bugün

rüzgarlar gibi idi .
insanın içini ürperten hava olayı. Birde evde soba yaşıyorsanız uğraş dur.
aşşırı hemde. insanı rahatsız eder.
Üniversitede şehir içi ulaşımı bile renkli kılandı.

Siz otobüs camının buz tutmasından bir şey görememek ne bilir misiniz? En az birkaç hafta bu durumu yaşardık.
görsel
Gece soğukları başladı. Umarım dönemseldir. Daha ağustosun ortasındayız yav.
Evrendeki en soğuk yer nerededir?

Finlandiya’da. Helsinki Teknoloji Üniversitesi’nden bir ekip 2000 yılında bir rodyum parçasını, mutlak sıfırdan (-273oC) derecenin on milyarda biri kadar daha yüksek bir sıcaklığa kadar soğuttu.Laboratuarlarda oluşturulan bu son derece düşük sıcaklıklar dikkate değerdir. Derin uzayda bile sıcaklık -245oC’nin altına nadiren düşer. Bunun bilinen tek istisnası, Avustralyalı gökbilimciler tarafından 1979’da saptanan Bumerang Nebulası’dır. Bu nebula bir bumeranga (ya da bir papyona) benzer. Merkezinde, Güneş’ten üç kat daha ağır, ölmekte olan bir yıldız vardır.
Daha bir hafta yağmurlu gösteriyor bizim buraları ve çok soğuk.
Gençlik nedenidir.
tadını çıkarın.

(bkz: esmiyor)
Şu anda istanbul sokakaklarında ki havanın durumudur. çok soğuk mk.
Sıcak gibidir, yakıp kavurur. Aynı şuanda istanbul da olduğu gibi. Resmen kesiyor.
Şuan dışarıda olan ben için gerçekten can acıtacak düzeyde.
Sevmediğim.
sabah işerken brek dans yapmanıza vesile olur, sıcağın yokluğu durumu.
Bızım burada durum böyleyken şikayet etmediğimiz olay

görsel
Maddi mi manevi mi?tarafıma yakıştırılan sıfattır.sahte olmaktansa soğuk olmayı tercih ederim.sevmediğim insanlara yanaşmayıp gülümsemediğim için etiket gibi yapıştı üstüme.evet bir robotum ben ama dürüst bir robotum.
Arkadaşlar. Arkadaşlar evim çok soğuk. Yöneticimiz ile kapıcımız aynı kişi, sağolsun yakmıyor kaloriferleri. Yaktığında da azıcık yakıyor hiçbir şekilde ısınamıyoruz.

Hayır onu geç, kış hiçbir mevsim gitmiyor. Kutup evin içi.

Sürekli burnum akıyor sağolsun soğuktan ağzım yüzüm morardı artık. eroin bağımlısı gibi oldum paso burun çek burun çek.

Bu ne?

iyi geceler arkadaşlar, soğuk.
öğrenci evinin vazgeçilmez arkadaşı.
Hayattan usanmaktır.Bazen korkudur ,önündeki gelecek denen bilinmeyenin korkusu hani şu acabaların oluşturduğu korku,bazen sessizliktir yalnız olsan da olmasan da hissediyorum diyebileceğin türden ve bazense yalnızca üşümektir sıcak bir kalp bulunamadığından..
hoş olmayan durum. üşümek hiç hoş değil.
çok üşüyorum. ama derdime laf söyletmem.
Soğuk.
Çok soğuk.
Sonra yine soğuk.
Hep soğuk...
Genç yaşlarda bir adam, akşam üstü gitmiş hayatlardan. Eşiyle beraber iniyoruz morga. Soğuk.
Demir kapıyı açıyor ihtiyar adam, ve giriyoruz beyaz odaya. Çok soğuk.
Çelikten bir çekmece, can koymak için açılıyor ve beyaz örtüyü kaldırıyor ihtiyar adam. Kadın sessiz, kadın canlı. Kadın ağlıyor soluk almadan. Nabzı sabit. Arada kısılıyor göz kapakları. Çıt yok. Çekmece kapanıyor adamın üstüne. Kadın sessiz, sonra yine soğuk. Demir kapı açılıyor. Koridorda iki gölge sessiz. Hayatın geri kalan tarafına dönüyoruz. Sonra sıcak ama, kadın hep soğuk.
Çok kötü olan.
Çok üsüyom ya.
Şuan iliklerimde hissettiğim.
yaz kış soğuk duş almamdan dolayı bağışıklık kazandığım felaket.
ilk olarak istanbul film festivalinde kendini gösteren,şu günlerde ise vizyonda olan, bir uğur yücel filmidir.
soğuk,çok soğuk bir film.
çok kasvetli.
çok acı.
doğu insanı,cehalet,arsızlık,kendini bilememe diz boyu.
balabey rolünü iyi yapan bir oyuncu, Cenk Medet Alibeyoğlu.
adı daha öncelerden duymadığımız bir yetenek.
izlenesi,izlendikçe erkeklere küfredilesi bir film,ne yazık ki.