bugün

entry'ler (665)

beren saatin kenana doğum günü yazısı

https://www.instagram.com/p/ByHwzlJhm_3/

buradan görünebilecek instagram paylaşımıdır.

başlık sahibinin entrysini okuyunca sanıyorsunuz ki bu paylaşım tüm bilboardlarda, tv'lerde gazetelerde yayınlanmış, tellallar tarafından mahalle mahalle dolaşılarak duyurulmuş, herkes bir şekilde haberdar olmuş, hatta toplumun pek yakından ilgilendiği bir ilişki mesajı. A be güzel kardeşim, açtık sözlüğü baktık doğum günü yazısı falan demişsin, nerede doğum günü yazısı ? format kurallarını bilmiyor musun ? 8. nesilsin yahu.

kur an da düz dünyaya işaret eden ayetler

Dünyanın oval-küre veya yuvarlak olduğuna kanıt teşkil eden inandırıcı hiçbir kanıt yoktur. ABD-Rusya-Çin-Japonya ve Avrupa Uzay ajansı ( ESA ) uzaya çıktığını iddia ediyor ama dönen yuvarlak dünyaya ait bir tek video çekmemişler. Ellerinde sadece bilgisayar çıktısı olan simulasyon fotoğraflar var.

Neden dünyanın küre şeklinde olduğunu iddia ettiklerine dair teori de şudur. Eğer ki dünyanın düz olduğu, kendi etrafında veya başka bir gök cismi etrafında dönmediği açıklanırsa tanrının özel olarak insanlar için yaratmış olduğu bir yaşam alanı olduğu da kanıtlanmış olacak. Bu da insanların tesadüfen oluşmadığı, bir yaratıcının olduğu, insanın özel bir amaçla yaratıldığı sonucunu çıkaracak ki, bu durum insanları bir yaratıcı inancından uzak tutmaya çalışan çevrelerce hoş karşılanmayacaktır.

edit: eksileyen arkadaşların canı sağolsun. 500 lira bile harcamayarak şuracıktaki kapadokya'ya gitsek bile 500 tane resim-video atıyoruz da, 13 milyar ışık yılı uzaklıktaki galaksileri görüntüledik diye pc mamülü pembe bulutları yayınlayan, milyar dolarlar harcayarak alt uzaya çıktıklarını iddia eden koca koca kurumlar neden dünyanın küre olduğunu kanıtlayacak bir video veya gerçek bir fotoğraf koyamıyor.

oak adasının gizemi

Musa peygamberin ahit sandığının bu adadaki çukurda olduğunu düşünenler var. iddialarını destekleyen kanıtlar da öyle yabana atılacak cinsten değil. O sandığı arıyorlar yüzyıllardır.

yeşil çay

Başında Nurgül olanı harikadır.

cenk tosun u milli takıma almayıp batuhan ı almak

boy pos düşkünü antrenörlerin sıçmalamalarıdır.

en tarafsız haber sitesi

taraf.com

adı üstünde.

cevabının bulunması imkansıza yakın zeka sorusu

Yanıt utan.

büyük tasarımlar

home and entertainment kanalında yayınlanan belgesel. paralı insanların hayalini kurduğu, yaşanabilir ve sıradışı evleri imar sürecini anlatıyor.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

Henüz layık değilken tomurcuk kadar aşka
Sana gül bahçesini kim açar benden başka.

interstellar

müziklerinden birisinin aşırı derecede kurtlar vadisi'ndeki cendere müziğine benzediği film. hans zimmer kurtlar vadisi izlemiş anlaşılan.

selçuk şahin

çocukluğu silifke'de geçmiş fenerbahçeli orta saha. profesyonel olduğu ilk yıllarda yakın arkadaşlarına şunu demişliği vardır.

" şöyle 4 ya da 5 sezon küme düşmeyecek antep, bursa, gençlerbirliği gibi bir takımda top oynasam bana yeter, sezonda 250-300 alırım hayatım kurtulur "
la adam sayamadım ama 10 sezondur belki fenerde milyonları götürdü bu çapıyla.

habaytak bisayf

Lübnanlı sanatçı Fairuz'un muhteşem şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=0sI-hx4NZIQ

hoşaf mı hoş laf mı hoş af mı

hoşaf da değil hoş laf da. eşek hoşafı sevmez, saman yer. hoş laftan da anlamaz, türkçe bilmez bi kere.

hz muhammed dönemi inanmayan vs şimdiki ateistler

hz. muhammed döneminde allah'a inanıyorlardı. hatta ebu cehil bile birçok eyleminde " allaha andolsun ki " diyerek işe başlarmış. onların kafirliği allah inancı yanında putlara da tapmak, atalarının sapık inancını devam ettirmek, hz.muhammed'in peygamberliğine inanmamak şeklindeydi.

adele exarchopoulos

mavi en sıcak renktir filminin adele karakteri. harika dan ediyor, harika sevişiyor ve harika oyunculuğu var.

şener şen

sizi neden meydanlarda, diğer sanatçı bozuntuları gibi anırırken görmüyoruz sorusuna ben bu işi eylem hariç hayatta hiç bir iş yapmayanlara bıraktım demiş sanatçıdır. adamın kralıdır.

fedex

fedex deyince aklıma tom hanks ve o meşhur voleybol topu gelir. diye yazacaktım ki, off the record yazmış bile.

houston texas'tan mersin'e bir evrak gelecekti. houston'dan paris'e gelişi ve istanbul uçağına verilişi 11 saat 42 dakika içinde gerçekleşirken, istanbul'dan adana havalimanına gelişi 3 iş günü, adana'dan mersin'e gelişi 2 iş günü içerisinde gerçekleşti. istanbul'dan mersin'e kadar taşımayı fedex'in türkiye temsilcisi mng yaptı.

fedex dünyanın yarısı kadar mesafeyi 11 saatte katederken bizimkiler istanbul'dan mersin'e 6 günde getirebildi. bizdeki bürokrasi ve iş anlayışı bu işte.

ali koç

90 senedir işçilerin emekçilerin sırtından milyar dolarlar kazanan bir ailenin ergen üyesi.

bırak çek git be benim başımdan

öncelikle sözü ve klibiyle sıradışı bir şarkıdır. aslında pop aleminde çığır açmıştır.

muhyiddin ibn arabi

bir eserinde mekke'de hac görevini ifa ederken başından geçen şu olayı nakleder.

kabe etrafında tavaf ederken çok uzun boylu bir adam görür ki herkesin gölgesi varken bu adamın gölgesi yoktur. insana benzer ama herkesten farklıdır. derki Muhyiddin arabi:
- ey ademoğlu, sen nesin, insan mısın biz gibi ?
+ sen hangi adem'den bahsedersin; sana yakın olan mı, bize yakın olan mı ?
- nasıl yani; adem'den başka adem mi var ?
+ 40.000 adem gelmiş geçmiştir. ben 100.000 sene önceki adem'e yakınım. biz de tavaf ederdik kabeyi siz gibi.

doğruluğu kendinden menkul bir rivayete göre de, iklimi değişip kıyamete uğramaya başlayan mars gezegeninde kalan 700 kadar allah dostunun yalvarış ve yakarışları bu zata bir şekilde bildirilmiş, o da bilinmeyen bir araç vasıtasıyla mars'a gidip bu 700 kişiyi soğuktan ve açlıktan ölmek üzereyken kurtarmış, şimdiki afrika'daki mali devleti topraklarına yerleştirmiş.