bugün

sünger bob un abartılı davranışlarıyla kopartan çizgi film.
sarı bir sünger ve arkadaşlarıyla maceralarını anlatan komik, eğlenceli bir çizgi dizi.
türkiye'de yayınlandığı ilk zamanlardaki seslendirmeleri orjinaline çok fazla benzeyen çizgi film. artık o kadar benzememekte ve alt yazılısını tercih ettirmektedir.
o bir vasat kahraman! ama o kadar iyi ki... bir gün herşey yoluna girecek!
delisiyim onun..hıyar patrick'in..nası güzel nası güzel..
http://www.nickelodeon.co...ames/Bowling/Bowling.html adresinden bowling oyunu oynanabilen çizgifilm kahramanı.*
(#812507) ye aynen katılmakla birlikte, kişisel görüşlerimi bildimem gerekirse hafta sonu ne kadar sınav ve ders bunalımıyla karşı karşıya olursam olayım, kakaolu sütümle birlikte izlediğim dürüstlük ve saflık timsali kahraman. yahoo games den çok zevkli restoranda garsonluk oyununun indirilebileceğini de eklemek isterim.
cnbce de yayınlanan yetişkinlere çizgi dizidir. cok cok eğlencelidir. herkes o espirileri anlayamaz, belli bir kitleye hitap eder.
aslen trakyalı olup, menejerinin kayınçosuda çok yakın arkadaşımdır. bende severim kendisini. hatırı sayılır bir dosttur.
bugün ki bölümünde canı dondurma isteyince, acılı ketçap,soğan ve fıstık karıştırarak kendine dondurma yapan ve bu yüzden ağzı leş gibi kokan sünger kahramandır. *
one krab's trash bölümünde mr.krab'in ağız suyunda bir adamın kayık ile gelmesi beni yarmıştır
-spoiler-
Mr.krab süngerbob'a 10 dolara şapka satar, daha sonra bir adam gelip ben 100 dolar veriyorum der mr.krab'te mavi ekran oluşur.baika bir kadın gelip ben 100 dolar veriyorum der, krab'in ağızından sular akar başka bir adam gelip ben 100,000 dolar veriyorum der krab'in ağız suyu nehir olur ve başka bir adam krab'e 500.000 dolar teklif etmek için krab'in nehir olmuş ağız suyundan kayıkla geçer ama akıntıya kapılıp geriye gider
-spoiler-
ilk çıktığında jeneriği de türkçe olsun demişler ve ''sünger bob kare şort'' şeklinde jenerikte adını değiştirmişlerdi. (bkz: ah şu cnbc e)
birçok t shirt e ilham kaynağı olan çizgi film kaynağıdır.
en iyi çizgi filmlerden biridir.espriler gülme krizine yol açabilir.arka akraya izlenesi çizgi filmdir.
kesinlikle çok başarılıdır. hâlen sürüyor mu bilmiyorum ama bu kadar mütevazi olup (karakter ve mekan sayısı oldukça kısıtlı) bu kadar güldüren başka bir çizgi film hatırlamıyorum (dur bakayım, pembe panter vardı evet). çocuklara böyle çizgi filmler izletmek lazım, pokemon falan değil. * * *
süngerden çok peynire benzeyen dünyanın en salak,en sakar,en saf çizgi film karakteridir.
bir deniz biyoloğu tarafından tasarlanan; kocaman mavi gözleriyle tamamlanan sevimli bir suratı olan; "hazırım, hazırım" diyerek her işe koşturacak kadar çalışkan, bay yengeç gibi cimri bir patronun yanında çalışmayı göze alacak kadar mesleğine düşkün; deniz anası yakalamayı çok seven, karatede sandy'le saflıkta patrick'le yarışan; hiç bıkmadan izlediğim ve t-shirt'ünü severek giydiğim çizgi film kahramanı.
arada sırada üç çizgili beyaz slip donla görülen kahramandır.çizgi filmi patrick'siz bir hiçtir;homer'sız the simpsonslara benzer..
solaktır kendisi.

(bkz: yirim ben seni yirim)
bulaşık süngeri olmasına rağmen kendini deniz camiasına kabul ettirebilmiş kişilik.
en beğendiğim esprisi; balıklar nasıl olurda hep suyun içinde yaşamalarına rağmen bu kadar pis kokabilirler. *
cnbc- e de yayınına devam edilen, küçük büyük herkesin ilgi ile izleyip çokta güldüğü, deniz dünyasına yeni bir bakış getirmemize neden olan çizgifilm.
Kendisinin peynir olduğuna inanan insanlar vardır.
deli mi dahi mi dedirten sünger parçası.
sponge'ı her an satabilen arkadaşı patrick'e ayrıca hastayım. * *
ismi türkçeye sünger bob kareşort olarak çevrilen ama görüldüğü üzre şortu da donu da dikdörtgen olan --her dikdörtgen bir kare değil, her kare bir dikdörtgendir. yamuluyor muyum- çizgi yaratık.
cadılar bayramı bölümlerinden birinde hayalet kostümleri içinde milleti korkuturken şu şekilde bi dialog yer alır.

spongebob: i'm the flying dutchmannnnn
patrick: i'm the flying dutchman's best frienddddd