Ne zaman diye tamamen iyi niyetli bir soruyla karsiladigim slogan.
gençlik gelecek gelecek sosyalizm.
sosyalizmin gelmesi gerekseydi ta 100 yıl önce gelirdi.
nah gelecek.
komünizm parayı bulana kadardır gibi sosyalizmin dahada ileri boyutunun bile parayla kendini kirlettiğini iddia eden bir sözle karşılık verdiğim. türkiye gibi bi ülkede olurunun olmadığına inandığım yine de umut fakirin ekmeğidir diyerek buyrun getirin bide öyle deneyelim diyeceğim 'öngörüdür'
tren garında askerden sevgilisinin dönmesini bekleyen kızın hüznü gibidir sol kesimin siyasi açlığı bu ülkede, beklerler beklerler... ama sevgili gelmez.

çünkü şehid edilmiştir.
ama sevgili o kadar sadıktır ki beklemeye devam eder.

(bkz: yıl olmuş 2012)
(bkz: hayaldi gerçek oldu) kapitalizm kazanıcak.çünkü insan tüketmeye,hırsa yenildi.düşman sadece dünya kapitalizminde değil irademizdedir.
sovyetlerin yıkılmasına sebebiyet veren istek. gelmez, olmaz, tutmaz.
neye ve niçin geleceğinin sorulması önemli soruların başında gelmesinden yeni bir akımın gelmesinin neye yarayacagıın tam olarak bilinmesinin önemli olunacagı bir gerçektir. çünkü her yeni bir akım beraberinde yeni ve zor sorunlar getirir.
hayalcilik diyenlere tek bir şey hatırlatmak istiyorum. işçi sınıfının mücadelesi inişler ve çıkışlarla doludur.
ekim devrimi-gorbaçov olayı, batista-fidel, ihtilal-paris komünü...

t: sosyalizmin geleceğini müjdeleyen slogan.
sosyalizm gelecek o kadarrr.gelecek çünkü kapitalizm insanlara yaşam alanı dahi bırakmıyor.sosyalizmin gelebilmesi birazda kapitalizme onun barbarlığına akıldışılığına bağlı olan bişey.bundan dolayı gelecek ya da gelmeyecek bilinmez ama gelmesi beklenendir en azından.yani bana göre.
tüketmeye, uçuk reklam harcamalarına, sıçtığın boka para vermeye devam. gelmez o.
(bkz: uyandırma kerizi bulandırma denizi)
bi hocamiz soyle demisti;sosyalizmde hersey ortaktir ve esittir. yani koydeki butun tarlalar devletindir koylu orda calisir ve herkes esit miktar karsiligini alir.. guzel gibi fakat toprak koylunun kendi mali olmadigi icin ona gereken onemi gostermez ayrica calisma saati disinda kalkip gece yarisi urunun islanmamasi icin mucadele etmez.. bu butun calisma sistemlerinde boyledir.. sonuc sosyalist ulkeler hep fakirdir. sonuc g. kore vs k. kore.
--spoiler--
başını gelecek.
--spoiler--
kızılay'da yürüyünce karşınıza 7-8 yaşlarındaki çocuklar birşeyler satmaya çalışıp, satamayına size küfrettiği müddetçe sosyalizm türkiye'ye gelemez diyemezsiniz.
Genelde malı mülkü kaybedecek bir şeyi olmayan insan söylemi. Gelmeyecek.
zeki mürende bizi görecek mi ?
siyonistan adında parodi bir ülke de kurar bunlar.
gelince haber verin, gazete almaya gidiyorum ben.
5. günün şafağında doğuya bakın.
Çok afedersiniz ama
(bkz: yarr*k gelir)
Yavaş gelsin saçı başı dağılmasın

Günümüzde komünizm ve sosyalizm sizin sikimsonik politakilarınız sayesinde PKK ile beraber anılır oldunuz

Nazizm gelir sosyalizm gelmez.
Parası neyse verip geri gönderirler.
tarihi diyalektik üzerinden okuduğumuz zaman kaçınılmaz olandır. nasıl okuyoruz diyalektik üzerinden? en basit haliyle zıtların birbirini beslemesi, kapitalizmin en vahşi dönemi aslında sosyalizme en yakın dönemdir.

ha bir de hepsini geçelim, dünya düzeni korona gibi bir sınavdan geçerken, tüm sağlık sistemini sermayeye peşkeş çekmiş ülkelerin hali içler acısıyken liberal yalanların bir bir suya düştüğüne tanık oluyoruz.

bunu sosyalizm romantikliği yapmak için söylemiyorum ama bugün değilse de elbet bir gün.
sosyalizmi getirebilmek icin toplumun nasil bir egitim, kultur vs. degerlere sahip olmasi gerektigini bildiginizden emin misiniz?
Sosyalizim oyle hadi getirelim deyip getirilecek birsey degil.
Toplumun maddi manevi her konuda cok ust seviyede olmasi lazim.
Bu gunku isvicreye bakin, gercek sosyalizm icin nasil bir seviyede olmak gerektigini gorun.