yazarların iktidara gelmek gibi bir durumları ya da şansları olsa mitinglerin de bahsedecekleri alternatif vaadlerdir.
eğitim sorununu yökünden değiştireceğiz...
abdullah öcalan'ı gerçekten zehirliycem.
(bkz: hahehae)
(bkz: faşistim faşistsin faşist)
(bkz: geberticiim)
(bkz: çaylak olcam galiba) *
yeşil bir çevremiz olacak!
çevreyi yeşil yapmak için tüm parti yemyeşil giyineceğiz...
benzin alana aile boyu prezervatif vereceğiz...
sozlesmeli yazar alımına baslanılacak.
tayyip anasını alıp gidecek!
kenan evren huzurevine yatacak!
yazarlar maaşa bağlanacak.
sözlüğe yeni yazar getirene, getirdiği yazar sayısı kadar küçük altın verilecek.
anketler kaldırılacak.
sözlüğe abdest almadan girilmeyecek.
her ay sözlük yazarları düzenli sağlık taramasından geçirilicek ve peşinden kabap yemeye gidilecek.
ya isteyerek verin, ya da ben almasını bilirim.
arkadaşlarımız yepyeni bir ekonomi politikası için projeler hazırlamaktadırlar... yepyeni bir eğitim sistemi için, sağlık sistemi için, sosyal devlet anlayışı için, projeler hazırlanmaktadır... iktidarımız döneminde bıdı bıdı olayları yaşanmayacaktır...

şimdi diyeceksiniz ki; "ulan seçime kalmış 8 ay sen daha proje hazırlamadın mı?" diye... bunlar benim vaadlerim değil ki... bunlar nisanda erken seçim isteyen, kendisinin iktidar partisinin alternatifi olduğunu iddia eden, -maalesef ki- chp genel başkanı olan deniz baykal'a ait vaadler... anamuhalefet partisi lideri böyle vaadlerde bulunduktan sonra, ben bu seçimlerin içine turrrrup sıkayım...

ben vaad etsem ne, etmesem ne... ama yine de vaad edeyim... dönemimde enflasyon düşmeye devam edecek ancak bu insanların cebine yansımayacak, işsizlik artacak, insanlar fakirleştirilip kömür yardımı zirve yapacak, devletin parasıyla kendi adıma erzak yardımı yapacağım ki; halk "paleface'in gönlü zengin, bizi seviyor" desin... -ulan cebimden vermeyecem ki, nasıl olsa devletin parası- ne kadar kurum kuruluş varsa uludağ sözlük'ten adamlarla dolduracağım... gerçi şimdikinden çok daha vasıflı kişiler çıkacak ona eminim... kadrolaşmanın dibine vuracağım... ha bir de olası washington gezimde busht'un karşısında ayak ayak üstüne atma derecesini daha da ileri götürüp, busht'un kalçasına vurup "naber lan yarrrraaaam" diyeceğim... halkım da görsün busht'un karşısında nasıl dik durduğumu...
sınırsız adsl aylık 1 ytl.
halkımızla aramızda uçurum olmayacak. işsizlik aşırı derecede düşecek. para sıkıntısı ortadan kalkacak insanlar cepleri dolu gezecekler. evlerde her akşam sıcak ve taze yemekler yenilecek. gelir düzeyi üst seviyeye çekilecek...
not: bu vaadler akraba çevremde geçerlidir... kalan milyonlar ne pok yerse yesin. *
şehrazat parasız da verecek.*
beşiktaş da nimetten sayılacak...
cimbom kadıköy den puan alacak...
umumi kenefler bedava olucak.
herkeşler birinci nesil yazar olacak. çalışıyoruz üretiyoruz iktidara geleceğiz hep birlikte. sözlük hepimizin olacak.. sınıfsız sömürüsüz savaşsız bir sözlük için..
her mahalleye okul, cami, sinagog, klise, genel geçer ev yaptıracağız...
enflasyona 62 den tavşan yapmayı öğreteceğiz...
Sözlük yazarlarının en çok oyu toplayıp iktidarı ele geçirmek için oy verecek olanlara verecekleri sözler bütünü.
iktidara gelirsek her vatandas ayda arazi sahibi olacak.
mey ve devedikeni şiir yazmayacak. *

valla bu fırsat kaçmaz oyunuzu bana verin. *