1. 1.
  boyunlarına tasma yerine rom ya da konyak fıçısı takan sempatik köpek azmanları.(aslında hiç fena fikir değil, cepte kanyak şişesiyle dolaşacağıma boynuma bir fıçı da ben bağlasam. ama toplum henüz buna hazır olmayabilir tabii, sonuçta alpler'de yaşamıyorum ki) (hey alper bu sana selam olsun) tam açılımı saint bernard dır. 'saint' ingilizcede 'aziz' demektir bildiğiniz üzere. karda donan insanları romla, konyakla ısıtıp kurtardıkları (bkz: kafirler) ve arada kendileri de fıçıdan pipetle takıldıkları için bu ismin zat-ı şahanelerine verilmiş olması pek muhtemeldir. içlerinden bir tanesini epeyce uzaktan tanıyorum. adı (ne hikmetse) beethoven dir (bkz: eroica).bir dönem neredeyse (özellikle çocuklar arasında) adını aldığı besteci kadar ünlü olmuştu.isimlerini alpler'deki 'grand saint bernard' geçidindeki bir manastırdan aldıkları ve oradaki keşişler tarafından karda, fırtınada mahsur kalmış insanları kurtarmak üzere eğitildikleri rivayettir.hacimleriyle doğru orantılı olarak yemek yerler, hatta hiç doymazlar. hiç saldırgan değildirler, aksine son derece uysaldırlar. gözlerinde her daim bulutlu (ve belki biraz aptalca) bakış vardır (fazla alkolden olsa gerek) özellikle yavruları pek sevimlidir. bakınız;

  http://www.hund.ch/fotos/fbernhardiner51.htm

  http://www.hund.ch/fotos/fbernhardiner26.htm
  9 ... ditty
 2. 2.
  (bkz: teşbihte hata olmaz)

  Tapınakçılar;ın gerek örgütlenmesinde gerekse ilerlemesinde en çok katkısı olan kişi Saint Bernard;dı. Saint Bernard (1090-1153) henüz 25 yaşında Clairvaux Manastırı;nın Başrahibi olmuş, Katolik Kilisesi içerisinde yükselmiş, Hıristiyan dünyasının sözcüleri arasında yerini almış, hatta Fransa Kralı ile Papa;ya sözü geçer duruma gelmişti. Şunu da eklemek gerekir ki Saint Bernard, Tapınakçılar örgütünün kurucularından Andrew de Montbard;ın kuzeniydi. Tapınak Şövalyeleri nin nizamnamesini, kendi mensubu olduğu Cistercian mezhebinin ilke ve kuralları doğrultusunda kaleme aldı.

  kaynak: tapınak şövalyeleri-harun yahya:))
  2 ... havada panik
 3. 3.
  pandaya benzeyen azman ve acccaip tatlı köpek. soğuk iklim hayvanı olduğundan buralarda
  barınamazlar,gösteriş uğruna perişan eden züppeleri kınıyorum. bütün azizler kovalasın
  onları.

  edit: kesmedi,fıçıları da bir yerlerinde patlasın.
  1 ... argiris
 4. 4.
  "hıristiyan olmayanları öldürenler cennete gideceklerdir" demiştir...
  ... demolay
 5. 5.
  (bkz: beethoven)
  1 ... xblas
 6. 6.
  heidinin alkolik dedesinin kocaman köpeği.
  ... fatsacation
 7. 7.
  Yavrusu aranmaktadir.
  ... ilimsiz teormen
 8. 8.
  http://fotogaleri.haberle...-guclu-16-kopegi/resim-6/
  -1 ... karsor
 9. 9.
  koca kafalı zekimi zeki sempatik köpecik.
  ... bensigaraicerkenonlarkulluktu
 10. 10.
  bir st. bernard'ınız varsa ve yanına başka bir evlat istiyorsanız mutlaka yine büyük bir tür edinmeniz önerilir. küçük türlerle arası hiç iyi olmadı keza.
  ... bensigaraicerkenonlarkulluktu