine delirip bizim Yusuf islam kılıklı ark.ının yattığı kadını öldürüyor, bizim Yusuf tabi ''Ulan diyor ana öldü kardeşlerden ayrıyız karıda gitti ne halt yicez'' derken film birden kardeşlerinden birinin hayatını anlatmaya başlıyor ne hikmetse, onunda bi oğlu var bunun anası ölünce oğlunu babasına veriyorlar tabi, babasıda uyuşturucu bağımlısı acayip bi adam, 2part boyunca uyuşturucu içti banamısın demedi herkes altın vuruş beklerken bu bi anda sağ gösterip sol vuruyor uyuşturucu piyasasına hızlı bi giriş yaparak satıcılığa başlıyor kısa sürede şöhret olmanın getirdiği sarhoşlukla polislere yakalanması uzun sürmüyor tabi, bu manyak hapishanede iyice dağıtıyor intihar ediyor en sonunda, oğlanda bizim Yusuf'a kalıyor, Yusuf amcası olduğu için... Böyle saçma bi sonu var... Koca film 1cinayet, 1intihar, 3sevişme, 2meme arasında geçiyor kimsede ''aga bu nedir?'' demiyor, diyemiyor. Ha bi de koca film boyunca Yusuf'un o sağ el bi iyileşmedi gitti ya benim kafam oraya çok pis takıldı... Neyse konu kapanmışken bi daha açmanın alemi yok. Saygılar...
insanda garip bir etki bırakan film. şükür der gibi, onlar nasıl dertler tasalar der gibi.
Thomas Vinterberg yaklaşık 20 senelik yönetmenlik hayatında çektiği güzel filmlerden, tam anlamıyla dram. hani 105 dakikanın 1 dakika gibi geçtiği, of bu ne sıkıcı sahne geçsin artık denilen tek bir bölümü olmayan film. tabi kişsel görüşüm budur ancak dram filmi sevmeyen bir insan için o insanı etkileyen sonu gösteremeyecek bir film. çünkü tam anlamıyla bir dram.
Beğendim ve başarılı bir film olduğunu düşünüyorum.Film salt bir avrupa sineması dramı o yüzden dram sevmeyenlerin uzak durması gereken bir yapım.Genellikle avrupa filmleri özellikle dram ise film ağır olur fakat ben filmi izlerken nedense hiç sıkılmadım,bence sıkılacak kadar ne ağır ne de temposuz bir film değil zaten film iki kardeşin hikayesini ayrı ayrı anlatıyor yani her ikisinin de hayatını ve yaşadıkları çıkmazlar anlatılıyor filmde,ben baştan sona hiç sıkılmadığımı söyleyebilirim.Sırf bir türe ait olsun diye dram denmiş bir film değil Submarino gerçekten zaman zaman hüzünlendiren ve iç burkan bir yapım zaten filmin sonu da oldukça iç burkucu.Oyunculuklar son derece başarılı.Son olarak ben filmi beğendim,özellikle avrupa sineması ve dram filmi sevenlere tavsiye ederim.

7/10
oyunculukları ,senaryosu , işlenişi , çekim açıları .... her şeyi ile muhteşem bir thomas vinterberg filmi. .

yıllar sonra annelerinin cenaze töreninde karşılaşan 2 kardeşin , karanlık ve sarsıcı hayatı.

hayatta kaybetmekten bıkmış , '' artık buna dayanamam'' diyenlerin filmi. 105 dakikalık bir ağıt. başyapıt...son zamanlarda beni bu kadar etkileyen bir film olmamıştı.mutluyken izlemeyin.

görsel