bugün

bir pazarlama yöntemidir. aylık 300 tl olan spor salonuna yıllık 2400 verince "aylık 200 yapıyor, kardayım" diye seviniyorsun ama kazın ayağı öyle değil. yüzde 85 aksıyor o plan.
spor salonlarının yıllarca kullandığı taktiktir. bunu bildikleri için kapasitesinden fazla üyelik alırlar.

ben de zamanında bu mallığı yapıp hiç gitmemiştim...
Enayilik gibi biraz çünkü gitmiyorsun, gidemiyorsun boşa uğraş vallahi.
Aylık vermek en mantıklısı.
Eski bir zamanda acibadem de arkadaşlarım üye olmuştu. Adamlar bir gece kapadı gitti dükkanı.
Hiç akıl işi değil. Bir yıllık kayıt yaptırdım aylık 45 euro ödüyorum. üç Kere gittiğim yok.
Ben böyle olacağımı bilip 1 aylık üye olmuştum, 1 hafta gidip bıraktım. Şartlar değişir enayilik bâki…
borç yiğidin kamçısıdır, verilen para son kuruşuna kadar değerlendirilir.
Salona yazılıp ilk haftadan mal gibi cycle dersine girince hasssiktir lan demiştim ama şimdi çok mutluyum.
zengin olmak.
spor salonuna para verenin aklı yoktur.
olum spor denilen şey oyle birşey değil.
Ben bir aylık peşin vermiştim.uc gün gittim sonra bıraktım.
Ben bir aylık peşin vermiştim.uc gün gittim sonra bıraktım.
Andavallıktır. O parayı spor salonuna vereceğine eve ekipman al daha iyi. Hiç olmazsa istediğin zaman gene başlarsın.
Sen de spor ben diyeyim bağış. Biri de desin ki öcür. Havası başka.
spor salonlarinin zaten para kazanmasinin tek yolu o.
100 kisilik salona 1000 kisilik satis yapiyorlar, onlarda biliyor ki o 1000 kisinin en fazla 100u gelecek.

zaten oyle olmasa, salon fiatlari en azindan 3-4 misli pahali olurdu.
içinizin yağlarını eriterek ilk saniyeden itibaren kilo vermeye başlamanızı sağlar.

Bir süre sonra çeşitli sebeplerle (Bahaneler dizisi) devamsızlığa başladığınızda, o verilen para vicdan azabına dönüşür. Gitmediğiniz her saniye "hay amk mal gibi verdik parayı da" duygusuyla kaplanır benliğiniz.
mal işidir. kendimden biliyorum...
benim gibi maymun iştahlıysanız eğer spor salonu zengin olmuş demektir.

hevesle yazılır para peşin verilir ilk ay sıkıca gidilir sonra asla gidilmez...
geçmişte sürekli yaptığım eylem. bir defa hasta olunca uzun süre spor yapamadım ve hakkımı öldürdüler. bir sene sonra başka salona yazıldım. yine hasta oldum ve o salon paramın yarısını iade etmişti. kısacası peşin ödememek çok mantıklı.
bunu yapan kimse için irem derici bir şarkısında "pilatese yazıldı siftahı yok, alem sporda görsün." demektedir.*
1 yıl boyunca gideceğindenizden eminseniz mantıklı bir karardır. Hatta indirim de olacağından 1-2 aylık ödeme oranında indirim de kazanmış olursunuz.

Ama yok bir anlık hevesle yazılıp her pazartesi spora başlayıp maksimum 2 ay gidecekseniz yapmayınız. 1 aylık üyelik yapıp kendinizi denemek için gidin, eğer istikrarlı bir şekilde gidebilecekseniz 1 yıla uzatın.
Kuzenim geçen sene bir gazla spor salonuna yazılıp 1200 lira parayı peşin verdi tabi sonra 2 ay zar zor gitti parada yandı.
spor salonlarının iflas etmeden ayakta kalmasını sağlayan en büyük etmenlerdendir.

aylık masrafları buradan çıkar.
bir verme eylemi.