bugün

theokoles'in kafasını kesmiş ve yağmur yağmıştır.
Gelmiş geçmiş en kaliteli 3 5 diziden biridir.
Kitabını okumuştum, çok iyiydi. Dizisini izlemedim henüz.

Okunası bence, gerçek bir mücadele. Üstüne bir de Shakespear'den julius caesar okuyunca döneme hakim olduğumu düşünmüştüm.
Trakya havalarini ve akordiyon dinlemeyi sevdigi soylenir.
Efsane bir diziydi. Btw en karizmatik karakter Crixus’tu.
Daha fazla sezonu hak ediyordu, bitmesi üzmüştür.
Hayatımda ilk kez uzun soluklu bi dizi izliyorum, Kara melekten sonra.

3. Sezondayım 1. Sezon efsane olmuş ve başrol andy kan kanserinden ölmüş ona çok üzüldüm. Çok karizmatik ve iyi bir oyuncuydu.

izlenimlerim şöyle, yaşanılanlar gerçek ise bu o dönemki Romalılar tam bir orospu çocuğu imiş, spartacüsde biraz kendimi gördüm, iş yerinde dahi müdüre karşı diğer personeli örgütleyip haksızlığa karşı başına dikilmelerini sağlamışımdır hep, bu hiyerarşik düzenin işleyisine oldum olası aklım ermez. Spartacus olmasa dahi o gladyatörler o evi çoktan darmaduman edip özgürlüklerine kavuşabilirlerdi ama spartacus bi öncü ve lider oldu.

En sikilesi karakter ashur, tam bir kancık. Umarım ölümü lezzetli olur.

Şu ana kadar crixus un içinde hep iyi bi adam olduğunu düşünmüştüm şimdilik yanılmadım iyi gidiyor. Spartacuse gelince bir savaşcı için fazla duygusal ve sevgi pıtırcığı, adalet timsali biri ama fazla hanımcı gibi. Herkesin kalbinin derinliklerini hissetmeye çalışıyor umarım crixusla araları bozulmaz, kardeşlikleri şu an için gerçekten duygulandırıcı.
hem gerçek olanı yani mitolojik kahraman olan spartacus hemde dizi karakteri olan ayrı ayrı efsanedir. gerçek spartacus un hikayesini tarihe meraklı, tarihi seven bir çoğumuz biliriz. kölelerden oluşan bir ordunun zamanın süper gücü olan romaya başkaldırışı falan apayrı bir efsanedir.

dizisi de gerçekten çok ama çok güzeldi. sadece spartacus değil crixus karakteri olsun onemeus karakteri olsun bathiatus karakteri olsun gannicus karakteri olsun glaber karakteri olsun ashur karakteri olsun agron karakteri olsun marcus crassus olsun caesar olsun hepsi muazzam işlenmiş karakterlerdi. kadın karakterleri de unutmamak lazım tabi. özellikle lucretia ( canımız ciğerimiz zeynamız ) illithia ilk nevia gibi muazzam tipler vardı. velhasılı izlenmiş en mükemmel 3 dizi serisinden bir tanesidir her zaman.
Müzikleri efsane olan dizi keşke birkaç sezon daha çekselerdi.
Sakaryaspor'un 80'li yıllarda eleyerek bir üst tura yükseldiği Macar futbol takımı.
hiçbir zaman tam anlamıyla sevmedim ama ilk dizilerimden biriydi, anısı var.
ne diziydi be. bu saatte nerden geldiyse akla gelmiş hadise,
ısparta öküzü.
Bu dizi Breaking Bad kadar popüler olsaydı iliythia = Skyler White
Numerius = Joffrey Baratheon intibası bırakırdı.
gladyatör ve başkaldırı filmi, dizisi vs. ben dizide en çok doctore karakterine hayrandım. ve evet domina ve kankası orospuydu ama doctore’nin karısı beni çok üzdü.
--spoiler--
gladyatör ve başkaldırı filmi, dizisi vs. ben dizide en çok doctore karakterine hayrandım. ve evet domina orospuydu ama doctore’nin karısı beni çok üzdü.
--spoiler--

Domina kimdi?
domina evin sahibesi, lucretia.
--spoiler--
gladyatör ve başkaldırı filmi, dizisi vs. ben dizide en çok doctore karakterine hayrandım. ve evet domina ve kankası orospuydu ama doctore’nin karısı beni çok üzdü.
--spoiler--
Hadi Doctore'nin karısını anlarım
O buna zorlanmıştı
Ama Lucreitia ve iliythia bildiğin zevk için orospuluk yapıyorlar.
doctore’nin karısı beni bile yaraladı ya bilemiyorum komik ama hatırlayınca bile kötü oldum. * onlrin orospuluğu bana garip gelmedi izlerken de çünkü soylu sınıfı hep bi yarış içinde hep entrika peşinde zaten onlar için hersey mübah. ben hatta dominanın doyumsuzluğunu çoğu şeyden sorumlu tutmuştum izlerken.