bugün

sabit, degisken olmayan.
devşirilmiş, stable.
labil olmayan.
sağlam,dayanıklı.
doktorlar repliğidir.
yazılımlarda tepki verme süresinin kısalığına ve oturmuşluğuna verilen isim.
uygun sistemle hatasız uyuşan.
durağan.
Almanca saglam demek. Iri yapili kolay yikilmayacak, ayaklari saglam basan kisiyi tanimlamak icin de soylenecek kelimedir.
şu anki hayatımı özetleyen yabancı kelime.
Stabil, duragan bir kararlilik ifade eder. Aslinda dusununce dinamik bir kararlilik durumu icin de zorlama kullanilabilir. Ama teknoloji icin daha cok kararlilik kullanilmalidir o ayridir. (bkz: Amirim siz olaylari karistiriyorsunuz)
türk rapper yeni yeni ünlü oluyor sağlam şarkıları vardır
Bknz ben kimim ?
iç mihrak
Mesele
Mesele 2
Benle tanışmak
Bağımsız değişken.
Vf.
Süreksiz.
rapi eskiden beri dinleyenlerin saglam bir rapci oldugunu bildigi ama populerlesme surecine yeni girmis rapper.
istikrarli, sabit, kararli anlamına gelir. 'Stat' ve 'istasyon' kelimeleriyle de etimolojik yakinligi vardır. sanirim latincede 'sta' eki veya kalibi vardı.
mahalle arasında stabil yerine herşey tıkırında da kullanılır.
Ben kimim efsane sarkisi ayrica asi styla nin bile kitlesi oldugu bu ulkede bu adami kimsenin bilmemesi gercekten zoruma gidiyor.
değeri bilinmeyen sağlam şarkıları olan kürt asıllı mc.
işletim sistemlerinde sıkça kullanılan ingilizce terim. yalnız direk çevirisi bizim kullandığımızın çok uzağında gibi geliyor. windows 10 çok stabil, dediğimde "akışkan, hızlı" anlamında kullanıyorum. kararlı, sabit, durağan nedir ya.bizim kullandığımız manaya hiç uymayan kırk tane anlamı var.
"windows 10 çok sabit" abi, bak olmuyo. "windows 10 çok kararlı" yok cık tutmadı. "windows 10 çok dayanıklı" belki bi nebze oluyo.
Olduğu gibi, bildiğin gibi anlamları geçen zamana rağmen değişmeyen durum anlamlarına gelir.

-kanka naber?
-stabil senden.
ing. (bkz: stable)
fiziksel olmayan manada dengeli..
çok eski olmasına rağmen türk rapinde isminden çok söz edilmeyen rapçi.
Gerçekten başarılı sesiyle beatleriyle rhymlarıyla olsun çok başarılı bir rapçidir.
Almanca sağlam demektir.
Her kalbi temiz adamın aynasıyım
yiğidin kamçısıyım ölümün tatlısıyım
ne kadar mesafe koysamda olmuyo be moruk
anla beni! onlarca gereksizin kankasıyım.