bugün

entry'ler (29)

yazdığı kız bakmayınca kötüleyen erkek tipi

kedi ciğer misali. bu gerçekle yüzleşmeli.

sözlük kızlarının güzel olabilme ihtimali

umutlandıran ve yazmaya yüksek teşvik primi gibi heyecanlandıran olasılık.

atv haber anlayışı

gta dan sonra ne denebilir ki ne yapsalar yeridir.

peki diyen kız

dememeli demesin dedirtmeyin. fırtına öncesi sessizliğe son adımdır ki. fırtına yıkıp geçecektir. gerekiyorsa kaçın.

eski sevgilinin 4 kişiden sonra geri dönmesi

kısa süre sonra bir dört daha gezip gelme isteği doğuracak olan illet. her geldiğinde kabul edilirse gezmek hoşuna gidecektir. nasıl olsa bekleyen kabul eden var.

azerbaycan sözlüğünde türkiyeli yazarlar

ayrıca sözlük hakkında

(bkz: soz6)

azerbaycan sözlüğünde türkiyeli yazarlar

okuduğumda beni benden alan onlara olan sempatimi biraz azaltan başlık.

kızını vermeyen babaya allah ın emri var demek

devamında tekme tokat eyleminin iki aile arasında izlenmesine sebep olacak söylem.

nüfus artışının kontrol altına alınması gerekliiği

eksikliği ileride toplu katliamlara sebep olacak gereklilikdir.

bir kadına en çok yakışan aksesuar

ben son zamanlarda kadınlarda dövmeyi çok seviyorum aksesuar saydım gitti.

saqqız lüğet

facebook sayfalarındaki bir tartışmada sözlük moderatörlerinden biri türkiye ve azerbaycan ortaklığından bahsediyor devamında profile baktığımda uşak üniversitesinde okuyan azerbaycanlı ve türkiyeli öğrenciler tarafından kurulduğunu anlayabiliyoruz. yerli girişim ise hep destek tam destek yolları açık olsun bakalım .

(bkz: yerli girişime destek)

lisede alınan en düşük not

birdir bir de yanına not sisteminde koyulan sıfır daha çekici kılar 01.

saqqız lüğet

dün açılan azerbaycan sözlük sitesi. ya gerçekten ilginç ya da bize ilginç gelen bir yapıları.

entry = çeyneme
başlık = saqqız

sloganları: ''Saqqız Lüğət - Bilgi çeynədikcə çoxalır.'' (bilgi çiğnendikçe çoğalır diye çevirilebilir diye düşünüyorum)

http://www.saqqizluget.com/

(bkz: sakız sözlük)

soz6

dün itibari ile sessiz sedasız fakat gözlemlediğim kadarı ile sağlam gelen bir rakibe sahip olan azerbaycan sözlük yapılanması. hoşuma giden muhabbetler dönmekle beraber entrylerden sonra fark ettiğim türk muhabbetleri can sıkıcı umarım yeni azerbaycan sözlüğünde olmaz. ikisine de üye oldum ve çeviri ile 10 entry tamamlayıp yeni olmalarından ötürü heralde direk yazar oldum. bir şekilde desteklemek lazım.

(bkz: saqqız lüğet)

kadınların zeki erkeklerden hoşlanması

kadının da yeterli seviye de zeki olup zeki olan erkeği kavrayabilmesi ya da anlayabilmesi aslında zeki olmayan fakat kadının yeterli kriterini yerine getirememesinden ötürü gerçekleşen durum.

pekmez

en sağlam kış itemi.

öyle kızlar yok

yurtdışına çıkan, yeni üniversiteye başlayan, doğudan batı şehirlerine gidecek olan erkeklere ikna kabiliyeti yüksek insanların orda kızlar gelip sizinle tanışıyor ve benzeri söylemlere gidilecek yere varıldıktan sonra aklı başında birinin verdiği hayal kırıcı cevap

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

her sene okumaktan keyif aldığım başlık

en teme erkek önerisi (bkz: öyle kızlar yok)

güzel kadının sözlükte işi olmaz

yeterli ifşanın olmamasından kaynaklanan yanılsama ve başlık altı girilen bir kaç entry den ötürü çürütülen tez.

eski sevgiliyi unutamamak

saçma sapan dengesiz bir durumdur. seni unutanı sen neden unutmayasın ki.