bugün

(bkz: stefan hawking ahıretten bildiriyor)
dünyaca ünlü ingiliz evren bilimci stephan hawking in kendi kozmos vizyonunda cennetin sadece bir mit olduğunu açıklaması durumudur.

http://haber.gazetevatan....nnet-aciklamasi/377691/30

edit: gizemini koruyan meselelerle ilgili argümanlar yazarın "büyük tasarım" adlı kitabında mevcuttur.
güvenilir bir açıklama değildir. insan bedeninin sadece biyolojik, somut etmenlerden oluştuğu varsayılıyor. gizemini koruyan meselelerle ilgili bir argüman sunulmamış.
cehennem yok dememiş bakınız. akıllı olun.
cennet/cehennem in olup olmadığı "açıklama" yapılarak bilinebilecek birşey değildir.. dinsel bir olgudur ve tamamen "kişisel" olarak inanabilir veya inanmayabilirsin.. "yoktur" diye açıklama yapmak pek de mantıklı değil, tıpkı "vardır" diye "açıklama" yapmanın saçma olacağı gibi..
O zaman ziki tuttuk hepimiz cehenneme gideceğiz.
genel görelilik kuralı, kuantum mekaniği falan derken stephen dayı'nın yavaş yavaş yağ yakmaya başladığına işaret eden açıklama. kimileri için umut kırıcıdır.
adamın aldığı eğitimin pozitif bilimlerle alakalı olduğu düşünüldüğünde alan dışı konulara burnunu sokmuş olduğu net bir şekilde anlaşılır. şu bilim adamlarının çoğu aynı bokun laciverti zaten dedirtir.
ateiste sormuşlar neden boynun eğri, kendi işimi kendim görürüm de ondan demiş.
ateist bir kimse için cennetin olmaması kadar doğal bir şey olamaz. ama zaten kendisi için olmadığını ifade etmiş orada. ayrıca evrenin bilim kurallarıyla işlediğini düşünüyormuş. (bakın kendi düşüncesi). bilimin son 200-300 yılda keşfettiği şeylerin kuran'da yer alıyor olmasını da açıklasın arkadaş.
tövbe bismillah, adam çarpılmış iki büklüm kalmış, hâlâ "allah yok din yalan" peşinde. ibretlik bi abiden ibretlik bir tespit.
hadi diyelim cennet cehennem evrende bir yerde, evrenin her noktası kesfedildi mı ki, sen orda bişey yok diyorsun? bugüne kadar görülenle bundan sonrası için varsayımda bulunulacaksa, nerde kaldı evrenin sonsuzluğu ve gizemi. bilgisayar ortamında karadelik araştırması yapmak başka şey, evreni tamamen çözmek bambaşka.

varlığı ya da yoklugu pozitif bilimle şu an için ispatlanamayacak meseleler için kafa yoracağına insanlık için birşeyler yapsan ya güzel abim. mesela, afrika çöllerinde yetişebilir bugday arpa vs. için cabalasaydin şimdiye açlık bitmişti.
yakın zamanda uzaylıların da geleceğini söylemiş ve dost canlıları olmayacaklarını da açıklamıştır.
(#27428142)

profesör bile olsa ateyizlerin kıt olduğunun kanıtıdır.
hawking i tanrı sananları heyecanlandıran olay. ulan bak ne diyor; hawkinyor cennetin olmadığını açıkladı. vay mınaaaa; gidip kontrol mü etmiş, yoksa bugüen kadar var diyormuşta; gençler aslında yok rahat olun, mu demiş.
hay ben böyle cümleye. hawking açıkladıııı cennet yokmuş çalın, çırpın ,öldürün sikinnnn.

hawking in yerinde olsam bende cennet yok derdim o ayrı.
korunma ya da savunma mekanızmasıdır yaptığı şey.
cennet yok yani cehenmem de yok. oh be yanmayacağım. *