bugün

http://www.soz6.com

Azerbeycan'a sözlük kavramını getirmeye çalışan kişilerin açmış olduğu site ama biz türklerin gördüğü ise 9gag.com
azeri kardeşlerimizin yazdığı takip edilesi sözlük.
çook beğendim.
azeri kardeşlerimizin desteklenmesi gereken platformu.
içinde Azeri Türkü olup, Türkiye Türklerini beğenmeyen gavatların bulunduğu sözlük. Türk'ün Türk'e faşizan tavırlar sergilediği yegane yer, beyin yerine sümük var bazılarında.

Daha dün Rusya'nın köpeği olmaktan kurtulmuş (güya) bir millet için çok büyük laflar bunlar gençler.
entellerinin bizim ekșici entellerle tartıșmasıyla haberdar olduğum azeri sözlük platformu. ilginç itirafları olmuș açıkçası ama genelinin bu fikirde olduğunu düșünmüyorum. zira ev arkadașım azeri.
sanırım çoğunluğunu bizim ekşide olduğu gibi kripto ermeniler oluşturuyor, ya da yazarların geneli sığır. sözlükte yapılan türk/türkiye düşmanlığının başka türlü bi açıklaması olamaz.
azerice bir sözlük klonu. azerice olduğu için bize sempatik geliyor ama dönen muhabbetler bizim bu uludağ'da dönen muhabbetlerden pek farklı değil.
dün itibari ile sessiz sedasız fakat gözlemlediğim kadarı ile sağlam gelen bir rakibe sahip olan azerbaycan sözlük yapılanması. hoşuma giden muhabbetler dönmekle beraber entrylerden sonra fark ettiğim türk muhabbetleri can sıkıcı umarım yeni azerbaycan sözlüğünde olmaz. ikisine de üye oldum ve çeviri ile 10 entry tamamlayıp yeni olmalarından ötürü heralde direk yazar oldum. bir şekilde desteklemek lazım.

(bkz: saqqız lüğet)
instelanın azerice versiyonu, ciddiye alınacak tarafı yok.
basarisiz, vasat bir azeri sözlük girişimi.

Lakin açın bir entry ve sesli şekilde okuyun. Şuan bunla egleniyorum oldukça..
Azeri Türklerini hep samimi bulduğum için buradan taşınacağım sozluktür. Soz6 da sarmazsa sonraki durak reddit olacak.