bugün

gavur sırtını sıvazlayınca , başı dönen köy çocuğunun maceraları .
ne yazık ki başbakan olmuştu ....
Düşününce gülme gelen derinlik.
https://www.youtube.com/watch?v=dNAFTynY8BA
rögar anlamına gelmektedir..
Ahmet davutoğlu 'hoca'nın muazzam eseridir. Ortamlarda bogaziçiliyim, çift ana dal yaptım, siyasal ve iktisat okudum filan dersin kim bilecek...

içine ettiniz her biriniz valla ülkenin.
israil ve kıbrıs etrafındaki 6 trilyon dolarlık gazın mısırdakiler de eklenerek girit üzerinden yunanistana nakledilmesi için anlaşmalar imzalanınca iyice sığlaşan derinlik.
görsel
bugün akp' nin suriye politikasının ne olduğunu maalesef yine öğrenemedik.

Dün “Eyyy, Amerika...”Bugün “Bravo, Amerika...”
Dün “Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılıyız” Bugün “Suriye’ye saldırıyı onaylıyoruz”
Dün “Esad kardeşimiz...” Bugün “Hain Esed...”
Dün “Rusya, iran, Türkiye anlaştı...” Bugün “ABD, Fransa, Türkiye anlaştı...”
dün "ABD, Batı, sizin burada (Suriye'de), ne işiniz var? Benim 900 km sınırım var, ya sizin?" bugün " Suriye'ye saldırıyı memnuniyetle karşılandı!
görsel
not: e bir karar verin artık. sizin dönmelerinize semazenler bile yetişemiyor.
Herkes tarafından kandırılmaktır.
okuyun işte. her türlüsünü okuyun. üstüne adam akıllı düşünmeden, emek vermeden de konuşmayın.
okumadım ama alice harikalar diyarında gibi birşey olması lazım uygulamaya geçince başımıza gelmeyen kalmadı.
37 lira ne lan yuh. ne kadar derin olabilir en fazla :/
" ne derinlikmiş be yaaaa ! " dedirtmiştir.
zaman- mekan idraki açısından sorunlu olduğu için teorik zemini iyi oturtulamamıştır. islam öncesi türk tarihini zaman idraki dışarısında bırakan ve balkanlar ve ortadoğu hariç diğer türk coğrafyalarını mekan idrakinden dışlayan bir teorinin pratik yansımaları da başarısız olmuştur.

her ne kadar bu eleştiriyi alsa da profesör ahmet davutoğlu hocanın stratejik derinlik: türkiye' nin uluslararası konumu kitabı ve teorisi türkiye' de hala grand strateji oluşturabilecek nadir kitaplardandır.
Küçük enişte tarafından yazılmış bir kitap.

görsel
içine süpürüldüğü zaman içinden çıkmanın imkansız olduğu derinlikteki bir deliktir.
o kadar derin ki daha çıkanı göremedik.

görsel
büyük elçileri istenmeyen adam ilan etmekle tehdit ederken abd'ye gidip orada istenmeyen adam muamelesi görmektir.
malezya süper üniversitesi mega bilimleri mezunu başbakanımızın bugün yine içimizde hissettiğimiz derinliğidir.
şu yazıya da göz atılabilir; http://birkacdeligerek.co...n-araclari-guc-unsurlari/
görsel

Fes başıma(...)
dahiyane sıfır sorumlu dış politika anlayışının sebebi. bravo la kimin derinliğiyse.
kaç metre olduğunu merak ettiğim derinliktir.
eski entrylere baktımda yok davutoğlu en iyi stratejisttir, yok okunulması gereken kitaptır vs..

Şimdi herkes küfrediyor. Ben başından beri küfrediyorum.

Ulan hiç mi küreselleşen dünya tabirini duymadınız. Yakınlar uzak oluyor. gelecek bunu gösteriyor !
başbakanımız sayın ahmet davutoğlunun yazarı olduğu kitaptır. ayrıca fikrin sahibi de kendisidir. fikirler türkiye ortadoğuya yöne veren ülke konumuna gelmiştir.
güncel Önemli Başlıklar