bugün

Spotify 1 ay ücret almıyor sonra her ay 10 lira istiyor deezer 3 ay ücret almıyor sonra taahutsuz ayda 10 tl aliyor o da. Bu durumda deezer premium almak daha mantıklı ama keşke daha ucuz olsalardı.
Spotify her türlü alır.
Spotifyde offline modda müzik dinleme imkanı var mıdır bilinmez.
ikisi de aylık 10 lira ve ilk 30 gün ücretsiz*olarak başlatıyorlar premium sürümlerini. istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz.

Premium olarak iki hizmeti de denemiş biri olarak

Spotify 'nin Artıları ve Eksileri

+ Çok iyi ses kalitesi
+ Çok iyi mobil uygulama
+ Cihazlar arası senkronizasyon
+ Soundhound vb. programlarla etkilişimi daha iyi ( Play on Spotify veya Add Spotify Gibi butonlarla adını bilmediğiniz şarkıları kolayca ekleyebiliyorsunuz)

- Türkçe müzikte eksiklikleri var
- Önerdiği şarkılar pek müzik zevkine hitap etmiyor
- Radyolar vs. playlistler çok başarılı değil
- Lyrics'ler genel olarak hatalı

Deezer'in Artıları ve Eksileri

- iyi seviye bir ses kalitesi
- Başarılı şarkı önerileri
- Tam ve eksiksiz soundtrack ve albümler
- Tarayıcı üzerinden daha kolay kullanım

- Senkronizasyon ( spotify gibi telefondaki uygulamadan bilgisayarımı kontrol edemiyorum)
- internetiniz yavaş ise veya dosya inidiyoranız (torrent vs.) şarkılar takılıyor ( spotify'de bunu tecrübe etmedim)
- Albüm'ü dinlemeniz bitince çalma duruyor tekrar başa almıyor. (Ayarlardan düzeltilebilir belki buna bakmadım.)
- Spotify'den bir kademe geri'de kaldığını hissediyorsunuz.

Kişisel tercihim olarak şuan Deezer kullanıyorum ve Daha memnunum Spotify'e göre. Objektif olarak yukarıda sıraladığımda Spotify kağıt üzerinde daha iyi görülse de nedense alternatif oluşumların belki de bana hep daha sıcak gelmesi nedeniyle Deezer'i tercih ediyorum. Ayrıca kendi kendine güzel şarkılar buluyor oluşu belki de en önemli tercih etme sebebim. Ayrıca Spotify'de bir konuda playlist arıyoruz diyelim bir oyun veya bir filmin soundtrack'ını playlistler halinde bulabiliyoruz ama genelde bu eksik oluyor. Deezer bana bu konu da daha başarılı geldi.

Zevkler ve renker tartışılmaz diyelim. Yeni kullanıcılar ikisini'de denemeli ve öyle karar vermeli Sonuçta kredi kartı numaranızı da verseniz ücretlendirilmiyorsunuz.

edit: spotify'ye dönüş yaptım. web ortamında ücretsiz olarak istenilen şarkılar dinlenebiliyor ve bu benim için yeterli. eskisi kadar reklam da çıkmıyor.
ikisini de denedim türkçe sarkıları dinlemeyi daha çok seven birisi olarak deezer diyorum.
güncel Önemli Başlıklar