bugün

spor müsabakalarının(genellikle futbol) oynanacağı stat etrafında konuşlanan köftecilerin sattıkları şey.
tanıdıktan almada fayda var. hep maça gitmiyorsanız tanıdık bulmak zor. yıllar sonra vicadanına(!) yenilip 20 yıldır eşek eti sattığını itiraf eden oluyor. ben uyarı için söylüyorum. yoksa benim de rasgele aldığım oluyor. demem o ki, köftenin içinde ne olduğu bilinmiyor. belki de lezzeti orada. o tadı alan bırakamaz. haftasonu maça gitmesem bile köftesi için gittiğim stat önleri var. bunu yapan çok. yalnız değiliz.

maç sonu fiyatı düşer. satıcı malını bitirmek ister. en aşağı 2-3 tl oynar. yeşillik ile kandırılmayın. burada dikkat edilecek husus, taze ve yeni pişmişleri almaya çalışmaktır. pişip çanakta duran ocakta sıcak tutulanları araya çok sallamasınlar. 1-2 taneye ses etmeyin o adam da kazansın. ama iş müşteri becermeye dönerse tavrınızı koyun.

özel bir lezzettir. afiyet olsun.
yemeyenlerin, tadını bilmeyenlerin genelde ıykkkk diye tepki verdiği über lezzettir.

hele o durmakdan sararmış soğanların köfteye kattığı lezzet tarif edilmez yaşanır.

köfteci bi yandan paraları mıncıklar, bi yandan ekmeği mıncıklar, bi yandan yeşillikleri mıncıklar ve ortaya o müthiş lezzet çıkar. ağzım sulandı vallahi *
tükürük köftesi olarak da bilinen şey. maç sonu toplu taşımaya yetişmeye çalışılırken bi acele alınıp bi aceleyle de bitirilmeye çalışılır. hayır yanına ayran istemiyoruzdur.