evet arkadaşlar öncesi ve sonrası diye fotoğraflar atın da biz de işe yarıyor mu görelim. işe yarıyorsa destek veririz yaramıyorsa moral veririz filam yani.
bu hareket sayesinde jennifer lopez götü gibi götüm oldu. sorun şu ki ben erkeğim. teşekkürler squat.
Erkek adam squat yapmaz, vukuat yapar.
Bana hep eski sevgilimi hatırlatan egzersiz, çok yapardı bunu Proteinler göte başa gitti öyle beynine ulaşamadı.
"Ne var ki lan bunda, günde 100 tane yaparım" diyen kaç baba yiğidi telef etmiş hareket.
Yavaş yavaş başlayın yoksa sonra spora küsersiniz.
Sağlam göt sağlam vücutta bulunur.
türk kızlarının yapmadığı hareket. yayık ayran gibi olan götlerinden anlayabilirsiniz.
Ben bunu biraz daha yapmaya devam edersem bütün tanıdıklarım bir yerime şaplak atacak. Daha da vahim olan hemen gelişiyor ve şekil alıyor kalça. Bacak geliştirmek için giriştiğim squat daha çok kalça tarafımı geliştiriyor. Rezillik.
Göt şekillendirme sporu.
''-götün güzelmiş demek yerine ; sen squat mı yapıyorsun canım * '' daha havalı.
Omzun üzerine barı aldıktan sonra, dizleri kırarak çömelip tekrar doğrularak uygulanan hareket. Hareketi yaparken sırtın dik olmasına dikkat edilmelidir. ÇEşitli makinalarda uygulanabilinen türevleri vardır.
Öldürmeyen allah squat yaptırıyor. Şu var ki, spor salonunda mümkünatı yok yapamam çünkü dışardan acaip komik gözüktüğünü düşünüyorum ahsjshskd. (bkz: evde gizlice squat yapmak)
Bu hareket yapılırken cok dikkatli olmak gerekir. öncelikle barı enseye aldıktan sonra çömelme hareketi cok önemli , çömelirken kalça dısarıya dogru cıkarılır sırt ve bel düz bir sekilde olmalıdır. yandan size bakıldıgı zaman dizleriniz ayak parmaklarının ucunu geçmemelidir. geçerse hareketi yanlıs yapıyorsunuz demektir , yine bu sırada yani egildiginizde bar ayak parmaklarınızın baslangıc yerine kadar gelmelidir. kemersiz yapılmamalıdır. yapıldıgı taktirde bel fıtıgı ve benzeri hastalıklarla karsı karsıya kalamak kacınılmaz olur.
bir ayda bile etkisini gösteren hareket. Denendi onaylandı.
Squat ve deadlift gibi hareketler temel egzersizlerdir. Çok işe yarar fakat sakatlanma riskini de bi o kadar arttirir.